[GDAŃSK] polecani i niepolecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: smeg »

smeg pisze:Wybrałam się jednak na Matejki. Bardzo miły pan doktor, chociaż lecznica jest malutka i na pierwszy rzut oka nie zrobiła na mnie powalającego wrażenia. Ciężko ocenić mi kompetencje weta, bo moja szczurka nie wymagała żadnych skomplikowanych zabiegów. Sama też ją przytrzymywałam. Dostała maść antybiotykowo-przeciwgrzybiczo-przeciwpasożytniczą na tego swojego świerzba - zapłaciłam za nią 35 zł + 5 zł za poradę. Spodziewałam się zastrzyku z iwermektyny, ale jeśli maść pomoże, to też będę zadowolona.
Jednak nie polecam tamtego weterynarza, poszłabym tam najwyżej zaszczepić psa. Maść oczywiście nie pomogła mimo stosowania jej przez miesiąc, ponadto u kolejnego weta dowiedziałam się, że nie zawiera żadnych składników zwalczających pasożyty. Skończyło się na iwermektynie, ale już w innej lecznicy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Lily
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 25, 2008 6:47 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Lily »

Odświeżam temat ;)
Polecam serdecznie przychodnię weterynaryjną " U weterynarza" , która mieści się w Gdańsku (osiedle Jelitkowski Dwór) przy ul. Czarny Dwór 14/6 ( dzielnica Zaspa). Nowoczesny gabinet, z USG i rentgenem; leczy tam 3 lekarzy. Mnie przyjęła miła, młoda pani, dokładnie wypytała się się szczurka, nic nie musiałam płacić. :D Ta przychodnia ma jeszcze taki plus, że można do niej dojechać autobusem z wielu dzielnic miasta. Więcej informacji: http://www.uweterynarza.pl/
dark_mu1
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 13, 2010 1:27 am

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: dark_mu1 »

Dostałem adresy weterynarzy w okolicy (Ujeścisko xd). Może ktoś z Was już tam był i mógłby któregoś z nich polecić, lub nie ;)

ul. Kartuska (obok policji i schroniska młodzieżowego)
ul. Częstochowska 30
ul. Bergiela przy Świętokrzyskiej
dark_mu1
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 13, 2010 1:27 am

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: dark_mu1 »

ul. Łódzka 42

Swoją drogą, przydałaby się możliwość edytowania :)
Awatar użytkownika
anbrej
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 21, 2010 3:41 pm

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: anbrej »

Jakie są aktualności odnośnie tematu? Moje przeżycia są takie: Razem ze znajomymi mieliśmy szczurki z jednego miotu i oba miały czerwone krostki na uszach. Ja z moim poszłam na Lelewela. Pan sympatyczny, nie stresował szczurka, taki w okularach i chrumkał jak się śmiał :P Nie wiem czy to był pan Czerniakowski. Wizyta super ale za to lek nie pomógł bo pan stwierdził, że to grzybica. Znajomi poszli ze swoim szczurkiem na Obrońców wybrzeża, usłyszeli, że to roztocza, dostali Fiprex i szczurki zdrowe po kilku dniach, wizyta, jak mówili, też w porzadku. Z tym, że ich przyjęła kobieta. Jakiś czas później poszłam tam, bo mój sczuras dostał jakiejś bulwy na łapie, ale mnie przyjął facet. Był niemiły, niedelikatny i dał za mocny antybiotyk po którym szczurowi odpadł cały wielki płat skóry z szyi(martwica, tak?). Po drugim zastrzyku (miał mieć 3) nie mógł ruszać łapką, na trzeci zastrzyk nie poszłam. Jakoś wyszedł z tego ale więcej tam nie pójdę. Ktoś ma jakieś inne propozycje weta?
Wesza i Dr Jekyll
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Paul_Julian »

Martwica sie zdarza , paraliż łapki tez. Ale jesli amsz jakiekolwiek wątpliwoscico do weta, jedż gdzie indziej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Layla »

Lecznica na Osowej jest najlepsza i dr Anna Bielska tam, na 2 miejscu lecznica na Obrońców Wybrzeża i tam dr Adriana Janicka.
dark_mu1
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 13, 2010 1:27 am

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: dark_mu1 »

Muszę się udać do weta. Przypadłość szczura opisałem tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=30997
Może ktoś miał podobny przypadek i mógłby polecić jakiegoś weterynarza, który w takim przypadku pomógł?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Magamaga »

Z tego co wiem Paul poleca zawsze dr Debisa (lecznica na Stryjskiej - Redłowo Gdynia) i dr Kreffta.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
domisia
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 10, 2011 12:22 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: domisia »

