Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
LilAlia
Posty: 300
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 12:21 am
Numer GG: 13432497
Lokalizacja: Warszawa / Skarżysko-Kamienna

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: LilAlia »

U nas każdy lubi inne miejsca ;)
Szary uwielbia włazić za stolik na telewizor, spacerować po laptopie i wspinać się na materac, który stoi oparty o ścianę za łóżkiem. W klatce natomiast...jak już polubił hamak, a ja wstawiłam nową półeczkę, to hamak poszedł w odstawkę. Nie wiem, może plastik jest wygodniejszy :D
Rudy natomiast wlezie wszędzie, gdzie jest miękko, ciepło i ewentualnie ciemno ;) wszelkie zakamarki między poduszkami, fałdki na kołdrze, otwarte torby...a w klatce - ściółka POD hamakiem :D A jeśli tylko na łóżku leży jakaś moja bluzka/sweter, to tak się pozawija, że widać tylko koniuszek ogonka :P
...المحبة لا تأخذ الا من ذاتها
Awatar użytkownika
Denriada
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 12:14 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Denriada »

Ojej, moje to chyba najbardziej lubią przebywać..w moim łóżku. :D Zazwyczaj to tam od razu wchodzą. Lubią też w kuchni wspinać się po taboretach. :)
"And when our worlds
They fall apart
When the walls come tumbling in
Though we may deserve it
It will be worth it"
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: nienazwana »

Chyba nie będę zbyt oryginalna jeśli powiem, że moje szczurasy najbardziej lubią leżakować w hamaczku. Wcześniej jak były chore i miały ręczniczki papierowe, ich ulubionym zajęciem było rycie nor w ręczniczkach i darcie w/w na sieczkę. Teraz mają drewniane koble i szmatki i chyba to nie jest już taka radocha. Dosłownie kilka dni temu odkryły wszechświat ;D poza klatką. Są u mnie krótko i wcześniej ich nie wypuszczałam, bo były bardzo chore (brałam je tylko na ręce i na fotel). Więc teraz moje szkrabki najbardziej lubią przebywać wszędzie ;) poza klatką, w pięciu miejscach na dywanie jednocześnie, przy czym zawsze Zośka (mniejsza i wydawało się że podporządkowana :D ) pierwsza a Helka (dominantka ??? ) uczepiona dupska Zośki krok za nią (wykorzystuje jednocześnie okazję żeby raz na jakiś czas profilaktycznie przypominając o swojej obecności dziabnąć Zośkę w miejsce elegancko nazywane nasadą ogona ;D).
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Tunix »

Moje ogony to chyba najbardziej kochają spać u mnie w rękawie :D oprócz tego lubią chować się w poszewkę na kołdrę, przy czym ja tego nie znoszę ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: nienazwana »

Chyba nie będę zbyt oryginalna, jeśli powiem z pełnym przekonaniem, że moje ogony najbardziej lubią przebywać tam, gdzie im nie wolno. A więc doniczka z kwiatem (grzebalstwo w ziemi i rozpierniczanie jej wszędzie dookoła ;) ), świeżo wysuszone pranie przygotowane do prasowania (można olać i pogryźć oraz ryć nory), kable z tyłu telewizora (mniami ;D ) i zawsze pod moim tyłkiem jak próbuję usiąść na fotelu lub na ziemi, ewentualnie pod nogami jak człowiek się przemieszcza. ;D ;D ;D . A i jeszcze na parapecie gdzie stoi pojemnik z hodowlą kiełków (dla nich zresztą) i gdzie można wytargać i rozbabrać mokrą ligninę ;) . I w nogawkach leżących na wersalce spodni! Skąd te dziury w kieszeniach no ??? I zawsze przy talerzu z jedzeniem! (uratowanie przed nimi własnego obiadu to spore wyzwanie ;) ).
komajek
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:15 am

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: komajek »

Mam go dopiero drugi dzień, ale cały czas siedzi u mnie w bluzie i śpi na rękach i brzuchu :)Aha i jeszcze jedno, ponoć jak szczur liże to znak przyjaźni, ale czy po dwóch dniach możliwa jest przyjaźń z ogonkiem? Proszę o odpowiedź :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: nienazwana »

Pojęcie przyjaźni to raczej nasza ludzka interpretacja. Lizanie jest raczej przejawem zaakceptowania Cię jako członka stada (a o to chodzi :D ). Szczury tak robią między sobą liżąc i iskając sobie nawzajem futerka. O akceptacji i zaufaniu do Ciebie oraz o coraz większym przyzwyczajaniu się do Ciebie i Twojego zapachu świadczy również chęć przebywania pod bluzą. To sposób na bezpieczną kryjówkę. Jak maluch się oswoi i przestanie bać Twoja bluza przestanie wystarczać, a celem coraz śmielszych wędrówek stanie się bezmiar otoczenia ;D. Czy maluszek ma towarzysza?? Jest mu konieczny do prawidłowego rozwoju.
Joanna_113
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 21, 2013 11:12 am

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Joanna_113 »

