Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

O, dziękować :) To mnie zmotywowało do wrzucenia aktualizacji :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... 5#p1014505
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Duana »

W ramach ciekawostki: w Niemczech na karmy typu Vilmie, JR Farm uczta szczura czy Tima Rattima mówi się "śmieci" i NIKT ich właścicielowi szczuractwa nie poleci.
Najbardziej polecane jest mieszanie swoich karm i zabawa w wyliczenia zawartości procentowej białka, tłuszczu, węglowodanów...
Ewentualnie z gotowych mieszanek poleca się Shorty's Rattenfutter Premium: [url]http://www.tierisch-natürlich.de/epages/62731138.sf/sec30187498ed/?ObjectPath=/Shops/62731138/Products/N-370/SubProducts/N-370a[/url]
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Wiecie co z ciekawości kupiłam karme nestora i co i jadły te ziarna pszenicy i żyta przy czym nie zawiera żadnych ulepszaczy. Więc dla mnie jest ok
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Tofcia pisze:Wiecie co z ciekawości kupiłam karme nestora i co i jadły te ziarna pszenicy i żyta przy czym nie zawiera żadnych ulepszaczy. Więc dla mnie jest ok
Szczurom możesz dać cokolwiek i to zjedzą, więc to słaby wyznacznik jakości. Karmy Nestor mają bardzo ubogi skład - głównie suche ziarno i mała różnorodność składników, a to nie jest dobra dieta. Wręcz przeciwnie - im większa różnorodność, tym lepiej, pewnie dlatego Mixerama cieszy się takim uznaniem za granicą. Poza tym nigdzie nie mogłam się doszukać informacji o wartościach odżywczych w karmie Nestor - czy wiesz, ile ma białka, ile tłuszczu? Jeśli nie ma takiej informacji na opakowaniu, to moim zdaniem zupełnie skreśla tę karmę, zwłaszcza przy jej kiepskim składzie.
Duana pisze:W ramach ciekawostki: w Niemczech na karmy typu Vilmie, JR Farm uczta szczura czy Tima Rattima mówi się "śmieci" i NIKT ich właścicielowi szczuractwa nie poleci.
Najbardziej polecane jest mieszanie swoich karm i zabawa w wyliczenia zawartości procentowej białka, tłuszczu, węglowodanów...
Ewentualnie z gotowych mieszanek poleca się Shorty's Rattenfutter Premium: [url]http://www.tierisch-natürlich.de/epages/62731138.sf/sec30187498ed/?ObjectPath=/Shops/62731138/Products/N-370/SubProducts/N-370a[/url]
A to ciekawe ;) Wiesz może, co w takim razie dodają do swoich mieszanek i jakie proporcje b/t/w polecają? W naszych mieszankach z tego co widziałam i tak większość składników pokrywa się z tymi dostępnymi w karmach komercyjnych, więc zastanawiam się jakie cuda Niemcy dodają do swoich 8)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Duana pisze:W ramach ciekawostki: w Niemczech na karmy typu Vilmie, JR Farm uczta szczura czy Tima Rattima mówi się "śmieci" i NIKT ich właścicielowi szczuractwa nie poleci.
Najbardziej polecane jest mieszanie swoich karm i zabawa w wyliczenia zawartości procentowej białka, tłuszczu, węglowodanów...
Ewentualnie z gotowych mieszanek poleca się Shorty's Rattenfutter Premium: [url]http://www.tierisch-natürlich.de/epages/62731138.sf/sec30187498ed/?ObjectPath=/Shops/62731138/Products/N-370/SubProducts/N-370a[/url]
Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniem "śmieci". Wystarczy zerknąć na strony sklepów niemieckich, gdzie popularność największa należy to Tima Rattima - obserwowałem to trochę i zauważyłem, że dużo ludzi to kupuje. Poczytaj nieco więcej te fora, a zobaczysz, że racji nie masz, owszem samemu można zrobić dobre karmy, ale nie oznacza to, ze JR Farm czy Tima to śmieci.

Podobnie piszą ludzie o Vitapolu premium, że to śmieci, beznadziejna mieszanka, która i tak zawsze będzie Vitapolem. A po wnikliwej analizie organoleptycznej zauważysz, że nie jest tak do końca. Wprawdzie to nie JR farm czy Deli, a zdecydowanie lepsza karma niż Vitapol z serii basic, taniutkie, bo samo zboże :-)

Deli, VL, JR farm, to są dobre karmy, oczywiście można dyskutować tutaj o zawartości tłuszczów, bo w VL jest tego troszkę za dużo, ale nie ma tragedii.
Obrazek
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Zyga »

pupillo_pl pisze:
Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniem "śmieci". Wystarczy zerknąć na strony sklepów niemieckich, gdzie popularność największa należy to Tima Rattima - obserwowałem to trochę i zauważyłem, że dużo ludzi to kupuje.

