CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Monisia
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:04 pm
Lokalizacja: Gdynia

CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Monisia »

Może taki temat bedzie dobry, koleżanka szuka.
Moze wpisujmy :
WOJEWÓDZTWO:
MIASTO:
ADRES LECZNICY:
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE:


W tej chwili najbardziej interesuje mnie gdansk, wiec jak ktos cos wie to prosze napisac:)
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: smeg »

Proponuję jeszcze dodać informację, jaką dany wet stosuje narkozę - wziewna jest najbezpieczniejsza.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Laguna
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Laguna »

Jakby kogoś interesowało przed chwilą pytałam się w Ogonku:
WOJEWÓDZTWO: Mazowieckie
MIASTO: Warszawa
ADRES LECZNICY: ul. Klemensiewicza 7
01-318 Warszawa
tel./fax: 0-22 664 66 88
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE: 220zł, +50-70zł znieczulenie, +pobranie krwi przed zabiegiem 15zł

Mi się podoba idea tematu, nie trzeba wydzwaniać i dopytywać. Co będę musiała właśnie robić.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: smeg »

Ja swoich samców kastrowałam u Dariusza Kreffta w cenie 75 zł, narkoza iniekcyjna:
Przychodnia Weterynaryjna
ul. Wolności 4/2
81-324 Gdynia
tel. 792 084 701

Wiem też, że dr Debis kastruje za 50 zł na iniekcyjnej:
Gdynia Redłowo
ul. Stryjska 25
Tel. 058 622-21-48

A pani Ania Bielska za 80 zł na iniekcyjnej:
ul. Feniksa 28
80-299 Gdańsk - Osowa
Telefon: 58 552-73-98

Niestety, chyba nikt w Trójmieście nie stosuje wziewki u szczurów :(
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: mikanek »

Ja kastrowałam Rycha w Grodzisku Mazowieckim , przychodnia Faunistica dr Joanna Sierzpowska wraz z osobami towarzyszącymi ;) Cena samego zabiegu- 180 zł dodatkowo po 20 zł za każde podanie leków, a antybiotyk podawany był 4 razy jeszcze (wet chciała przy okazji sprawdzać stan zdrowia Ryśka, po zabiegu nie chciał pić i dostawał glukozę), czyli łącznie jakieś 260 zł. Szczur kastrowany był na wziewce, ma podwójne rozpuszczalne szwy. Lekarze bardzo dbają o pacjentów, dostałam całą kartę zaleceń, zwierzaka odbierałam z lecznicy w dobrym stanie, podkarmionego jogurtem ;) Acha- cena jest indywidualna, wetka mówiła że pomiędzy 150-200 zależnie od przypadku :)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: StasiMalgosia »

Laguna do kosztów sterylizacji w ogonku trzeba jeszcze dodać koszt min 2 wizyt pooperacyjnych każda ok 70 zł
plus 12 zł za każdy zastrzyk i 25zł za trzaśnięcie drzwiami w gabinecie (KAŻDE)

to bardzo droga klinika plus specjalistów jest tam paru

Jak już sterylizować w Warszawie to polecam Dr. Rzepkę i tu jest kompromis i tanio (jak na Warszawe: Zależnie od tego czy wziewka czy iniekcja koszt od ok 180zł do ok 240 zł) i jest to jeden z NAJLEPSZYCH wetów od gryzoniów


Dla porównania dwie operacje robione na szybko
W ogonku musieliśmy sterylizować nagle Lubisia koszt ok 500zł (operacja ok 400zł plus wizyta przed operacyjna 70zł)
W Medicavecie u Dr. Rzepki sterylizowaliśmy Gadżeta koszt ok 240zł

Obie operacja były na nagle z tym że Dr. Rzepka wzieła Gadżeta na stół odrazu między wizytami, a w Ogonku czekaliśmy do wieczora.
Efekt niestety widoczny w podpisie :(
Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Hanka&Medyk »

Ja po kilku zabiegach w Ogonku zaczęłam szukać tańszej alternatywy, bo dosłownie wypruwaliśmy się z pieniędzy u nich. W MedicaVet jest zdecydowanie lepiej i za kastrację samic (zabieg + wziewna + leki) płaciłam 250-270PLN.
Niedługo wybieram się z kolejnym zwierzem, więc będzie świeższa informacja.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: klauduska »

smeg pisze:Ja swoich samców kastrowałam u Dariusza Kreffta w cenie 75 zł
jezu ja też chcę :( !!
100zł drożej w warszawie jest. co za masakra jakaś :(
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Afera »

WOJEWÓDZTWO: podkarpackie
MIASTO: Stalowa Wola
ADRES LECZNICY: CENTRUM MAŁYCH ZWIERZĄT "ARGOS" ul. K.E.N. 7
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE: 140 zł
NARKOZA: wziewna
9 duszyczek za TM [*]
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Maszka »

WOJEWÓDZTWO: Wielkopolskie
MIASTO: Poznań
ADRES LECZNICY: Gabinet wet Kobra, ul. Międzyborska
CENA ZA STERYLIZACJE: 150zł + wizyta przedoperacyjna chyba 20zł + wizyta pooperacyjna z lekami do domu 20zł + wizyta kontrolna/zdjęcie szwów 10zł, razem - 200zł
NARKOZA: iniekcyjna
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Nakasha »

"Białostoczek"
http://www.klinikabialostoczek.pl/
WOJEWÓDZTWO: Podlaskie
MIASTO: Białystok
ADRES LECZNICY: Białostoczek 13b
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE: 50 zł za samca, 80 zł za samicę dla stałych klientów, dla obcych 70/100, narkoza wziewna.