Dzisiaj miałam przyjść na kontrolę do dr Debisa z moją Bianeczką, ale nie mogłam wyrwać się z pracy, więc rozpoczęłam poszukiwania weta, który ogarnia temat gryzoni w Gdańsku. Po sporej liczbie telefonów polecono mi dr Mirosława Kalickiego, który, jak się dowiedziałam, jest również weterynarzem zwierząt oliwskiego zoo w Gdańsku. Myślę sobie, hm, pewnie musi mieć sporą wiedzę także na temat gryzoni :)
Zadzwoniłam pod podany numer w necie i dodzwoniłam się do sekretariatu zoo, gdzie miła pani przełączyła mnie bezpośrednio do doktora. Okazało się, że przyjmuje on w Gdańsku na ul. Diamentowej 15 od pon - pt w godz. 15:30 do 19. Myślę, łokiej, jedziemy z Bianeczką po pracy na obejrzenie ropnia na pysiu, któremu nie dał rady enroxil.
Pan doktor jest bardzo spokojnym człowiekiem, niezwykle sympatycznym, uspokajał mnie, córkę i szczurcię, poświęcił nam dużo czasu, otworzył ropień, oczyścił, dokładnie wytłumaczył co i jak, pokazał i wytłumaczył co się dzieje, dlaczego, na co i po co, opisał dokładnie jak aplikować lekarstwa,część leków dostałam, część musiałam kupić.
Generalnie człowiek, który jest weterynarzem z powołania. Opowiadał trochę o swojej pracy w zoo - które zwierzęta za nim nie przepadają (wiadomo - niedobry pan doktor kłuje zastrzykami :D ), opowiedział o tym, jak osobiście parę dni temu,odbierał poród nowego mieszkańca oliwskiego zoo - małej żubrzyczki, śmiał się, że to on ją urodził.
Po wizycie (koszt całkowity 80 zł) przyjrzałam się dokładnie pieczątce na recepcie - no tak, nie lek. wet. tylko doktor nauk weterynaryjnych - czyli wyższa szkoła jazdy. Ponadto jest specjalistą chorób zwierząt nieudomowionych oraz kierownikiem Sekcji Patologii Zwierząt Nieudomowionych Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
Czyli przypadkiem trafiłam na fachowca, który o zwierzętach wie naprawdę sporo.

Gdyby ktoś był zainteresowany:

dr n. wet. Mirosław Kalicki
Gabinet Weterynaryjny ul. Diamentowa 15, Gdańsk
telefon do zoo: (58) 552 17 51 w. 127
Za Tęczowym Mostem: Bianeczka...
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Wilczocha »

Interesuje mnie lekarz weterynarii w Gdańsku który dobrze i bez późniejszych powikłań kastruje samce szczurów. Czy ktoś może mi polecić takiego weterynarza i powiedzieć od razu jakie ceny są za taką kastracje u danego weta. Najlepiej by było w okolicach Zaspy, ale jak nie ma to gdzieś dalej tez mile widziane.
Chce ta informacje znać na przyszłość.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Flaumel »

O, to Ci jeszcze dzisiaj dopowiem, że kastracja szczura w Redłowie u- 50 zł od sztuki :D
I Redłowo nie jest daleko - lecznica jest rzut beretem od stacji skm :)
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: smeg »

Flaumel pisze:O, to Ci jeszcze dzisiaj dopowiem, że kastracja szczura w Redłowie u- 50 zł od sztuki :D
I Redłowo nie jest daleko - lecznica jest rzut beretem od stacji skm :)
O, to super wiadomość, zwłaszcza że czeka mnie niedługo podwójna kastracja :) A nie wiesz, czy to wziewka czy narkoza iniekcyjna?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: Flaumel »

Z wrażenie zapomniałam zapytać :) ale jutro też będę w tamtej okolicy to się dopytam :)

Jak widzę nie ja jedna biorę od razu kastrację 2w1 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
asia7up
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 3:44 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [GDAŃSK] polecani i niepolecani

Post autor: asia7up »

Udając sie do weta ze swoimi szczurkami głownie opiereralam sie na opiniach z forum, zatem musze sie podzielic z wami moimi doswiadczeniami;p Jak moj maly mial problemy alergiczne wywolane przez nieodpowiednia sciolke - trociny (cholerstwo jedno!!!), udalam sie do dr Sobotka, osobiscie mnie przyjmowal. Od razu wiedzial co jest przyczyna jego nadmiernego drapania sie i zaaplikowal mu zaszczyk (koszt 5zl), udzielil mi konkretnych informacji, ktore od niego oczekiwlam. Na szczescie nie musialam raz jeszcze udawac sie z wizyta do doktora:)

adres: Gdańsk, Czarny Dwór 14/6
tel:58 346-40-35, 509-249-606
email: uweterynarza@uweterynarza.pl
www.uweterynarza.pl

Drugi raz udałam sie na Osowę do dr Bielska. Bardzo fachowa i uprzejma. Widac ze sie zna na swojej robocie. Na szczescie maluszkowi nie bylo nic powaznego, jak mi sie wtedy wydawalo. Prawdopodobnie zjadl cos co wywolalo u niego reakcje alergiczna, ale jak Pani dr doradzila jedynie go obserwowalam (jakby sie pogorszyl stan - szybki powrot), a po 2 dniach znow skakal i buszował radosnie po pokoju:) Jeden wielki minus to dojazd z Gdańska. W godzinach szczytu nie radzę tam jechać;p Koszt wizyty: 15zł.

Adres: ul. Feniksa 28
80-299 Gdańsk - Osowa
Telefon: 58 552-73-98
www.lecznica.gdansk.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”