Kąpiel - woda w uszach, nosie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kociros
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 25, 2010 7:49 pm

Kąpiel - woda w uszach, nosie

Post autor: kociros »

Witam. Mam pytanie poniewaz kapalem swojego szczurka (ona) i nie wiem czy nalecialo jej do nosa oczu albo uszu mydlin (piany) czytalem tutaj i pisze ze jesli dostanie sie woda do uszu to szczurek umrze i pytanie po ile czasie on umrze od wody w uszach albo jakie sa objawy pomozcie nie wiem co robic kapelem ja wczoraj wieczorem 24.05 apisze dzisiejszego wieczora 25.05 i wlasnie po ile czasie to bedzie widac skutki np wody w uszach itp:((( prosze o pomoc ! i przepraszam was jesli nie ten dzial :'( :'( :'( :'(
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Kapiel prosze o pomoc bardzo!:(9

Post autor: matrix360 »

Po co kąpałeś szczura - podstawowe pytanie. Było zalecenie od weterynarza albo śmierdział? nie chodzi tutaj o naturalny zapach szczura).
Po drugie wszelakich płynów daje się znikomą ilość!

A poza tym, u góry jest szukajka - znajdziesz wszystko.
kociros
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 25, 2010 7:49 pm

Re: Kapiel prosze o pomoc bardzo!:(9

Post autor: kociros »

dzieki za pomoc pozdrawiam
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kapiel prosze o pomoc bardzo!:(9

Post autor: Nakasha »

Szczurów nie powinno się w ogóle kąpać, chyba że są medyczne wskazania, np. kąpiel z odrobinką nizoralu po leczeniu pasożytów lub gdy szczurek ubrudził się czymś trującym. Szczury same się myją i o ile ogonek jest zdrowy, nie potrzebuje naszej dodatkowej pomocy. Skóra szczurków jest bardzo wrażliwa i większość ludzkich kosmetyków ją drażni.

Woda w uszkach może spowodować zapalenie uszu, ale jeśli stan zapalny będzie leczony, to nie skończy się śmiercią. Szczurek również może utopić się (udusić) jeśli woda wpłynie mu do noska, ale to akurat widać od razu... może też się przeziębić, jeśli po kąpieli nie zostanie dokładnie wytarty i umieszczony w ciepłym miejscu.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kociros
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 25, 2010 7:49 pm

Re: Kapiel prosze o pomoc bardzo!:(9

Post autor: kociros »

dziekuje :)za pomoc jeszcze raz pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”