Dieta szczurka chorego na serce

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Dieta szczurka chorego na serce

Post autor: nausicaa »

mam 3 dziewczyny, które chorują na serce. na ratguide wyczytałam, że zalecane jest stosowanie u szczurków "kardiologicznych" innej diety bogatej w:
kwasy omega-3 (25 mg/day) - ziarna lnu czyli siemię lniane, mleko, sery, jajka
koeznym Q10 (10-30 mg/day) orzechy, fasolka, słonecznik, szpinak, kalafior, brokuły, ryby
L-karnityna (25 mg/day) głównie mięso, jajka, mleko, ser biały
tauryna (50 mg/day) mięso i ryby

i teraz mam pytanie- czy ktoś może wie/ słyszał lub ma informację o takiej diecie w sensie ile czego trzeba podawać, żeby nie przedobrzyć? oczywiście są podane ilości, ile na dzień i można to wyliczyć, z tym że zajmie to dość długi czas, więc szukam gotowego przepisu:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dieta szczurka chorego na serce

Post autor: ol. »

Spróbowałam na rybach wyliczyć ilość kwasów omega-3, jest to wykonalne, ale co ryba to inna zawartość kwasów - trzeba by chodzić z kalkulatorem i wagą w ręku :-\
Może ktoś ma taką dietę opracowaną, ale bardziej realne wdaje mi się po prostu wzbogacenie diety chorych szczurków o te właśnie produkty. Nie wiem, codziennie po 2-3 z tej listy ? albo w maleńkich ilościach wszystkiego po trochu ?
Problematyczne może być to, że większość z tych produktów to rzeczy wysokobiałkowe (a niektóre też wysokotłuszczowe), trzeba więc mieć oko czy nie szkodzą szczurkom im pod tym względem.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Dieta szczurka chorego na serce

Post autor: BlackRat »

Odkopię temat, jako że moja Kane ma niewydolność serduszka i zastanawiam się właśnie jak jej pomóc żeby nie "zepsuć", zwłaszcza że dieta taka, jak wyżej, bardzo białkowa, a do tego coraz częściej "rzuca mi się" w oczy, że tauryna dla szczurków jest szkodliwa, a suplement z nią właśnie zalecił nam wet. Temat dość stary, więc może ktoś ma jakieś nowe/większe wiadomości w tym temacie?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”