"Canwet"
http://www.canwet.com.pl/
WOJEWÓDZTWO: Podlaskie
MIASTO: Białystok
ADRES LECZNICY: ul. Zwycięstwa 26b
CENA ZA KASTRACJE/STERYLIZACJE: 50 zł za samca, 80 zł za samicę dla stałych klientów, dla obcych 70/100, narkoza iniekcyjna.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ogonek.wet
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 20, 2011 10:03 pm

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Ogonek.wet »

StasiMalgosia pisze:Laguna do kosztów sterylizacji w ogonku trzeba jeszcze dodać koszt min 2 wizyt pooperacyjnych każda ok 70 zł
plus 12 zł za każdy zastrzyk i 25zł za trzaśnięcie drzwiami w gabinecie (KAŻDE)

Dla porównania dwie operacje robione na szybko
W ogonku musieliśmy sterylizować nagle Lubisia koszt ok 500zł (operacja ok 400zł plus wizyta przed operacyjna 70zł)
W Medicavecie u Dr. Rzepki sterylizowaliśmy Gadżeta koszt ok 240zł

Obie operacja były na nagle z tym że Dr. Rzepka wzieła Gadżeta na stół odrazu między wizytami, a w Ogonku czekaliśmy do wieczora.
Witam szanownych Forumowiczów.
Dla dopełnienia obrazu całości zdarzenia z dnia 21.08.11r, które przytacza StasiMalgosia, pragnę poinformować, że:
- całość dotyczyła nie standardowej sterylizacji a operacji spowodowanej masywnym krwotokiem z macicy.
- działa się w niedzielę, kiedy to w Ogonku trwa krótki, dwugodzinny dyżur,
- Lubisię przyjmowała ok. 11:00 przed południem dr Wojcieszek, która nigdy nie była i nigdy nie będzie chirurgiem (jest internistką i kardiologiem - patrz strona Ogonka),
- dr, specjalnie dla szczurki, ściągnęła chirurga, który z racji innych zajęć, mógł przyjechać dopiero wieczorem.
- Zwierzak na rannej wizycie (błędnie określonej mianem "przedoperacyjnej") został zaopatrzony w leki i ścisłe zalecenia co do podawania ich kolejnych dawek w domu.
- Chirurg umówił się z właścicielką na zoperowanie szczurki w innej lecznicy. Skończył operować zwierzaka po godzinie 22:00 a w opisie jasno zaznaczył ROKOWANIA OSTROŻNE (co znaczy, że zwierzak był w ciężkim stanie).
- Właścicielka szczurki nie stawiła się nigdy na wizytę pooperacyjną ani w Ogonku, ani w lecznicy, w której przeprowadzono operację.
Dodatkowo uważam, że podawanie nieprawdziwych informacji o cenach wizyt i zastrzyków jest oszczerstwem, które to jest niezgodne z regulaminem tego Forum.

Pozdrawiam
lek.wet. Milena Wojtyś-Gajda
OGONEK Specjalistyczna lecznica weterynaryjna dla małych ssaków.
ul. Krępowieckiego 10 lok. U-14
01-456 Warszawa
tel. 22 664 66 88
http://www.ogonek.waw.pl
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: StasiMalgosia »

Szanowna Pani Dr.Milena Wojtyś-Gajda

Bardzo mi przyrko że poczuła się Pani dotknięta z powodu tego co napisałem ja Stanisław Makowski w poscie z dn 21.08.11

Chciałbym też pare rzeczy sprostować.
1.Nigdy nie stawiliśmy się na wizycie pooperacyjnej z Lubisiem bo nasz kochany Lubiś zmarł w nocy po operacji. Więc nie widzieliśmy powodu żeby iść do Państwa kliniki. Może wg Pani powinniśmy za co przepraszam.

2. Rzeczywiście z tego co pamiętam nie zapłaciliśmy 500zł za operacje tylko 440zł albo 420zł plus 70zł za wizytę ranną, przed operacją nie przedoperacyjną.

3. obie opisane sytuację były z naszego punktu widzenia podobne. Rano w dniu świątecznym (niedziela) odkryliśmy u szczurek krwawienie z pochwy, raz zadzwoniliśmy do Państwa kliniki raz do Medicavet. Opis wizyty u Państwa przedstawiła Pani dokładnie więc ja ogranicze się do opisania drugiego przypadku, po naszym telefonie dr. Rzepka powiedziała że pilnie musimy iść na operacje i powiedział ża mimo że dziś nie pracuje przyjmie nas bo sprawa jest PILNA przyjeła nas po ok 1 GODZINIE i wykonała operacje.Za operację zapłaciliśmy ok 240zł. Dodam że za wizytę po operacyjną (kontrola szwów) nie zapłaciliśmy nic.

