[POZNAŃ] weci polecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: ol. »

Informacja o gabinecie HOMEOPATIA została usunięta w związku z żądaniami wysuniętymi przez firmę

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

dotyczącymi innych postów na tym forum.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.
Gromit
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 22, 2011 12:11 am

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Gromit »

Dzięki za odpowiedź. Pojechałam jednak ma Wawrzyniaka no i chyba dobrze, bo może być potrzebna operacja. Dra Czerwińskiego nie było, ale przyjął mnie dr Niklewicz. Obmacał szczura, osłuchał, powiedział jakie są możliwości. Wrażenie zrobił na mnie dobre. Za zbadanie szczura i zdiagnozowanie zapłaciłam 10 zł.
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 257
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 10:50 am

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Ren »

Klinika Wąsiatycza - NIE, NIE i jeszcze raz NIE!!!

Pojechałam z "rodzącą" Precią na ostry dyżur. Przebywający tam pan (bo chyba nie pełnoprawny wet, nie przyjmuje normalnie pacjentów) powiedział, że nie wie ile podać oksytocyny. Podał jakiś antybiotyk i glukozę, posadził nas w poczekali i stwierdził, że na pewno sama urodzi, bo jego szczurzyce jakoś sobie radzą ::) . Jak łatwo się domyśleć, Precia nie urodziła. Zadzwonił więc łaskawie do kogoś bardziej kompetentnego i dowiedział się ile podać oksytocyny. Kiedy i to nie pomogło, a ja zasugerowałam cesarkę, powiedział, że taka operacja i tak się raczej nie uda, a jej koszt to co najmniej 500 zł (co w języku tej kliniki znaczy jakieś 700 zł). Gdy byłam już gotowa wyskrobać pieniądze z kosmosu, byleby ktoś zoperował moją Precię jak najszybciej, dowiedziałam się, że i tak muszę poczekać do rana, bo chirurg (mowa o dr Kwiecińskiej, jedynej osoby od gryzoni) odmawia przyjazdu. Zaczyna przyjmować pacjentów od 8.00 a mnie przyjmie jak będzie miał czas (czyli koło południa, ponieważ dr Kwiecińska notorycznie się spóźnia i nie wyrabia z pacjentami). Podziękowałam za taką "współpracę", zapłaciłam 65 zł i pojechałam do domu.

Precię uratował dr Czerwiński, co opiszę niżej.

Uważam tę klinikę za pomyłkę. Po co jest nocny dyżur, skoro jadąc tam z nagłym wypadkiem (bo logiczne jest, że nie jadę z jakąś pierdołą w środku nocy) zastaję kogoś (nawet nie wet), kto tylko bezradnie ręce rozkłada. Takie "ojoj" to ja mogę zrobić w domu, za darmo, a nie za takie ciężkie siano, jakie tam biorą.


Informacja o gabinecie HOMEOPATIA została usunięta w związku z żądaniami wysuniętymi przez firmę

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

dotyczącymi innych postów na tym forum.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.


Nad Wirzbakiem - dr Przybylski - pół na pół

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Byłam tam z Precią na USG, był już bodajże 19 dzień "ciąży". Wet twierdził, że głowica jest wystarczająco mała, na USG nie zobaczył nic, więc stwierdził, że Precia nie jest w ciąży. Jak się później okazało, miała ciążę częściowo wchłoniętą i jednego dość dużego "kluska". Jakby wet zobaczył to od razu (a domyślam się, że jak jest wystarczająco mała głowica to widać), nie doszłoby do aż tak rozległego zakażenia, Precia mogłaby zostać wykastrowana wcześniej i nie doszłoby do całej tragedii, przez którą cudem nie umarła.

Nie wiem, czy wet może nie wiedzieć, że głowica jest jednak za duża? Bo nie sądzę, że chciał ze mnie "zedrzeć", wizyta kosztowała mnie 30 zł, to nie majątek.