.....oczywiście można dyskutować tutaj o zawartości tłuszczów, bo w VL jest tego troszkę za dużo....
To w ramach odpowiedzi z Alloszczura ;)
Sam piszesz o za dużej zawartości tłuszczu ;) .
I argument że "dużo ludzi kupuje" to argument czysto biznesowy :D bo rozumiesz chyba że skoro "dużo ludzi kupuje" papierosy to nie znaczy że są one dobre dla zdrowia :D . Owszem są dobre dla kieszeni sprzedających :).
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: cane »

Pytanie jak dużo świadomych właścicieli szczurków kupuje daną karmę...
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

smeg pisze:
Tofcia pisze:Wiecie co z ciekawości kupiłam karme nestora i co i jadły te ziarna pszenicy i żyta przy czym nie zawiera żadnych ulepszaczy. Więc dla mnie jest ok
Szczurom możesz dać cokolwiek i to zjedzą, więc to słaby wyznacznik jakości. Karmy Nestor mają bardzo ubogi skład - głównie suche ziarno i mała różnorodność składników, a to nie jest dobra dieta. Wręcz przeciwnie - im większa różnorodność, tym lepiej, pewnie dlatego Mixerama cieszy się takim uznaniem za granicą. Poza tym nigdzie nie mogłam się doszukać informacji o wartościach odżywczych w karmie Nestor - czy wiesz, ile ma białka, ile tłuszczu? Jeśli nie ma takiej informacji na opakowaniu, to moim zdaniem zupełnie skreśla tę karmę, zwłaszcza przy jej kiepskim składzie.
Duana pisze:W ramach ciekawostki: w Niemczech na karmy typu Vilmie, JR Farm uczta szczura czy Tima Rattima mówi się "śmieci" i NIKT ich właścicielowi szczuractwa nie poleci.
Najbardziej polecane jest mieszanie swoich karm i zabawa w wyliczenia zawartości procentowej białka, tłuszczu, węglowodanów...
Ewentualnie z gotowych mieszanek poleca się Shorty's Rattenfutter Premium: [url]http://www.tierisch-natürlich.de/epages/62731138.sf/sec30187498ed/?ObjectPath=/Shops/62731138/Products/N-370/SubProducts/N-370a[/url]
A to ciekawe ;) Wiesz może, co w takim razie dodają do swoich mieszanek i jakie proporcje b/t/w polecają? W naszych mieszankach z tego co widziałam i tak większość składników pokrywa się z tymi dostępnymi w karmach komercyjnych, więc zastanawiam się jakie cuda Niemcy dodają do swoich 8)
Karma nestor była połaćzona z versele laga. Znaczy z nestora chciałam te ziarna.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

To zamiast kupować ziarna z Nestora, lepiej i taniej kupić ziarna na wagę, bo jak na samo ziarno to trochę drogo wychodzi ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Zyga pisze:
pupillo_pl pisze:
Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniem "śmieci". Wystarczy zerknąć na strony sklepów niemieckich, gdzie popularność największa należy to Tima Rattima - obserwowałem to trochę i zauważyłem, że dużo ludzi to kupuje.

.....oczywiście można dyskutować tutaj o zawartości tłuszczów, bo w VL jest tego troszkę za dużo....
To w ramach odpowiedzi z Alloszczura ;)
Sam piszesz o za dużej zawartości tłuszczu ;) .
I argument że "dużo ludzi kupuje" to argument czysto biznesowy :D bo rozumiesz chyba że skoro "dużo ludzi kupuje" papierosy to nie znaczy że są one dobre dla zdrowia :D . Owszem są dobre dla kieszeni sprzedających :).

Tak jak pisałem, duża zawartość jest np w Mixerama, VL, a mimo to, wielu hodowców z doświadczeniem stosuje te karmy, stosując odpowiedni bilans składników - bardzo trzeba na to uważać.
Tima ma niską zawartość tłuszczu, wiec tutaj łatwiej początkującemu dbać o to, żeby szczurki nie poszły w nadwagę. Nigdy nie stwierdziłem, że coś jest śmieciem, w odniesieniu do karm.

Nie wiem do czego zmierzasz, ale to chyba raczej bardziej prowokuje to mało merytorycznej dyskusji, stąd myślę, że nie będę tematu dalej drążył. Na pewno dla mnie karma, która ma 6% tłuszczu będzie tę "łatwiejszą" dla początkujących niż ta, która ma ponad 9%. Masz prawo mieć inne zdanie, dopuszczam to do siebie i tyle.

Miłego dnia życzę.
Obrazek
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

No i znów nie dopisałem, nadal podtrzymuję, że Vitapol Premium to nie jest karma "śmieciowa". Można ją dopracować, oże w przyszłości producent to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

te produkty piekarnicze w składzie troszkę odstraszają/ W każdej karmie jest chemia tego nie unikniemy.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Zgodzę się, ale w Versele-Laga Snack Nature Proteins też to widywałem, tzn te produkty piekarnicze...a jakoś nikt tego za śmieciowe nie uważa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

W zasadzie najlepsza karma to kupic poszczególne składniki pokarmu i wymieszać ze sobą i wtedy wiemy co dajemy. u mnie mają i nestora i vitapol i versele lage i tak dziubia z każdej najbardziej nestor się cieszy powodzeniem chyba przez to, ze ma dużo słonecznika.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Megi_82 pisze:To zamiast kupować ziarna z Nestora, lepiej i taniej kupić ziarna na wagę, bo jak na samo ziarno to trochę drogo wychodzi ;)
ha w supermarkecie nie ma porządnych ziaren. Cudem znalazłam pestki dyni, słonecznik łuskany dobrej jakości i w miarę sporo go jest chyba tylko zamówienie prze neta ale musi mi się opłacić by nie płacić więcej za przesyłki.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”