Aleksowe Dranie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Aleksowe Dranie

Post autor: aleksa »

Trochę zwlekałam ale postanowiłam w końcu przedstawić Wam moje dwie panie :D ( w tym 1 przyjedzie dopiero w poneidziałek lub we wtorek);D Od zawsze kocham szczury i chciałam mieć parkę ale jakoś nie miałam czasu ani warunków. teraz kiedy jestem pełnoletnia no i mama się zgodziła ( nie miala wyjscia bo jak mała to hodowała myszki chinskie czy japońskie xD wiec szczurkó się nie boi)

Lexie - moja pierwsza szczurka. mam ją dokładnie 2 tyg i 4 dni :). Dokładnie nie wiem w jakim jest wieku jak na moje oko to może mieć od 4- 6 miesięcy. kupiłam ją w Zoologu w Puławach( gdyz jeszcze nie miałam pojecia że na forum mozna adoptowac szczurki mimo że tu zaglądałam w poszukiwaniu porad). w Zoologu spała sobie przytulona do samca wiec myślę ze uda mi się połączyć z Noir ( znaną tutaj jako Karma). Z Lex szybko się zaprzyjaźniłam w tym krótkim czasie nauczyłam ją reagowac na gwizdanie i imię oraz podróżować na ramieniu lub w kapturze :) jest bardzo żywa i skoczna i nie zwykle ciekawska xD
najbardziej mnie rozbraja jak myje sobie uszy xD albo jak śpi :D uwielbia pieszczoty oraz wchodzić pod bluzke xD ostatnio zasnęła mi na staniku ;D jest strasznie zabawna :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
uwielbiam jak ona śpi w ten sposób xD

Obrazek

to są zdjecia robie na poczatku jej pobytu wiec jeszcze w starej klatce.
a co do stanu zdrowia to bylysmy u weterynarza dostala zastrzyk i jest lepiej z ogonka jej zniklo ale z uszkami jeszcze walcze rywanolem ;)

sorry ze zdjecia robione telefonem ale moja jakże cudowna sister zajumała mi aparat ;/

tak wiec z niecierpliwością czekam na nową towarzyszkę dla Lex :) tu są zdjecia Noir http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=26858
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Effie »

Z zapartym tchem będę więc śledzić temat :) zwłaszcza jutro :D
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: unipaks »

Piękne panieneczki :) Dobrze , że z tego spania u boku samca nic dodatkowo nie wynikło ( po przeszło dwóch tygodniach raczej byłoby już to wiadome :P ). Leczyłaś ją z pasożytów czy coś innego ją trapiło? Oby prędko wszystko było w porządku, tak żeby ją można było bezpiecznie połączyć z Noir .
(Teraz pewnie siedzisz jak fakir na gwoździu , czekając na drugą szczureczkę :D .) Życzę udanego łączenia! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Jessica »

ślicznotki :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: aleksa »

miała świerzb ale dostała iwermektynę czy jak to sie pisze xD i z ogonka znikło i juz sie nie drapie ale na uszkach ma resztki strupków i wciąż przemywam jej rywanolem :)

oj tak siedze jak na szplikach ale bardzo szcześliwa z nadzieja ze uda mi sie za pierwszym razem je połaczyć bez problemów :)

Lex jest juz 3 tyg u mnie i nic na szczęście nie widać ;P

Karma / Noir ma juz inne imię xD a mianowicie ciura nazywa się Heureux [czyta się Heru] co po francuskiemu znaczy Szczęściara ;) i chyba trafnie bo w końcu uratowana z paszczy wąża xD :D ;)

załaczam 2 nowe fotki Lex nadal z telefonu wiec kiepska jakość ale jutro bede robic aparatem i przedstaiwe przebieg łaczenia
p.s gdzie lepiej zacząć je łaczyć w prysznicu [nie posiadam wanny xD] czy na łóżku siostry [Lex tam jeszczen ie byla wiec to teren neutralny :) ]

ja z Lexie podczas oglądania TV
Obrazek

we w tunelu :D
Obrazek
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Jessica »

aleksa pisze:p.s gdzie lepiej zacząć je łaczyć w prysznicu [nie posiadam wanny xD] czy na łóżku siostry [Lex tam jeszczen ie byla wiec to teren neutralny :) ]
nie ma znaczenia :) byleby teren był dla obu neutralny. wtedy żadna nie będzie czuła się pewnie,a nic tak nie łączy jak wspólna "niedola" ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Juz jest!!!! Czarnucha mała