Ogólnie to z jakimiś drobnostkami można się wybrać, drogo nie mają, leki dają do domu. Ale na nic poważniejszego bym się nie zdecydowała.
Awatar użytkownika
_justyna
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:32 pm

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: _justyna »

Ja mam następujący problem: szczury zawsze operowałam u dra Czerwińskiego (polecam oczywiście) i zawsze wszystko kończyło się dobrze- dzisiaj zglosiłam się z guzkiem u samicy i poinformowano mnie, że w poznańskiej placówce zepsuł się aparat tlenowy i operują tylko w Komornikach. Niestety, najbliższy termin wypada w środę. Nie wiem, czy damy radę czekać tak długo. Jeśli ktoś usuwał pomyślnie guzki u innych wetów w Poznaniu, to proszę o informację. Wiem, że to temat rzeka, ale proszę tylko o opinię osoby, które operowały OSTATNIO (nie kilka lat temu:) poza Homeopatią.
KaskaPoz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 11:18 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: KaskaPoz »

Ren...klinika Wąsiatycza to mega pomyłka..i dziwie się, że ktokolwiek tam jeszcze chodzi!!!!!złodzieje i niekompetentni ludzie a w dodatku przyjmuja nie lekarz w wielu przypadkach tylko góra technicy!!!!!a Kwiecińska???Specjalistka od Gryzoni???Żenada po prostu!!!!wie chyba jedynie jak wygląda gryzoń, choć nie wiem czy królika by nie zakwalifikowała do gryzoni...
Ja mam od razu gęsią skórke jak słysze i czytam o tej klinice...i wkurzam się niemiłosiernie!!!
Ze mną: Oskarek mój Kochany [*]
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 257
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 10:50 am

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Ren »

Jak ktoś przychodzi z gryzoniem, to zawsze kierują do Kwiecińskiej (tak, króliki też :P ). Byłam u niej kiedyś raz, jak moje wtedy 8-szczurowe stado się przeziębiło. Zapłaciłam ponad 300 zł, bo policzono mi za każdego szczura z osobna ::) .
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: manianera »

W wyniku częstych przebojów zdrowotnych w stadku miałam okazję w przeciągu ostatnich czterech miesięcy korzystać z kilku wetów i na dzień dzisiejszy oceniam tak:

Gabinet Weterynaryjny ANIMAL - http://www.animalwet.pl/kontakt.htm

Moja ocena: stanowczo nie polecem do operacji; do "codziennego leczenia" ostatecznie może być (ale koniecznie dr Przybylski, nie dr Anna Rosak!!!)

Doktor Przybylski
Plusy
- z dobrym podejściem do zwierząt, delikatny
- dobrze radzi sobie nawet z gryzącym szczurkiem
- sympatyczny (zawsze to bonus ;) )
- ceny w normie (wizyta - przegląd potrafi być darmowy; wizyty z badaniem moczu, lekami - 10-40zł; operacja - usunięcie guza 100zł)
- przy drobnych dolegliwościach potrafi pomóc

Minusy
operowałam u nich szczurkę z guzem i był to koszmar:
- oddają szczura zupełnie nieprzytomnego - spędziłam nad szczurem 13 godzin sprawdzając czy oddycha i dogrzewając, dopiero po tym czasie zaczęły powoli wracać pierwsze odruchy;
- oczka nie zostały wystarczająco zabezpieczone - poinformowano mnie, że nie muszę zakraplać, bo są pokryte żelem, a jednak wyschły i rogówka została uszkodzona.
- z moich przemyśleń, późniejszych doświadczeń oraz opinii innej wetki - Neve dostała bardzo dużą dawkę narkozy. Nie została zważona przed operacją, więc odmierzali na oko (?!), zaczęła się wybudzać zbyt szybko (to wiem od nich) - moim zdaniem dlatego, że się nie spieszą, a powinni. To, że miśka żyje prawdopodobnie zawdzięcza głównie silnemu organizmowi.
- przedziwnie często diagnozują krwiomocz (nie tylko w moim stadku)
- brak narkozy wziewnej

W tym samym gabinecie można natknąć się na panią Annę Rosak, której absolutnie NIE POLECAM! Nieszczęśliwie zdarzyło mi się trafić na nią kiedy pomocy potrzebowały dwa samczyki będące na dt u Nano. Na dwie diagnozy dwie były nietrafione, w jednym wypadku mogło się to skończyć tragicznie, ponieważ szczurek miał chore serducho, a pani Rosak uważając, że to trudności w oddychaniu podała mu steryd. Drugi był całkiem zdrowy, a ona zaleciła leczenie przeciwpasożytnicze dla niego i całego stada! Krótko mówiąc katastrofa.

Informacja o gabinecie HOMEOPATIA została usunięta w związku z żądaniami wysuniętymi przez firmę

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

dotyczącymi innych postów na tym forum.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.

Gabinet Kobra - dr Hanna Lisiecka
http://www.kobrawet.pl/

Moja ocena: Bardzo polecam!

