Apel do Użytkowników.

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: whisky »

Ja też, jako nowy user.

Rozumiem też pewne "prawdy niepodważalne", których broni się na forum. Ale kiedy w co drugim temacie, nawet o hamaku, pogodzie czy pazurkach widac milion postów - "szczury to zwierzęta stadne!" i każdym temacie o nowo narodzonych szczuraskach widać "ale samiczki musza zostać tydzień dłużej!" i to wszystko tonem nagany a nie przypomnienia, to mi się odechciewa czegokolwiek. Traktowanie nowych userów i świeżo zaszczurzonych ludzi jak idiotów powinno być karalne.
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: sr-ola »

To, że informacja jest powtarzana to bardzo dobrze- szczególnie w stosunku do osób, które wpadają, piszą jeden post i na tym się kończy ich forumowa "kariera".
Powtarzanie nie jest potrzebne osobom, które chcą się zagłębić w temat i odpowiedzialnie podejść do sprawy ale osobom, które nie do końca wiedzą na co się decydują i jakie zwierzę biorą do siebie. Tych jest więcej niestety. Przez te 5 sekund obecności na forum mamy nadzieję, że pewne informacje zostaną "nowym" w głowie.Może kiedyś wrócą po więcej?

Fakt faktem- spokój szybciej trafi do odbiorcy aniżeli krzyk i pretensja. Ale forum to odzwierciedlenie naszej różnorodności- nie każdy krzyczy i odstrasza a forum to nie jeden organizm a poszczególni użytkownicy. Dlatego miło, gdy nie jesteśmy odbierani jednorodnie. Ja nie krzyczę. Cieszę się, jak ktoś się zainteresuje dokształcaniem aniżeli odda wierze w stereotypy dotyczące tych specyficznych zwierząt.
Nowi- zacznijcie od czytania forum niż pisania bzdur, w ten sposób uchronicie się od krzyku i pretensji.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: whisky »

Racja. Z drugiej strony jak czlwowiek chce sie czegoś dowiedzieć i czyta cudze pytania, a tam żadnej odpowiedzi "na temat" tylko same puste frazesy... Ciężko jest tu dotrzeć do rzetelnych informacji, tylko tyle :)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Nakasha »

Z tym, że to nie są puste frazesy, a bardzo ważne informacje, które każdy opiekun szczurów powinien mieć wypalone na stałe w mózgu. 8)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Paul_Julian »

whisky pisze:Racja. Z drugiej strony jak czlwowiek chce sie czegoś dowiedzieć i czyta cudze pytania, a tam żadnej odpowiedzi "na temat" tylko same puste frazesy... Ciężko jest tu dotrzeć do rzetelnych informacji, tylko tyle :)
Te "puste frazesy" sa powtarzane po to, ze jak nowy user wejdzie i napisze topik, to w większości przypadków nie poszuka odpowiedzi. I jesli nie napiszemy komus od razu, że " szczury stadne + drozsza karma+ żwirek dla kota, bo siano i tanie trociny powoduja uczulenie " , to ten ktos nowy najpewniej potem powie "a ja nie wiedzialem ....". Jesli oczywiście przyjdzie, bo często ludzie nie wracają (najczęsciej jesli mają chorego szczura to nie wracają ).

Rzetelnych informacji szukaj w odpowiednich działach, w spisach treści i w szukajce (kazdy dział ma osobną ). I tam te informacje powinny być. Jak wpiszesz w główną szukajkę to będzie zbyt duzo wyników.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: mini »

Mnie czasami razi ton niektórych postów. Rozumiem, że nerwy czasem puszczają, mi także to się zdarza.. Bo ignorancja niektórych ludzi powala i sprawia, że mam ochotę zrównać człowieka z ziemią i zabrać zwierzę.
Jednak, mimo wszystko staram się przedstawiać swój sposób myślenia i zdanie tak aby nikogo nie urazić, nie zniechęcić i nie doprowadzić do sytuacji w której rozmowa zmienia się w ping ponga, a nie konstruktywną wymianę doświadczeń.
Tym czasem, nie raz coś czytam i zastanawiam się co sobie myśli osoba, która to napisała? Bo może, owszem - chodzi o to aby jasno pokazać komuś, że się myli i źle postępuje. Jednak ton i sformułowania zawarte w niektórych wypowiedziach sprawiają, że bardziej dociera do mnie agresja i poczucie wyższości w niej zawarte niż sama treść.
Przecież wiedzę można przekazać na wiele sposobów. To samo tyczy się rad i odpowiedzi na pytania.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: atomówka »

W 100% zgadzam się z mini, też mnie to denerwuje. Tymbardziej, że zwykle takie "niemiłe" posty pojawiają się w odpowiedzi do ludzi, ktorych akurat przydałoby się zatrzymać na forum dłuższy czas, żeby móc pomóc ich zwierzakom, wiedzieć czy nie dzieje się z nimi coś niepokojącego. Ile razy było tak, że ktoś wpadał, pisał że nie ma co zrobić z maluchami, które się właśnie urodziły itp., został pożądnie objechany, że kupił zwierzę w pseudo albo w zoologicznym i już nie wrócił...

