Czy mój szczur jest chory?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Czy mój szczur jest chory?

Post autor: motylekann23 »

Mojego szczurka,kupiłam w zeszłym roku na Warszawskiej Giełdzie Terrarystycznej i po pewnym czasie zauważyłam,że na oku ma coś podobnego do nicienia,coś co pojawia się wieczorem,ponieważ gdy świecę jej na to oko to momentalnie znika,czy to może być nicień?
2-3 razy dziennie ma, również krwotoki z nosa,ale nie wiem czy to może być z powodu choroby,czy po prostu się stresuje.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy mój szczur jest chory?

Post autor: Ogoniasta »

1. Koniecznie idź do weterynarza!!
2. Skoro zaobserwowałaś to już jakiś czas temu, to dlaczego czekasz tak długo?? Zamiast pomóc zwierzakowi od razu.. :-\
3. Krwotoki o których piszesz, to pewnie wycieki porfiryny...u Twojego szczurka najpewniej z powodu choroby..chyba że żyje u Ciebie w ciągłym stresie??? :-\
4. SZCZUR TO ZWIERZE STADNE!! Jeśli jest sama, to koniecznie ADOPTUJ jej koleżankę.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Czy mój szczur jest chory?

Post autor: nausicaa »

nie znam się na nicieniach, ale może szczurek kiedyś miał jakiś uraz oka, który się zagoił i zostało coś takiego jak zgrubiała tkanka/bielmo. być może to coś znika, kiedy świecisz, bo źrenica się rozszerza po wpływem światła i mniej to cos widać...
idź do weta i wkraplaj mu do oczka gentaymycynę (0,3%) 2 lub 3 razy dziennie, może się zagoi.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”