Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczki!

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: greenfreak »

Jedno, co się dzieje ze zwierzakami w sklepie, a co innego, co z nimi jeszcze przed tym.
Niedawno pani ze sklepu poskarżyła mi się, że z rozmnażalni jedna samiczka okazała się być już zaciążona i inny pracownik wziął ją do siebie.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: szczuruleczka »

alken pisze:przykład- zoologiczny w galerii dominikańskiej we wrocławiu
O o oo, właśnie o to kaman!
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Magda :))) »

Eh byłam dziś w zoologu w Tczewie, sklep Discus dokładnie. No i co widzę... akwarium a w nim wielki samcol, samiczka wokół której jak naliczyłam min. 10 już odchowanych młodych szczurasów. W rogu akwarium spała sobie dorosła samica która też na pewno była zaciążona (sądząc po dużym brzuchu). małe szczurki się w najlepsze bawiły (samiczki i samce) część przyklejona do matki a część skakała po samcu. Inne małe kawarium: też zaciążona jedna samica. Jeszcze inne akwarium: szczurek jakiś chory, zaropiałe oczka, miejscami sierść do łysego wydarta i taki biedny spał sobie w kącie.
Jakaś młoda laska tylko była (za kasą) i powiedziała, że ona się w zwierzęta nie wtrąca, bo to szef tylko decyduje gdzie które siedzą a ona ewentualnie tylko jeść musi im dać i reszta ją nie obchodzi... >:( :'(
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: atomówka »

Rany... Ja jestem tu nowa i muszę przyznać, że zanim zaczęłam korzystać z forum też myślałam, że takie zwierzaki jak szczurki kupuje się w sklepie, dlatego nie dziwi mnie, że ktoś swojego pierwszego ma właśnie stamtąd.
Niedawno adoptowałam, dlatego też musiałam sobie wybrać jakiś sklep zoo żeby kupować karmę itd. Najbliżej mnie jest sklep KAKADU w Bonarce CC (jestem z Krakowa). To jest chyba sklep mini-sieciowy w Krakowie i na początku myślałam, że tak jak to w sklepach zoologicznych nikt nie zna się na zwierzakach. Muszę powiedzieć, że ile razy tam byłam i słyszałam rozmowy pracowników z potencjalnymi 'nabywcami', naprawdę widać było, że Ci ludzie znają się na tym co robią i tłumaczą ludziom jak prawidłowo obchodzić się ze zwierzakiem. Klatki ze zwierzętami też są dobrze utrzymane. To nie jest żadna forma reklamy czy coś w tym stylu, po prostu mnie pozytywnie zaskoczyli i chciałam o tym opowiedzieć ;) Sorki, że tak się rozpisałam.
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: szczuruleczka »

atomówka pisze:Rany... Ja jestem tu nowa i muszę przyznać, że zanim zaczęłam korzystać z forum też myślałam, że takie zwierzaki jak szczurki kupuje się w sklepie, dlatego nie dziwi mnie, że ktoś swojego pierwszego ma właśnie stamtąd.
Niedawno adoptowałam, dlatego też musiałam sobie wybrać jakiś sklep zoo żeby kupować karmę itd. Najbliżej mnie jest sklep KAKADU w Bonarce CC (jestem z Krakowa). To jest chyba sklep mini-sieciowy w Krakowie i na początku myślałam, że tak jak to w sklepach zoologicznych nikt nie zna się na zwierzakach. Muszę powiedzieć, że ile razy tam byłam i słyszałam rozmowy pracowników z potencjalnymi 'nabywcami', naprawdę widać było, że Ci ludzie znają się na tym co robią i tłumaczą ludziom jak prawidłowo obchodzić się ze zwierzakiem. Klatki ze zwierzętami też są dobrze utrzymane. To nie jest żadna forma reklamy czy coś w tym stylu, po prostu mnie pozytywnie zaskoczyli i chciałam o tym opowiedzieć ;) Sorki, że tak się rozpisałam.

A za co Ty kobito "sorkasz" ?! Przecie to bardzo dobrze, że miałaś chęci coś dłużej napisać!!! Ja też tak myślałam na początku. Klara jest w Warszawskiego KAKADU i też tam kobita mnie namawiała do dwóch samiczek, poleciła mi karmę VL którą jej szczury lubią. Jak pytałam o szczury to mi "wysłali" "specjalistkę" od szczurów i ona wszystko mi powiedziała. Pytała o klatkę, dała żwir a nie "chomikowe" trociny... Więc co jak co, ale są zoologiki w których się chociaż trochę znają i doradzają :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: szczuruleczka »

Magda :))) pisze:Eh byłam dziś w zoologu w Tczewie, sklep Discus dokładnie. No i co widzę... akwarium a w nim wielki samcol, samiczka wokół której jak naliczyłam min. 10 już odchowanych młodych szczurasów. W rogu akwarium spała sobie dorosła samica która też na pewno była zaciążona (sądząc po dużym brzuchu). małe szczurki się w najlepsze bawiły (samiczki i samce) część przyklejona do matki a część skakała po samcu. Inne małe kawarium: też zaciążona jedna samica. Jeszcze inne akwarium: szczurek jakiś chory, zaropiałe oczka, miejscami sierść do łysego wydarta i taki biedny spał sobie w kącie.
Jakaś młoda laska tylko była (za kasą) i powiedziała, że ona się w zwierzęta nie wtrąca, bo to szef tylko decyduje gdzie które siedzą a ona ewentualnie tylko jeść musi im dać i reszta ją nie obchodzi... >:( :'(