4. Ja naprawdę rozumiem że Państwo też są ludzmi i że nie pracujecie 24h na dobę i bardzo dziękuje za pomoc i włożone serce.

5. Podane przezemnie ceny zastrzyków rzeczywiście odnoszą się do cen w klinice na Powstańców Śląskich w której to były przeprowadzana operacja Lubisia i w której to czasami z musu pojawiamy się z naszymi zwierzakami.
Cena 12 zł (plus 25 za wizytę plus cena podanego specyfiku) za zastrzyk jest z zeszłego roku kiedy to poszliśmy tam z Ontario potym jak rozciełą sobie skórę.
Dodam na marginiesie że zostaliśmy wtedy policzeni 25zł za wizytę psa, którego defacto w klinice nie było bo ja jak głupek poprosiłem o sprzedanie mi leków na odrobaczenie. Ceny leków na robaki była dość wysoka, nie pamiętam jakie to były, ale ostatnio za szczepienie na wsciekliznę, rzeczywistą wizytę i leki na robaki zapłaciłem mniej więcej tylesamo W INNEJ KLINICE.

6. z tego co wiem klinika na Powstańców Śląskich jest z Ogonkiem jakoś powiązana, wg informacji podawanych przez klinikę w holu kliniki na monitorze. nie pamiętam dokładnego stwierdzenia ale chyba jest napisane "zaprszamy do naszej kliniki specjalizującej się w leczeniu gryzoni Ogonek"

7.po zaistniałych sytuacjach postanowiliśmy wysterylizować wszystkie nasze szczurki tj 13 (reszta już była sterylizowana wcześniej).
Operację te ze względu na dobro szczurków i niestety też naszego portfela postanowiliśmy zrobić u dr. Rzepki.
Przy 13 operacjach różnica w cenie naprawde robi dużą różnice.
Jeżeli uważa Pani że w Ogonku zapłacilibyśmy mniej to zostało nam jeszcze 5 szczurek do sterylizacji proszę o podanie ile by kosztowało to u Państwa.
Wydaliśmy już ok 2000zł i każda złotówka mniej będzie mile widziana

8.Operacja Lubisia nie była naszym pierwszą operacją w Ogonku, ani też pierwszą wizytą, i wpisała się w pewien trend cenowy, może mylnie to odebrałem za co przepraszam.

Przepraszam za wszystkie "oszczerstwem, które to jest niezgodne z regulaminem tego Forum" których się dopuściłem. I bardzo dziękuje za pomoc, mój zarzut do Państwa tyczył się tylko cen które niestety są u Państwa bardzo wysokie. Jeżeli się Pani z tym nie zgadza z przyjemnością poznam nowe ceny i zamiast jeździć przez pół miasta do innej kliniki będę chodził do Państwa do których mam ok 10 min drogi.

Z poważaniem
Stanisław Makowski
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: StasiMalgosia »

Dodam tylko że cała moja wypowiedź tyczyła się tylko kwesti finansowych, nie oceniam w żaden sposób kompetencji i umiejetności wszystkich wymienianych z nazwiska lub nie Weterynarzy.
Obrazek
Rude
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 4:53 pm
Numer GG: 5176391
Lokalizacja: W-wa

Re: CENY KASTRACJI/STERYLIZACJI

Post autor: Rude »

Wiem, że tamta upadł a ja jednak chcę go wskrzesić.
Mianowicie, czy ktoś wie ile kosztuje kastracja w RZESZOWIE? (ewent. w bezpośredniej jego bliskości)

Z tego co przeczytałam na poprzednich stronach, właściwie taniej wychodzi niekiedy dojazd ze szczurkiem w inne miejsce niż kastracja na miejscu w Warszawie. Wiem, że podróż po takim zabiegu jest bardzo stresująca dla zwierzaka ale ja np. mam możliwość zatrzymania się na klika dni u znajomych w Poznaniu / Gdańsku / Rzeszowie czy Krakowie :)
Wiem też, że ważna jest jakość usług ale ta niestety nie zawsze determinowana jest przez cenę (czyt. nie zawsze taniej = gorzej). Po prostu koszty życia np. w Rzeszowie są znacznie niższe niż w Warszawie, czyli tańsze są opłaty za:
- wynajęcie lokalu
- prąd
- wodę
itp. Więc w np. w Rzeszowie (jako że mam tam rodzinę i stamtąd pochodzę) różne rzeczy są o wiele tańsze np:
- wynajem kawalerki (Rzeszów = ok. 900 zł / Warszawa = ok. 1500 zł)
- jazdy konne (Rzeszów = ok.20 zł/h / Warszawa = ok. 50zł/h)
Wymieniać możnaby długo :)
Aslan & Fredek
odważny & rozważny
Kochane potworki <3 <3 <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”