Plusy
- dokładność, precyzyjność, dbałość o szczegóły i o pacjenta
- przed zadecydowaniem o operacji bardzo dokładnie bada szczurka - całego obmacuje, osłuchuje, zbiera dokładny wywiad,
- omawia możliwości, mówi jasno o możliwych konsekwencjach
- sama zaproponowała mi badanie histo-pato guza
- narkozę oblicza bardzo dokładnie do wagi, planuje jak najkrótszą - naszą maludę oporządziła w mniej niż godzinę (a guz był wielki), nie traci czasu, bardzo dba o to, by nie być zmuszona podać więcej narkozy niż to absolutnie konieczne (mówiła mi nawet, że zdarzyło jej się szwy zakładać na przebudzającym się szczurku)
- stosuje wybudzacz, szczurka wydaje wybudzonego; dzwoni po operacji, żeby przekazać kiedy odebrać pacjenta
- ciepła, miła osoba (bonus :) )
- otwarta na nową wiedzę (dopytywała mnie o nutridrinki, bo nie wiedziała, że szczurasy chętnie je piją)
- zwykle zakłada kołnierz po operacji
- sensowne ceny - operacja zwykle 100-150zł; ja za wizytę wstępną z dokładnym badaniem i wycięcie dużego guza zapłaciłam łącznie 120 zł, za badanie histo-pato 40zł, kolejna wizyta z antybiotykiem + antybiotyk na trzy dni do domu - 20zł
- dr Lisiecka operowała moją szczurkę po tym jak urósł kolejny guz - pierwszy był usuwany u dr Przybylskiego w maju. Guz 4 razy większy, szczurek już po przejściach, w wieku 1,5 roku, doktor Niklewicz powiedział, że guz jest prawie nieoperacyjny. Narkozę i zabieg przeszła znakomicie - obecnie jest na etapie rekonwalescencji, a ja za kilka dni idę z drugą szczurą na ocenę i zaplanowanie zabiegu (też guz).

Minusy
- brak narkozy wziewnej
- ma bardzo dużo pacjentów i wykonuje dużo zabiegów, trzeba umawiać się na godzinę nawet przy wizytach "drobnych"; zdarzyło mi się czekać na wizytę, ale wynikało to z dodatkowej nagłej sytuacji
- dla mnie minusem jest to, że mam dość daleko do gabinetu, ale jest dość dogodny dojazd tramwajem
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
winogroniasta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 11:50 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: winogroniasta »

Odkopuję. Ostatnio byłam we wspomnianym wcześniej gabinecie na ul. Sołtysiej. Szczerze polecam. Pan najpierw powiedział mi wszystko przez telefon, a potem kazał przyjść jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że mało brakowało, a Melisce rzuciłoby się na płucka i by nie przeżyła (a to było zaledwie kichanie i porfiryna z jednego oka). 3 dni zastrzyków i mała jest zdrowa jak ryba. :)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Maszka »

Informacja o gabinecie HOMEOPATIA została usunięta w związku z żądaniami wysuniętymi przez firmę

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

dotyczącymi innych postów na tym forum.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.

KOBRA, dr Hanna Lisiecka

Plusy:
-bardzo miła osoba, informuje o tym co ma zamiar "zrobić" z chorobą szczura, wszystko dokładnie wyjaśnia, mówi o działaniach leków, o możliwych konsekwencjach, o plusach i minusach danego leczenia - generalnie bardzo dużo mówi ;)
-dokładnie oblicza dawkę narkozy, planuje jak najkrótszy czas trwania zabiegu, stosuje wybudzacz
-dzwoni do opiekuna z informacją kiedy odebrać szczurka i jak minął zabieg (szczurek przy odbiorze jest już w pełni wybudzony)
-wykonuje kołnierz po zabiegu
-przystępne ceny
-podjęła się sterylizacji (koszt 150zł)
-2 przeprowadzone zabiegi (guz i sterylka) poszły bardzo dobrze
-widać, że przejmuje się losem zwierzaka, kojarzy pacjentów, pamięta nawet imiona zwierzaków [no albo sprawdza przed wizytą, kto ma do niej przyjść :P ] (a nie jak w Homeo, że trzeba przedstawić całą historię leczenia, zanim lekarz przypomni sobie o co chodzi...)
-dobry kontakt telefoniczny i mailowy
-dzięki umawianiu się na wizyty nie trzeba czekać w kolejce i zwierzak się nie stresuje
-w "poczekalni" można poczytać gazety, gdyby jednak wcześniejsza wizyta się przedłużała
-w gabinecie jest też całkiem dobrze wyposażony sklepik zoologiczny
-dobry dojazd tramwajem (1 i cała reszta jeżdżąca na jej trasie, w stronę budziszyńskiej), od przystanku jakieś 2 minuty drogi do gabinetu