Luśka vel Jinks (prawdopodobnie zostanie już Jinks) to mała wiercipięta ale wielbi swój domek nad wszystkie inne dostępne miejsca. Śpi tylko tam. Co prawda uwielbia wpychać swój wąsaty pyszczek wszędzie gdzie się da :) Ostatnio dorwała się do wychuchanego i wypieszczonego kwiatuszka mojej współlokatorki, która jest jej drugą opiekunką, bez litości rujnując go doszczętnie. Przypłaciła to szlabanem-dosłownie. Roślinki doczekały się przeprowadzki ale znając Jinksa wkrótce je odnajdzie.
Sasha wcześniej siedziała tylko w klatce. Jakiś tydzień temu przeżyła wewnętrzną przemianę bowiem upodobała sobie nasze towarzystwo i jest w szczurzym raju kiedy uda jej się usadzić na ludzkiej dłoni, ewentualnie w zgięciu ramienia. I najchętniej nie schodziłaby stamtąd nawet na minutę.
Czytam o zainteresowaniu szczurków hamaczkiem. Nasze potraktowały swój jako toaletę :P I po hamaczku :)
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: erasjo »

Hmm... u mnie są 4 miejsca mocno się wyróżniające

Moje najbardziej lubią wchodzić w dekolt... Układają się tam do spania, czy też do głaskania. Miały tak od maleńkości, I tak im zostało. Jeśli ktoś przyjdzie w gości (ktoś rodzaju żeńskiego) to też badają ten obszar...

Drugie miejsce to - przytulanie się do klawiatury. Jak puszczam je na biurko (klatka styka się z biurkiem i jest tej samej wysokości. Więc otwieram górę klatki a jak się z nimi wybawię to pokładają się blisko mnie. Ja mogę popracować czy pograć a one pilnują bym nigdzie nie poszła.

No i ostatnie miejsce - spanie na kolanach... Notorycznie. I jak muszę wstać to przekładam taką śpiącą kulkę która patrzy na mnie wymownie niezadowolona.

Ostatnie miejsce to hamaczek.... Mają w klatce wyciągnięte jedno piętro (jedną kratkę) i zrobione chamaki. Uwielbiają na nich spać i je gryźć zatem przy praniu oceniam co się jeszcze nada a co już nie nada... Zasada z praniem taka jak zasada z praniem tetrowych pieluch - zasłyszana od babci - zostawić na noc w wodzie z mydłem - rano wyprać - nie śmierdzą a wszelkie odchody się odmoczą. Chamaczki są raczej czyste i nie śmierdzą ale i tak to stosuję tak na wszelki wypadek. A mydło daje dezynfekujące - takie dla ludzi które nie szkodzi nawet jak ma styczność z ranami itp. Jest bezzapachowe. I ładnie się spłukuje.
Naprawdę polecam jak ktoś ma zwłaszcza zimą kawałek jakiegoś koca - powiesić w klatce.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: nienazwana »

Kładą się na kolanach i śpią? I można je głaskać i miziać?? Szczęściara ;D . Moje uwielbiają być w 20 różnych miejscach jednocześnie, na kolanach lub na mnie generalnie tylko przelotem. Na chwilę zatrzymuje je jedynie micha lub palec z czymś dobrym, najlepiej z kaszką. Mniejszą Zosię to mieliśmy ostatnio z wetem kłopot w dwójkę utrzymać żeby jej uszyska zbadać. Nie żeby się bała, nic z tych rzeczy. Tylko ten motorek w d.......... każe ganiać, ganiać, ganiać a najlepiej w nieskończoność raz za razem w miejsca, które mogą być potencjalnie niebezpieczne i z których muszę je non stop zdejmować. No nie dadzą posiedzieć ani chwili w czasie wybiegu....W klatce standardowo na hamaczkach i w hamaczkach lubią, przy czym pomimo dramatycznego upału ładują się w polarowe nory i tam się grzeją ;D
Nymfetamina
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 8:27 pm

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Nymfetamina »

Kremówka lubi być na moich kolanach, na ramieniu lub pod bluzą :)
sama nawet się wspina na moje ramię.
ewentualnie lubi biegać, ale nie jest aż tak ruchliwa, kiedyś jej ulubione miejsce było pod komodą.
Węgielek (samiczka) jest dzika, ma adhd lubi być na moim łóżku, pod bluzką, ewentualnie na kolanach, ale na ramieniu być nie znosi, zeskakuje.
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Łysekfuzz »

Moje ogony kochają szufladę pod piekarnikiem.Albercik zrobił tam zapasy na całą zimę!
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
jaruch_pl
Posty: 37
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:16 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: jaruch_pl »

lenia moje dłonie, pola oparcie kanapy, zośka grzbiet psa ;)
w raju, Bunia [*], Diana [*], Julka[*],Basia[*], Tośka[*] ze mną Pola, Lena,Zosia i pies Ramek
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: sliwkowapanna »

ja też prawie nic nowego nie wniosę, bo oczywiście łóżko, kołdra, koce, moje nogi;P w domu rodzinnym to w sumie mniej go wypuszczam, głównie siedzi mi na nogach, ale w moim mieszkaniu jak go puszczę na łóżko, przeskakuje na mnie a potem wchodzi na biurko a z biurka na półkę na klawiaturę i tam śpi:D uwielbia to, chyba mu tam kącik zrobię, bo w sumie poza pierdołami nic tam nie ma;d
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Czarna_Czereśnia
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 19, 2013 10:15 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdzie wasze szczury najbardziej lubią przebywac

Post autor: Czarna_Czereśnia »

Moje potwory uwielbiaja siedziec w kuwecie 8) no ale cuż. Najczesciej spią w malej sypialni na samej górze klatek na hamaku. Uwielbiają spacerować po wolnym miejscu łaczena 2 klatek. Czesto śpią też na półce na klawiature w biurku :D no i oczywiscie na głowie >:( a no i jeszcze jak znajdą wejście pod poszwę koca, to klekajcie narody.. :)
Ze mną: Puu, Budziek, Gral
[*] Luśka, Młoda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”