Problemy z oswajaniem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Selldine
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 20, 2011 10:45 pm

Problemy z oswajaniem

Post autor: Selldine »

Witam ;)

Ostatnio u mnie w domu zawitały dwa młode szczurki(samce). Nie sprawiają większych problemów, ze sobą bawią się bardzo zgodnie. Jednak jest jedno ale, strasznie się wszystkiego boją. Jakikolwiek ruch, a od razu biegną się schować do domku. Próbowałam wkładać rękę do klatki, coby się do zapachu przyzwyczaiły i faktycznie jeden podchodził o wąchał, ale nie pozwalał się dotknąć. Drugi natomiast zero reakcji. Jedzenia ode mnie z ręki też nie chcą brać. Gdy im go podaję, coś nagle je paraliżuję i są spokojne dopiero jak zamknę klatkę.
Wiem, że muszą mieć przestrzeń na wybieganie się, ale przy otwartej klatce w ogóle z niej nie wychodzą i niczym nie mogę ich do tego skusić.(próbowałam różnych smakołyków)
Czy znacie może jakieś inne metody? Czytałam, że niektórzy swoje szczurki od razu przyzwyczaili do siebie. Moje mimo upływu 5 dni nadal się boją i już nie wiem co mam robić.
Nie chciałabym ich stamtąd na siłę wyciągać, bo będą miały potem uraz.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z oswajaniem

Post autor: IHime »

Są u Ciebie bardzo, bardzo krótko.
Na forum panuje dobry zwyczaj, żeby nie zakładać nowych wątków, jeśli podobny już istnieje. W tym istniejącym po prostu dopisuje się swój problem. Tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475 masz świetny poradnik przytoczony przez PJ.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z oswajaniem

Post autor: Kluska123 »

Tak, jak iHime napisała, jest już taki wątek, ale skoro pytasz, to są naprawdę bardzo krótko u Ciebie :) Daj im więcej czasu i pamiętaj, nic na siłę! Dużo cierpliwości, wytrwałości i miłości! :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
rattus94l
Posty: 31
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:41 pm

Re: Problemy z oswajaniem

Post autor: rattus94l »

Jak zaczniesz je wypuszczać na wybieg proponuje też w tym uczestniczyć. Łóżko przykryj kocem na który szczurki mogą trochę nasiusiać :D łóżko koniecznie odsuń od ściany ( nie które maluchy zwinnie potrafią uciec między łóżkiem a ścianą ) połóż kilka zabawek jakieś tunele i sama usiądź na nim, ale przedtem postaw klatkę z maluchami. Zdejmij górną część klatki i zaczekaj, aż wyjdą. Jak z dolnej części wyjdą to ją gdzieś odstaw I poczekaj na początku będą nerwowo biegać, ale po pewnym czasie zaczną śmielej wychodzić z kryjówek, ganiać się i biegać po Tobie. No i częstuj je czymś :)
"Wyjdź z domu na świat, którego nie ma w reklamach." Słoń - ASP

'Ktoś idzie na łatwiznę, a Ty się przyzwyczaj,
Że jak chcesz coś od życia musisz mu to wyrwać' Słoń - Marsz robotów
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z oswajaniem

Post autor: Kluska123 »

Jak ja się cieszę, że moje młodziaki jeszcze nie odkryły, że istnieje inny świat poza kanapą :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”