Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Żelq
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 29, 2016 12:53 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Żelq »

Mój ogoniasty ostatnio wciąga Bunny Rat Dream i z miseczki znika właściwie wszystko :)
Dostałam próbkę karmy Mixerama od Pupillo.pl i byłam zachwycona zróżnicowaniem składników. Łodyżki kopru sprawiły ciurowi wiele frajdy, a i sporo zabawy miał przy przegrzebywaniu miseczki w poszukiwaniu co lepszych kąsków, jednak koniec końców i tak wszystko zostało wymiecione :)
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

To nic tylko się cieszyć, bo coraz więcej osób pisze do Nas, ze karma Bunny się sprawdza. Podobne zdanie mają osoby, które kupują te karmy dla śM i królików, rzadziej, ale również dla szylek.

Jak widzę, potwierdzacie to i Wy, czyli właściciele szczurasów. Choć wielu uwielbia Mixeramaę, to rzesza wiernych "fanów" Bunny ciągle wzrasta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Vitapol Premium jest całkiem niezła!
Obrazek
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Cayt
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 12, 2011 11:41 am
Lokalizacja: Delmenhorst

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Cayt »

Ja zawsze kupuje duże paczki Versele Laga i do tego JR Farm z warzywami (czasami z krewetkami). Obie mieszam w całości i "dzieciaki" chrupią aż miło :D Do tego jakieś kolby i ciasteczka z jr farm. Polecam :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

JR Farm natura szczura karma jest dobra droga ale szczury nie wybrzydzaja.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
kaspijka
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 10, 2017 7:42 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kaspijka »

Potwierdzam, JR Farm drogo wychodzi, ale moje akurat najchętniej to wcinają. "Francuskie" szczurki :D .
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Vilmie Obrazek
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Fancy »

Czy ktoś z Was dawał może swoim szczurkom Vitapol High Premium Magic Line dla królika? Kupiłam moim szczurkom w ramach karmy uzupełniającej (na co dzień jedzą Xtra Vital), bo gdzieś tam w sklepie wyczytałam, że to same warzywa, ale jednak po otwarciu okazało się, że sporo w niej chrupek i mąka kukurydziana na pierwszym miejscu w składzie. Oczywiście na chrupki stado rzuca się najbardziej ;) Suszonki też są (jabko, czarna porzeczka, ogórek, burak, banan) i orzechy, tylko się zastanawiam, co z tymi chrupkami, bo Vitapol ma nie najlepszą opinię?

Skład:
Mąka kukurydziana, mączka z lucerny, jabłko suszone, mąka pszenna, mąka ryżowa, płatki kukurydziane, banan, nasiona dyni obłuszczone, marchew suszona, brokuł suszony, czarna porzeczka, płatki fasoli, ogórek suszony, burak suszony, migdał, orzech laskowy, orzech macadamia, orzech ziemny, pszczele produkty uboczne, olej słonecznikowy.
Analiza : białko surowe min 8,2%, oleje i tłuszcze surowe min 6,8%, włókno surowe max 6,7%, wilgotność max 12,0%, popiół surowy max 3,9%
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

Patrząc po składzie, to dla królika się nie nadaje, ale dla szczura może być jako przekąska od czasu do czasu, nie jako karma bazowa. Co do jakości, niektórzy mówią, że Premium Line jest ok. Ja mam trochę obaw, bo te najtańsze linie to straszny badziew, wiec czy potrafią utrzymać jakość w tych niby lepszych?
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Fancy »

Jako bazowa oczywiście, że nie, bazowy mam Beaphar. Też słyszałam, że Premium Line jest w porządku, z drugiej strony ta karma była raczej tania (6 zł chyba?), a tanie karmy Vitapolu to mocny szajs. Zastanawiałam się, czy nie wyjąć chrupek i nie zostawić tylko suszonych warzyw i owoców, ale z drugiej strony nie dostają tego codziennie (jedna, mała miseczka na cztery szczury jak mi się przypomni, albo świeżych warzyw nie ma w domu akurat), to jeśli mówisz, że skład może być, to chyba zostawię, dziękuję :)
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Vitapol Premium Line kosztuje w granicach `12 zł a stary Vitapol w granicach 6 zł.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Fancy »

Fakt, masz rację Tofcia, pokręciłam coś, bo jak wpisałam tę karmę w googlach to mi wyskoczyła cena 6 zł w jednym zoologicznym, ale faktycznie ta seria kosztuje około 12 :)

Swoją drogą, czy JR Farm Basic Food jest dużo gorsza od polecanej JR Farm Uczta dla szczura? Zamówiłam dzisiaj obydwie, bo były w promocji razem za pół darmo (no powiedzmy ;p), ale niczego o tej karmie nie doszukałam się na forum? Ostatnio w Xtra Vital mam wrażenie, że jest coraz więcej nienawidzonej przez moje szczury lucerny i jakby ziarna więcej, więc postanowiłam zrobić odmianę i wypróbować coś innego, bo dziennie pół michy do kosza ;/ (nie daję wybrzydzać, ale lucerna i ciemne chrupki systematycznie lądują w kuwecie albo w kałuży siuśków, więc...).
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Obie karmy JR. Farm to karmy z wysokiej półki. ;)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Polecam Vitakraft premium menu.Obrazek
jako karmę uzupełniającą ale nie podstawową.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
kaspijka
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 10, 2017 7:42 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kaspijka »

Ja żadnym Vitapolom nie ufam, jestem zrażona do tej marki i też mam wątpliwości dotyczące tego, że skoro ich najtańsze produkty są naprawdę marnej jakości, to czy te droższe faktycznie są lepsze? Osobnej linii produkcyjnej raczej nie uruchamiają, as pamiętam jak czytałam gdzieś wypowiedź osób, która w takim zakładzie produkcyjnym pracowała i określiła skład tych karm jako totalny odpad :/.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”