Horda pajęczycy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Mamy Parszywka!

Parszywek zapewne będzie bardzo charakternym szczurem. Na początku wydawał się bardzo dziki i agresywny, zdążył mnie dwa razy ugryźć, ale raptem po 30 minutach podstawiał się do głaskania i domagał się pieszczot ^^ Nigdy nie widziałam szczura z takim motorkiem w tyłku. Jest niesamowicie energiczny, biega tak zwinnie, tak szybko, jest w kilku miejscach na raz. W jednej minucie jest czas na mizianko, a w drugiej odskakuje ode mnie bo widzi 15 innych ciekawych rzeczy wymagających jego uwagi i obecności. Wszystko ma się odbywać tak jak on chce.
Zobaczymy jak będzie dalej, na razie ma problemy ze stadem, ale jestem dobrej myśli. Zacznę się przyzwyczajać do trudnych łączeń (pierwsza próba skończyła się raną na plecach Parszywka). Najgorsze, że w czwartek czeka nas drugie - Avalon wraca do stada.
Niestety nadal ma problemy. Od soboty ciągle luźna kupka. Nic nie pomaga, lakcid, smecta, węgiel.

Avalon ma zapalenie jelita :(
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Jessica »

Pająk pisze:Avalon ma zapalenie jelita
:-[
trzymamy kciuki za stadko
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: denewa »

Co za słodka łapeczka ;D
http://img89.imageshack.us/i/img4142a.jpg/

Śliczna gromadka :)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Horda pajęczycy

Post autor: IHime »

Jessica pisze:
Pająk pisze:Avalon ma zapalenie jelita
:-[
trzymamy kciuki za stadko
:( Z Avalonem już lepiej?
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Niestety nie widać poprawy, ale to drugi dzień leczenia raptem.
Mamy podawać 10 dni antybiotyk (biseptol), lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, lakcid i smecte. Podobno za 3-4 dni powinno się poprawić. Na szczęście Avalon nie cierpi, bryka, skacze, je, pije, ogólnie ma się dobrze, także to jedyne pocieszenie. :)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Jessica »

trzymamy kciuki aby poprawa szybko nastąpiło i zdroweczko wróciło :-* :-* :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: szczurzyca. »

no nie! oboje moi robią cyrki? :( Avalon ma wyzdrowieć, a Parszywek ma sie zaprzyjaźnić ze stadem, o! ;D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Ja już od Ciebie szczurów nie biorę! ;D
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: szczurzyca. »

teraz to znajde dla Ciebie największego przytulaka pod słońcem, żeby potem nie wołali na mnie "ta co daje dzikie szczury' ;D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Avalon na szczęście zdrowieje, dziś byliśmy na kontroli, zarówno rany po kastracji ładnie się wygoiły, jak i w jelitach już się nie przelewa.

Łączenie przebiega coraz lepiej, własnie chłopcy się w siebie wtulają i śpią. W sobotę połączymy wszystkich razem (z Avalonem) i zamieszkają z powrotem w wolierze ^^
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Ech, zapeszyłam ::(

To miało być ostatecznie łączenie przed włożeniem do klatki. Przecież przez ostatnie dni wszystko przebiegało bez zarzutu. Spali wszyscy razem wtuleni w siebie. Nikt nie piszczał... A dziś Parszywek ma 1,5 cm dziurę na plecach. Pękła mu skóra, kiedy Skyre go zaatakował.


Zdjęcia na osłodę.
Skyre
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Szary
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Eshin
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Merkury
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avalon
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Parszywek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Horda pajęczycy

Post autor: lovekrove »

Nie za dobrze. Stadko pięęękne, kocham agutkowe stwory ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29893 tu Avalon pokazuje swój śnieżnobiały uśmiech :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: iku »

Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Avalon wrócił do stada. Odbyło się bez większych ekscesów, i chłopcy są razem szczęśliwi. Parszywek jedynie ciągle siedzi sam, ale już raczej niedługo. Jestem w ogromnym szoku. Rana, która miała 1,5 cm na długości i 0,5 na wysokości (kształt oka) zniknęła. Została cienka kreseczka na 0,5. Reszta już zabliźniona. Niesamowite. Strasznie się ciesze, że tak szybko się zagoił i nie mogę wyjść z podziwu.

Niestety, z Avalonem dzieje się coś dziwnego. Ma sporo drobniutkich ranek na ciele, część pochodzi jeszcze z czasów, kiedy był sam w klatce. Obejrzałam go dokładnie, nie ma zmian na sierści, żadnego łupieżu, jajeczek, więc nie wydaje mi się by to był świerzb, czy pasożyty. Sądzę, że raczej go przebiałczyłam (uparciuch brał leki tylko z serkiem wiejskim ><). Więc póki co, sucha karma dla niego. Jak mu nie przejdzie niedługo to czeka nas kolejna wizyta u weta. Biedaczysko, za często tam ostatnio był.

Więc prosimy o kciuki za Avalona i za łączenie z Parszywkiem.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Horda pajęczycy

Post autor: sheila. »

kciuki , dużo kciuków ! ;D
sheila&mysia <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”