Post autor: aleksa »

dziś o godzinie jakoś po 13 przyjechała aż z Krakowa moja cudna Heureux [heru]!!! :*:*:*
cala noc nie spalam :P

moje pierwsze wrażenie gdy zobaczyłam Herke ''Boże jaka śliczna'' po otworzeniu pudełka '' o dżizys ale wielka'' xD
bałam się jej troszke bo na zdjeciach wydawala sie mniejsza ale przynajmniej dzieki niej wiem że Lex jest raczej młodsza i nie ma 6 miesięcy :P xD
Wyjełam Heureux z pudełka posiadziłam na kolanach i zaczełam głaskać i mówić do niej a on powąchała mnie [ jestem z niej dumna ani razu mnie nie osisiała ani nie okupkowała :D] i patrzyła na mnie tymi swoimi oczyskami i ma świetne uszowe radary xD
... po jakiś 20 min usneła mi na kolanach.... i tak mineła nam godzina

...przed 15 jakoś postanowiłam zorganizowac spotkanie na łóżku siostry zgodnie z zasadami jakie znalazłam na forum najpierw puściłam Herkę zaraz potem Lexie ... było wąchanie ganianie ale o dziwo nie było agresji ... z tego co mi opisała Karolina Heureux jest dominująca i baam się ze bedzie to groźnie wyglądało... tym czasem Lex dostała kilka razy kopa a próby dominacji ze strony Heureux wyglądały raczej jak kopulacja[?!] :o :-\ ale po jakis 15 min zaczeły się iskać i razem leżeć...
niestety musiałam na chwilę wyjść i w tempie przyspieszonym wsadziłam je obydwie do świeżo przemeblowanej i wyszorowanej klatki... po powrocie bylam zdumiona Lex przewracała Herkę na plecy... trochę się szarpały ale nie lała się krew ani sierść i o dziwo to nie Lex piszczała a Heureux ...wyjełam je znowu na łożko siostry potarmosiły się troche ale znowu zaczeły się iskać i leżeć razem... postanowiłam je nakarmić gdyż nie byłam pewna czy Heureux jadła coś gdy Kamil ja wiózł. Lex rzuciła sie na jedzenie a herka zamiast z miski to zabieraa Lex z pyszczka. obrażona Lex kichała i fukała..

w chwili obecnej śpią razem w tunelu jedna z jednej strony druga z drugiej xD
najbardziej dziwi mnie to ze poza klatką Lex jest uległa i chodzi krok w krok za Herką i nawet pod nią włazi nie wiem czemu a w klatce sama prowokuje Heureux. Najbardziej mnei rozbroiło to jak Herka poszła do podwieszanego tunelu i tam lezała a mała Lex zamiast zjeść z miski na parterze wlazła na 2 pietro wzieła z miski Herki jakis smakoły wlazła z nim do tunelu i zjadła go na głowie Heureux xD :D myślaląm że padne ze śmiechu xD

nie wiem czy zostawic je na noc w 1 klatce. wacham się. wiem ze napewno wieczorem wyjmę miski z jedzonkiem żeby sie zbytnio nie biły.

zamieszczam kilka zdjęć.. tak wiem ze miały być robione aparatem ale ja sklerotyczka zapomniałam baterie naładować xD

Obrazek

Obrazek
Lex dzis rano z Pańcią :D

Iskanie, ustalanie hierarchii i wspólne leżakowanie ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie obyło się bez łez :P dwa razy zdarzyło mi sie popłakac jak widziałam jak Heureux tarmosi Lex a to takie maleńkie jeszcze i delikatne. zamierała w bezruchu a gdy ja brałam na ręce to była jak laleczka ale zaraz się budziła i brykała dalej xD

Jutro obiecuję Wam śliczną sesje juz APARATEM :D
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Effie »

Fajne masz te szczurki :) Super że się tak dogadały. Masz talent, dziewczyno :)
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: aleksa »

fajne bo jeden od Ciebie :P :D

czy ja wiem czy talent po prostu mała Lex to głupolek który dał sie zdominować :)

i nadal śpia razem :D wieczorem je jeszcze wypuszcze ;)
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Effie »