Minusy:
-trzeba z wyprzedzeniem umówić się na wizytę, często trzeba czekać kilka dni na możliwość wykonania zabiegu
-brak narkozy wziewnej

BARDZO POLECAM!
Awatar użytkownika
Anuśka
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 18, 2011 3:53 pm

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Anuśka »

"Lecznica dla Zwierząt" Sp. z o.o. Klinika Weterynaryjna
ul. Grunwaldzka 248, Poznań
tel. 61 868 54 38, fax 61 662 98 20

Całodobowa, ale stanowczo NIE POLECAM!
Dzwoniłam w sprawie zatrucia szczurka alkoholem i pan "doktor weterynarii" sam się mnie zapytał "co ja mam w tym przypadku zrobić?"
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Sandi »

Treść tego posta została usunięta z powodu pisma wystosowanego na podstawie pełnomocnictwa udzielonego firmie
Apostołowie Opinii

będącej marką

Sliced Onion Sp. z o.o.
Ul. Dąbrowskiego 7
42-202 Częstochowa a
NIP 5732842416

w imieniu firmy

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

Dotyczącą domniemanego naruszenia dóbr osobistych.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Maszka »

Informacja o gabinecie HOMEOPATIA została usunięta w związku z żądaniami wysuniętymi przez firmę

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

dotyczącymi innych postów na tym forum.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Sandi »

Treść tego posta została usunięta z powodu pisma wystosowanego na podstawie pełnomocnictwa udzielonego firmie
Apostołowie Opinii

będącej marką

Sliced Onion Sp. z o.o.
Ul. Dąbrowskiego 7
42-202 Częstochowa a
NIP 5732842416

w imieniu firmy

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

Dotyczącą domniemanego naruszenia dóbr osobistych.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Sandi »

Treść tego posta została usunięta z powodu pisma wystosowanego na podstawie pełnomocnictwa udzielonego firmie
Apostołowie Opinii

będącej marką

Sliced Onion Sp. z o.o.
Ul. Dąbrowskiego 7
42-202 Częstochowa a
NIP 5732842416

w imieniu firmy

Lecznica dla Zwierząt HOMEOPATIA
ul. Nowa 5, 62-052 Komorniki
NIP 7772293454

Dotyczącą domniemanego naruszenia dóbr osobistych.

Jednocześnie informujemy iż administracja strony szczury.org nigdy nie wyrażała zgody na zamieszczanie pojedynczych postów lub fragmentów forum na stronie http://www.lecznica-homeopatia.pl/internet.html oraz http://www.lecznica-homeopatia.pl/f5.html i nie chce być w żaden sposób łączona z prowadzoną przez ww. firmę działalnością.
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Maszka »

Troszkę spokojniej.
Dr Adam Czerwiński jest "guru", jest jeszcze jego syn - Marcin.
Homeopatii lepiej tak zupełnie nie skreślać, jednak nadal jest to najlepsza w okolicy Poznania klinika która ma wziewkę (co jak co, ale do kliniki Wąsiatycza się na pewno nie wybiorę), a sam dr Czerwiński jest ponoć bardzo dobrym chirurgiem (sama nie miałam okazji się przekonać), z diagnostyką faktycznie jest kiepsko. Myślę, że głównym problemem jest nie brak wiedzy, tylko niechęć do słuchania opiekunów zwierzaków. Już nawet nie mówię o wysłuchaniu propozycji leczenia, ale o samej historii choroby.

Jeśli nie ma Twojej pani wet, to proponowałabym się wybrać do Kobry, do dr Lisieckiej. Wydaje mi się to lepszym pomysłem niż Homeo, zwłaszcza, że masz tylko takie doświadczenie z nimi. Dojazd nie jest zły, (jak dojedziesz z Komornik na Górczyn, przesiądź się w 63, potem za Arciszewskiego w 64, wysiadasz na Kopernika przy Piotrze i Pawle, 5 minut pieszo i jesteś) tylko trzeba zadzwonić i się umówić na wizytę, nie tak jak w Homeo, że z kolejki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”