Pielegnacja : czesanie.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Czesanie ?ciura ?

Post autor: jokada »

ktos może próbował?
ma jakis pomysł czym, jaka szczotką?

Moje grubasy ostatnio linieją, zwłaszcza Luis (może wiosna sie zbliża? u nie w domu jest b. ciepło)
zastanawiem sie czy by go choc od czasu do czasu nie wyczesywac
bo futro mo dośc długie, zwłaszcza włosy ościste
i po przytulanku jestem cała w siersci...

takie cos znalazłam
http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=110&id=3116
http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=110&id=3117 (takie cos to mogie i w sklepie nie zwierzakowym kupic)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Czesanie ściura ?

Post autor: Elly »

Hmmm faktycznie chyba wiosna idzie :D jak mam czarna bluzke i wezme Pysie na ręce to potem mam biala siersc na sobie :> jak dla mnie to dobry pomysl takie wyczesywanie, ale czy szczurowi sie to spodoba to nie wiem :]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Czesanie ściura ?

Post autor: Masterton »

Zgrzebełka z pierwszego linka nie polecam, mam takie dla psa i kotów, druciki sa ostre na koncach i twarde, obawiam się, że dla szczura zabieg moze nie byc zbyt przyjemny.

Natomiast druga szczutka jak najbardziej.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Czesanie ściura ?

Post autor: Maugosia »

Też to wczoraj zauwazyłam, na czarnej bluzce pełno małych włosków.
Może szczotka dla dzieci... ona ma delikatne włosie i nie powinna podrażnić skórki szczura.
Obrazek
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czesanie ściura ?

Post autor: Ewqa »

Ja równiez polecam tę druga szczotkę. Szczurków nie czesałam ale moja świnka morska to uwielbiała i sama się dopominała o czesanie. W dodatku pozwalała to robić tylko mi, inne osoby z jej szczotką w ręku były momentalnie pogryzione.
U szczurków to zalezy czy lubia byc głaskane i usiedzą w jednym miejscu dłużej niż sekundę ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czesanie ściura ?

Post autor: Kaka »

ja jedynie czesałam Wacława ;) on miał problemy z łupieżem itp. Pucysławowi robi sie czasami taki przedziałeczek na tyłeczku :lol: smiesznie to wyglą. Dziewczynek raczej nie bede czesać bo mają bardzo krótką i lśniącą sierść. Zostaje Fabian, zobaczymy, jak narazie ma szczecinę ( dumbo rex). Przewarznie czesałam bardzo gęstym grzebieniem
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czesanie ściura ?

Post autor: sachma »

moja siostra czesze krolika ta druga szczurka, on to uwielbia..

moje szczury od czasu do czasu tez sa czesane... nie zauwazylam zeby to sie im nie podobalo :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Czesanie ściura ?

Post autor: Julek »

Ja czesze tez swojego szczurcia od czasu do czasu i jest ok ;)
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Czesanie ściura ?

Post autor: viridjam »

no wlasnie, szczoteczka z miekkiego wlosia bedzie najlepsza ;) a czesanie moze byc bardzo lubiane, w koncu cieplo +drapanko :D
Heresy
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 13, 2004 10:21 pm
Kontakt:

Czesanie ściura ?

Post autor: Heresy »

Ja kiedys dawno temu czesalam mojego pierwszgo szczurka taka szczotka dla niemowlat :) miala takie wlosie nie za miekkie ale i nie za twarde dlatego mi pasowala jest wrecz idealna do tej czynnosci no i tania. Bede musiala jej poszukac :)
Kończy się jedno zaczyna drugie, nie ma juz nic co by mnie cieszyło....
quagmire
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 17, 2006 5:26 pm

Czesanie ściura ?

Post autor: quagmire »

Wydaje mi się, że pomysł ze szczotką dla niemowląt jest super... Sama poszukam ;) Bo mój Syriusz też zostawia mnóstwo białej sierści wszędzie...
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Czesanie ściura ?

Post autor: markos333 »

Kupilem w markecie :) Szczotke dla niemowlat (dla wrazliwej skury) Szczurek uwielbia jak go czesze!
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Czesanie ściura ?

Post autor: violet »

Ja uzywam szczoteczki do zebow z miekkim wlosiem - wyglada na to, ze im sie podoba :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Czesanie ściura ?

Post autor: Katie »

Ja czeszę szczuraki szczoteczką do...butów. Do zamszu, czy czegoś takiego... Z jednej strony ma włoski, twardość podobna jak w dosyć miękkiej szczoteczce do zębów, a z drugiej są gumowe ząbki.
Moje poprzednie szczury to uwielbiały, Neo też. A Seth...cóż, on nie potrafi usiedzieć w miejscu, a ja nie mam zamiaru gonić malucha ze szczotką po domu :roll: . Niech podrośnie, to pogadamy :hihi:
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Czesanie ściura ?

Post autor: Matylda »

Ja swoje czesze po kapieli poltwarda(chyba to sie tak nazywa tzn nie jest ona najmieksza ani ta najtwardsz) szczatka do zebow, moje dziewuchy to chyba lubia, chyba bo daja sie czesac jak sa czyms zajete!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”