Uważam, że trafnie zostało to powiedziane:
mini pisze: Jednak ton i sformułowania zawarte w niektórych wypowiedziach sprawiają, że bardziej dociera do mnie agresja i poczucie wyższości w niej zawarte niż sama treść.
Myślę, że można przekazywać pewne prawdy i porady w mniej agresywny sposób.
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: tahtimittari »

atomówka pisze:W 100% zgadzam się z mini, też mnie to denerwuje. Tymbardziej, że zwykle takie "niemiłe" posty pojawiają się w odpowiedzi do ludzi, ktorych akurat przydałoby się zatrzymać na forum dłuższy czas, żeby móc pomóc ich zwierzakom, wiedzieć czy nie dzieje się z nimi coś niepokojącego. Ile razy było tak, że ktoś wpadał, pisał że nie ma co zrobić z maluchami, które się właśnie urodziły itp., został pożądnie objechany, że kupił zwierzę w pseudo albo w zoologicznym i już nie wrócił...

Uważam, że trafnie zostało to powiedziane:
mini pisze: Jednak ton i sformułowania zawarte w niektórych wypowiedziach sprawiają, że bardziej dociera do mnie agresja i poczucie wyższości w niej zawarte niż sama treść.
Myślę, że można przekazywać pewne prawdy i porady w mniej agresywny sposób.
Dokładnie. Jak mam nerwy i miałabym kogoś ochrzanić,to nie piszę wcale.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: aneczkaa »

Również nie lubię siania złych emocji na forum, wiadomo, że czasem każdy może się zdenerwować i to jeszcze jestem w stanie zrozumieć (chociaż wiadomo - lepiej, żeby ktoś ochłonął zanim zacznie pisać). Ale jak widzę, że ktoś każdym postem zionie nienawiścią na innych to ręce opadają... ::)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Kluska123 »

Ten wątek - odzwierciedla w 100% jak jest na Forum. Sama to zauważyłam i mogłabym spokojnie wymienić parę użytkowników, którzy bezpodstawnie się zachowują chamsko w stosunku do innych użytkowników, ale nie mam takiego zamiaru. Sama się staram być miła, pomocna, na własnej skórze doświadczyłam, co to znaczy mieć styczność z osobami, które wprost wrogo się zachowują w stosunku do nowych użytkowników. Ludzie szanujmy się nawzajem! Nie każde pytanie jest od razu atakiem na to Forum! Mamy być rodziną, a nią nie jesteśmy. Powstały grupy, każdy użytkownik się zalicza do danej 'społeczności', z tym się pisze, rozmawia, z tym nie, tego się ignoruje, tego nie. Jak tak można? :(
Więcej szacunku, radości, na dzień dzisiejszy odstraszamy nowych użytkowników/ Piszę MY, ponieważ czuję się częścią tej rodziny, która jak na razie odnosi w sukcesy w byciu chamskim. Przykro mi tak pisać, na szczęście są i tacy użytkownicy, którzy bardzo pomagają innym, pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję, że jesteście :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Kluska123 »

Dodam jeszcze jedno. Moim zdaniem dobrze by było wprowadzić tzw. ostrzeżenia na naszym forum, tak jak to jest na SPS-ie. Może wtedy by się tu coś zmieniło?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Magamaga »

Ostrzeżenia funkcjonują, tylko nie są widoczne.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Kluska123 »

Aha, o to przepraszam :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: sr-ola »

Bez urazy Kluska, ale ja nie czuję, że należę do jakiejś rodziny. Forum to miejsce poznania innych, świetnych i wartościowych ludzi, wymiany poglądów, zabicia czasu, nabrania dużej wiedzy ale nie sprowadziłabym go do tak osobistego pojęcia.
Powiedzmy, że tworzymy grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach (generalnie rzecz ujmując).

Ale jakby tak podążyć za Twoją myślą- jest dokładnie tak, jak w rodzinie. Kłócimy się, nie zgadzamy, ktoś kogoś lubi bardziej a ktoś kogoś mniej. Utopie istnieją tylko w książkach, nigdzie nie ma takiej równości jakiej byście chcieli, zawsze tworzą się grupki i jest to jak najbardziej zgodne z naturą. Nie twórzmy nienaturalnych sytuacji, kiedy nie mogę częściej pogadać sobie z kimś kogo lubię bardziej albo z kim bardziej się związałam tylko dlatego, że nowe osoby czują się wyobcowane. Czemu forum miałoby się różnić od podziałów naszego codziennego życia skoro tworzą je Ci sami ludzie? (w znaczeniu ogólnym oczywiście)

Ale żeby już tak nie jęczeć ino a postanowić coś konstruktywnego- możemy wnioskować do modów aby częściej interweniowali w sytuacjach "nękania" nowych użytkowników? Albo inaczej- aby starali się w miarę możliwości częściej przejmować kontrolę nad rozmową, która wymyka się spod kontroli?


Choć tak swoją drogą- nie ma co przesadzać, że to akurat forum to ZUO bo wszyscy krzyczą po biednych nowych. Wejdźcie na jakiekolwiek inne forum- akwarystyczne (oj, tam bardzo nawet!), psie, kocie, królicze, itd.- i tam pojawiają się nerwy gdy stali użytkownicy widzą, że np. biedny bojownik pływa w 2 litrowej kuli.

Po drugie- nie zawsze jest tak, jak piszecie. Choćby niedawno był taki temat- dziewczyna chce dwa szczurki, oczywiście adopcja, jak najbardziej, po dwóch dniach poszukiwań, co? Kupuje szczurki w zoologu. I tu użytkownicy zaskakują bardzo- nikt nie krzyczy, tylko trwa dalsza walka o przyzwoite warunki dla maluchów, bo klatka za mała. O! To ja teraz będę przywoływać te dobre historie, dla równowagi :D ;) ;D
(żarcik. wcale nie muszę tego robić bo wiem, że dobro też jest tu czynione ;) )
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Kluska123 »

Rozumiem Cię ;) Ja po prostu napisałam co czuję :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”