Masakra. Takich ludzi to do Afganistanu na wojnę i niech walczą, a nie męczą zwierzęta :(
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: atomówka »

Klara jest w Warszawskiego KAKADU i też tam kobita mnie namawiała do dwóch samiczek, poleciła mi karmę VL którą jej szczury lubią. Jak pytałam o szczury to mi "wysłali" "specjalistkę" od szczurów i ona wszystko mi powiedziała. Pytała o klatkę, dała żwir a nie "chomikowe" trociny... Więc co jak co, ale są zoologiki w których się chociaż trochę znają i doradzają
No proszę, czyli nie trafiłam do wyjątkowego sklepu. Widocznie ogólnie w tych KAKADU przywiązują uwagę do tego, jakiego mają pracownika ;)
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: valhalla »

Też mam szczury z Kakadu i szczerze mówiąc, nie przeceniałabym tego sklepu zbytnio... Okej, mają tam osoby znające się na szczurach. Okej, mogą dobrze doradzić w sprawie opieki - karmy, ściółki itd. Ale to nie zmienia warunków, w jakich są trzymane zwierzęta (wiem, zapewne nie są zależne od tych pracowników, którzy znają się na szczurach). Malutkie akwarium z masą szczurów w różnym wieku, rzadko zmieniana woda, ściółka nie pierwszej świeżości. Są rozdzielone płciami i tu mam nadzieję, że chociaż to jest robione dobrze, pewnie robi to ta sama osoba która ma pojęcie o szczurach... chociaż jak przyjeżdżają z rozmnażalni 4-5tygodniowe to już się może zdarzyć niespodzianka ;/ To się tyczy wszystkich zwierząt. Króliki są jeszcze bardziej stłoczone. U weta spotkałam kobietę, która kupiła tam malutką chomiczkę (za malutką, by oddzielać od matki, ale w sklepie powiedzieli jej, że ok) i to maleństwo chorowało od małego, chorowało poważnie - całe szczęście trafiło do ludzi, którzy nie szczędzili pieniędzy, żeby je wyleczyć. Mój Czmyś śmierdział po przywiezieniu ze sklepu. Naprawdę brzydko pachniał, pachniał długo niesprzątaną klatką. I tak się cieszę, że nie przywieźli na sobie pasożytów.

Napisałam tu o wadach, oczywiście ten sklep ma też zalety w stosunku do innych sklepów i macie rację, że są tam przynajmniej ludzie odróżniający szczura od chomika - ale niestety to nadal jest sklep. Nawet gdyby sprzątali częściej i zmieniali wodę jak trzeba, nawet gdyby dano zwierzętom większe klatki, nadal pochodzą one z rozmnażalni. I zapewne część tam wraca bo coś mi się nie chce wierzyć, że przy dostawach 3 razy w tygodniu wszystkie ogony trafiają do kochających opiekunów ;/
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: atomówka »

Masz rację, zwierzaki na pewno nie mają tam tak dobrze jak w domu, bo to niestety ma być biznes. Tak samo uważam, co do przywożenia zwierząt z rozmnażalni. To nie ulega wątpliwości, jedyne co chciałam powiedzieć to to, że pracują tam chociaż ludzie, którzy starają się pomóc tym zwierzakom :)
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: smeg »

Mój pierwszy szczurek był z Kakadu w Arkadii, ucho miał poważnie nadgryzione świerzbem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: szczuruleczka »

Ależ valhallo droga - masz świętą rację, ale przynjamniej są takie "lepsze" zoologi - mneijsze zło.
A co do tego świerzbu - racja, no ale jak te biedaki z rozmnażalni są, to się zarażają, może przywieźli zarażone...
Moje Klara była zdrowa. Tylko straszna z niej alergiczka, jak dam jakiś inny żwir to prycha, kicha i się drapie...
Nigdy już nie kupię zwierzaka z zoologa (chyba że rybki, ale nie planuję xD) choc uważam, że ekspedienci są tak w miarę OK.
Adopcja najlepsza-zwierzaczek znajdzie wreszcie stały domek :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Sky »

Nie wiem, czy sklepy Kakadu są lepsze - zależy jaki sklep. Ten we Wrocławiu wg mnie jest tragiczny, szczury nierozdzielone, ogólnie cały czas wydaje mi się, że zwierzaki mają tam brudne klatki.
Trochę lepiej jest z tymi z większą powierzchnią, ale i tak źle. Kupiłam Cookiego w Kakadu koło Młyna/Korony i tam też jest nie za ciekawie. Szczurek ze świerzbem, z przebytym zapaleniem płuc, co wyszło po prawie 2 latach, niewykwalifikowana obsługa - zwierzęta niesocjalizowane, szczury wyciągane za niemal czubek ogona.

Wrażenie o zoologicznym zależy od tego, na jaki dzień trafisz. W sklepach pracują różni ludzie, ale częściej można znaleźć specjalistę od zwierząt egzotycznych, niż naszych gryzoni.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Sky »

Kakadu we Wrocławiu - chodziło mi o ten w galerii dominikańskiej.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: furburger »

Przeraziliście mnie teraz bo chłopak kupił tam małą jak będzie w ciąży to nie wiem co zrobię nie mam warunków na maluchy :o
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Paul_Julian »

No to dasz ogłoszenie na forum. Na razie obserwuj małą , czy nie tyje wszerz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”