Wiedziałam że Heureux będzie szczęśliwa z takim małym głupolkiem co to da się zdominować :) cieszę się, a Lex pewnie też bo ma się do kogo przytulić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Effie »

No i gdzie foty są ja się pytam? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: aleksa »

nie bij! tłumacz xD

zara bedą easy easy :D
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: aleksa »

dzisiejsza obiecania sesja ;)

Obrazek


Obrazekheureux także szybko nauczyła się dawać buzi i przychodzi na gwizdanie a jest u mnie drugi dzień ;D albo Ona się tak szybko uczy naśladując Lex albo ja mam cos w sobie xD

Obrazek tu także z Herką ;D

Obrazek raz się tarmoszą

by zaraz mówić coś sobie na ucho xD ;D Obrazek

Obrazek ale jest namiętna xD

Obrazek Heureux

Obrazek Lex

trochę iskania Obrazek

znalazy sobie kurna drabine xD ( zdjęcie powinno być ocenzurowane :P ) Obrazek

Obrazek zabawa na ręczniku ;) Obrazek

Obrazek a co to?

iskania nigdy dość Obrazek
Obrazek

najbardziej mnie wzrusza to foto :) obie Ciury jedzą dynię :D
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

tak przeważnie śpią jedna z jednej strony tunelu druga z drugiej :D Obrazek

Moje zwariowane Turbogrzmoty ;D
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: Effie »

Jej... Herka nie mogła lepiej trafić. Wygląda na taką szczęśliwą, że aż mi łzy w oczach stanęły. Chyba były sobie przeznaczone te dwie Twoje poczwary :p szczęśliwa jestem że mała znalazła swoje (tak wspaniałe) miejsce na ziemi...
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Aleksowe Dranie

Post autor: aleksa »

kurna po twoich slowach to i ja mam świeczki w oczach :) cieszę się ze Ty się cieszysz i nei żałujesz że Heru trafiła do mnie :)
obiecuję Ci że zajmę sie ja jak najlepiej ;)

nie potrafie zrozumieć tylko 1 rzeczy gdy Herka wlazi pod Lex i Lex zaczyna ją iskać po glowie to Heru piszczy...
a ten mój maly łaciaty głupolek nasladuje czarnucha i probuje skac tak wysoko jak ona xD
z drugiej strony Heureux wszedzie chodzi za Lexie i także naśladuje jej zachownie np. jeśli Lex wejdzie mi na ramię zachwile na drugim siedzi Heru.. albo skoro Lex lize mi rękę to Herka robi to samo ;D wariaty dwa xD

a jak sie w nocy tłuką o losie myslalam ze padne xD dosc ze nie spałam po czekaląm na wyniki matury ( ZDAŁAM!!) to te turbogrzmoty( jak to je pieszczotliwie kolega okreslil) ganialy sie po calej klatce ( nie robiac sobie krzywdy chyba to byla zabawa)

ja takze jestem szczesliwa że Lex ma towarzystwo :)
nawet moja mama sie przełamała i siadłą dzis na łóżko i pozwoliła spacerowac Heru po jej kolanach :D ( a tak sie jej bała bo ze niby duża taka xD )
Tata miał się nie dowiedzieć narazie o drugiej szczurci no ale Herki nie da sie nie da się nie zauważyć :P i o dziwo nic nie powiedzial nawet sam zaczepiał szczurki w klatce :D a to cos nowego bo tatuś ma o ciurach nie najlepsze zdanie twierdzi że szczur nie moze byc zwierzeciem domowym bo to szkodnik i on nie chce slyszeć nic na temat Lex itd. itp. no ale jak mama kupiła 10 lat temu Fifkę ( psa) to też ojciec jej nie lubil a teraz jak przychodzi z pracy to Fifka śpiewa mu tak że w całym bloku słychać xD liczę na to że szczurki także podbiją jego serce ;)

p.s nie rozumiem jak szczurkowy ogonek może wzbudzać wstręt i obrzydzenie u ludzi?! przeciez ogonek to najfajniejsza część szczurkowego ciałka :D moim zdaniem :D uwielbiam sie bawic ogonkiem Herki bo jest dluuugi i kiziasty:)

a co do zdrowia Lex to wszystko dobrze przestala kichać krostki znikneły z ogonka aby zostaly plamki tylko z usiorków musze sie jeszcze pozbyć bardzo pomogła mi w tym heureux gdyz bardzo dokladnie wyiskała Lex xD
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”