Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
magdalena90
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 15, 2011 4:19 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: magdalena90 »

A czy szczurom można podawać ugotowany bób? Nic na ten temat nie znalazłam więc może wy coś wiecie na ten temat.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: mini »

Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
magdalena90
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 15, 2011 4:19 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: magdalena90 »

dziękuję :)
hrabinadrabina
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 05, 2011 6:39 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: hrabinadrabina »

Ja swoim ogoniastym upośledziom podaje Beaphar Care+ jako karmę, dodatkowo dostają zboża, jajka, mięso, warzywa, owoce, konserwy i sucha karmę kocią jako przysmak i czasem zdarzy mi się dać im kefir (nie podaje ani jogurtu ani mleka bo jest biegunka i puszczają śmierdzące, aczkolwiek urocze, bączki^^). Podaję im również Pervivet, Vetoquinol -5kropli/dzień (kosztują około 30zł ale są to najlepsze witaminy dla nich na rynku). Mają teź wapno w kostce żeby ścierały sobie ząbki.
Ostatnio zostawiłam kanapkę z pasztetem i ogórkiem... nic niej nie zostało xD
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Wilczocha »

Ja swoim podaje witaminy A + E dla dzieci. 1 kapsułka dziennie.
Olej z wiesiołka 1 kapsułka dziennie.
Wapno w kostne i solankę do lizania. Oprócz tego warzywa i owoce. Najbardziej lubią kalafior i banany. Nienawidzą marchewki. ::)
Nie wiem czy można podawać koper, pietruszkę, szczypiorek. Tego nie podaje.
Natomiast zajadają się kwiatami mleczu i liśćmi, koniczyną i źdźbłami trawy.
Czasami gotowane mięso z kurczaka, suchy chleb, psia karma sucha i mokra.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: pariscope »

Wilczocha - mam nadzieję, że do tego wszystkiego dajesz im też jakąś suchą szczurzą karmę jako podstawę żywienia.
Pietruszkę, koperek i inne zioła możesz spokojnie podawać , a wiesiołek możesz okresowo zastąpić tranem lub innym rodzajem NNKT, np. omega3. Nie wiem, czy codzienne podawanie witamin A i E jest potrzebne. Może wystarczy od czasu do czasu podać te witaminki. Wiesz, nadmiar może też szkodzić, a z syntetycznymi witaminami można łatwo przesadzić.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Wilczocha »

Wilczocha - mam nadzieję, że do tego wszystkiego dajesz im też jakąś suchą szczurzą karmę jako podstawę żywienia.
Nie wypisałam tego bo chyba to jest naturalne ? ::)
Podstawową karmą zawsze będzie sucha karma dla szczurów. A ja im daje 3 rożne karmy zmieszane ze sobą.
a wiesiołek możesz okresowo zastąpić tranem lub innym rodzajem NNKT, np. omega3.
Wiesiołek mam kupiony, ale jeszcze nie zaczęłam im dawać. Najpierw daje im witaminy a potem będą dostawały wiesiołek bo tak poleciła mi poprzednia właścicielka szczurków dumbo którymi ja się teraz opiekuje.
Jeżeli chodzi o tran to nie ma problemu. Ale nie wszystko na raz. Skończą witaminki i wiesiołek to zaczną brać tran :)
Nie wiem, czy codzienne podawanie witamin A i E jest potrzebne
Człowiek bierze codziennie witaminy a ta maluteńka kapsułeczka która ma 4 mm nie zaszkodzi szczurom. Człowiek ma brać te kapsułki 3 razy dziennie a jak szczur będzie brał 1 dziennie i to jedna kapsułka podzielona na 3 szczury to myślę, że nawet nie dostaną dobrej dawki witamin. Wiec na pewno nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: aneczkaa »

Ja bym się bała podawać tych witamin szczurkom ze względu na to, że ich nadmiar jest gromadzony w organiźmie (są rozpuszczalne w tłuszczach, więc szczurek nie wydali ich z moczem tak jak w przypadku np witaminy C) i może jednak im zaszkodzić na dłuższą metę
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Wilczocha »

Jak byś zobaczyła jaka to jest minimalna ilość to może byś się już tak nie bała. Ale dobra niech wam będzie będę dawać co drugi dzień.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: aneczkaa »

Ja Ci nie mówię, że masz ograniczać :P Wyraziłam tylko swoją opinię na ten temat :)
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Wilczocha »

No, ale przestraszyłaś mnie i teraz wolę podawać co drugi dzień :P
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Afera »

A co uważacie o gerberach? O podawaniu owoców i warzyw w postaci takiej papki dla maluchów? Czy można tym całkowicie zastąpić dawanie świeżych warzyw i owoców? Pytam z ciekawości, bo wiele osób daje gerbery swoim ogonkom, ja też. Oczywiście daję im też świeże warzywa, nawet częściej niż gerbery, tylko po prostu nurtuje mnie to pytanie czy tak można.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: noovaa »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=2697&start=135 tutaj już się wypowiadałam na temat słoików ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: wikczi »

Moje kluchy gerberków nie jedzą. Tzn, dziś im dałam pierwszy raz, ale coś im nie wchodzi. A chłopak się ze mnie śmieje, że daję im za przeproszeniem takie g*wno. Wolą zdecydowanie świeżą marchewkę z ogródka :)
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: valhalla »

Ja nie mam aż tak radykalnego zdania na temat gerberów, ale też uważam, że nie ma co z tym przesadzać. Nigdy nie wiadomo, co tam ktoś włożył, pewnie nie jest to szkodliwe, ale żeby dawać to często... jakoś nie mogę się przekonać, wolę sama ugotować i dać szczurom. Do sklepów trafia towar produkowany taśmowo, zawsze może się zdarzyć jakiś błąd z pakowaniem czy przechowywaniem, nigdy nie będzie to takie jak w domu. To tak jak z dżemem - niby ze sklepu nienajgorszy, ale jak się zrobi własny, to dopiero czuć różnicę w smaku :)

Ja traktuję gerberki u szczurów tak jak chipsy u ludzi - raz na jakiś czas daję, bo lubią, ale nie stale.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”