[POZNAŃ] weci polecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Sandi »

tak czy siak autem jeżdzę wiec prosciej byloby podac adres ;) ale spoko po nazwisku znajdę w internecie pewnie :) dzieki za radę, na pewno kiedyś się przyda (oby nie prędko, bo ostatnio mi 2 szczury umarły i za dużo już przeszłam)
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Maszka »

ok, no tak, ja podróżuje mpk i nie zawsze dociera, że można też inaczej ;) strona - http://www.kobrawet.pl/kontakt.html
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Sandi »

ok dzieki bardzo :) hej a orientujesz się moze ile kosztuje tam kastracja szczura?
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Maszka »

Za kastrację szczurzycy płaciłam 120zł chyba. Generalnie zabiegi są między 120-150 (ale jest to narkoza iniekcyjna! nie wziewka!). Pierwsza wizyta (przed zabiegiem, tylko pamiętaj - zadzwoń!) to chyba będzie z 25zł, potem około 10/15zł za wydanie antybiotyku i kontrole na dzień po zabiegu, i kolejne 10zł za wyjęcie szwów. (nie powiem Ci dokładnie, bo im więcej zabiegów - jeszcze w tym samym czasie praktycznie, a kasy zaczęło baardzo brakować - tym miałam troszeczkę upust z ceny, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie)
Ale pani stosuje wybudzacz, zrobi kołnierz. Ja miałam u niej 3 zabiegi (u jednej szczury 2 guzy, oraz 3 guzy, u drugiej kastracja) + jedną poprawkę (zaszycie dziury w brzuchu po wyjętych szwach u tej pierwszej) - wszytko poszło bardzo sprawnie :)

W Homeo za zabieg szczura jest około 60-70zł (i jest wziewka!). Jeśli chodzi o kastracje samca to raczej wykona, jeśli samicy to się nie podejmie (u mnie przy krwawieniach z dróg rodnych, nie widział zagrożenia życia i potrzeby zabiegu...)
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Sandi »

ok dzieki bardzo za info :) w razie czego wolę wiedziec - juz mialam samca do adopcji w potrzebie, na gwalt znalazlam kogos, ale jakby jeszcze raz taka sytuacja się zdarzyla, będzie trzeba wykastrowac, bo wiem przynajmniej ze u mnie mu będzie dobrze (tamten dobrze nie skonczyl - byl w zlym stanie a jak sie okazalo tamta laska nie miala kasy na weta :/ )
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
picard
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 11, 2012 6:00 pm

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: picard »

byliśmy dziś na "przeglądzie" nowozakupionej szczurkowskiej na Jagiełły pod wieżą

przyjęła nas pani doktor (nie pamiętam nazwiska) była miła, nigdzie się nie spieszyła, zachowywała się kompetentnie, udzielała wyczerpujących odpowiedzi, delikatnie i dokładnie wymacała i wybadała szczurkowską, za szczegółowy "przegląd" i preparat z florą bakteryjna na "ładne kupki" zapłaciliśmy tylko 15zł
Pola 10.2010 - otrzymana w spadku od znajomych z uczulonym dzieckiem
Lukrecja 12.2010 - dokupiona towarzyszka
amfibia
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 31, 2012 9:53 pm

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: amfibia »

Klinika małych zwierząt na os.Jagiellońskim. Dziwnym zbiegiem okoliczności oba szczurki odeszły po oddaniu ich do komory tlenowej. Dostaliśmy o tym informację tak przekazaną ("O słuszna uwaga proszę pani, musimy zobaczyć co z tym inkubatorem"), że mną tąpnęło. Dzień wcześniej, jak jeden szczurek był po operacji i czekaliśmy cały dzień kiedy dadzą nam znak do odbioru zadzwonił stażysta o 20.55 czy możemy go wybrać o 21.00 (mieszkamy na drugim końcu Poznania).
Na zmasowany ochrzan że zapomnieli zupełnie o tym że mają szczurka i że powinni już od 17-18 dzwonić do nas z informacją kiedy go odebrać - powiedział że zabiorą go do domu (lekarka go zabierze) a rano się okazało, że zostawili go w komorze tlenowej, gdzie odszedł...
Tak więc kiedy pojechaliśmy wyjaśniać sprawę lekarz prowadzący tłumaczył się grubo a gęsto za stażystę, który nie przekazał nam że jak szczurek się nie wybudzi, to go wezmą do domu a on się wybudził, więc został w komorze. Jak równierz przedstawiał konkretami czemu drugi w komorze odszedł (niewydolność krążeniowa) i czemu mógł odejść drugi (źle zniósł operację, szok, ciężko się wybudzał, miał nadciśnienie). Policzono nam po kosztach i przeproszono za całe zamieszanie.
Tak więc oceniam, że klinika jest dobra, ale trafiliśmy na bardzo zły moment - nie dość że szczurki szykowały się do odejścia, to jeszcze o tym informowały nas osoby do tego nieprzygotowane... :(
Pogan
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:02 pm

Piotr Winiecki - Wilda

Post autor: Pogan »

A ja szczerze polecam pana Piotra Winieckiego z Chwiałkowskiego na Wildzie.
Bardzo kompetentny, odpowiada na wszelkie pytania. W mojej opinii weterynarz bardziej zna się 'na rzeczy' niż pan Niklewicz z Homeopatii, z którym również miałem do czynienia. Za każdą wizytę brał ode mnie 10zł, nie doliczając nic za podane lekarstwa.
Katerina
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 18, 2012 10:22 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Katerina »

Pozwalam sobie odkopać temat. ;)
Poszukuje dobrego weta, który zrobi mojej szczurzycy USG lub RTG lub po prostu powie mi, czy jest ona kinder-niespodzianką.
Awatar użytkownika
JuliuszCezarLove
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 02, 2012 9:18 pm

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: JuliuszCezarLove »

@Katerina - kinder niespodzianka, jakie urocze powiedzenie! :)

A ja chciałabym się dowiedzieć czegoś odnośnie kliniki Wąsiatycza na ul. Mieszka. Wątki dotyczące tej kliniki były już dawno, więc może czy ktoś się orientuje jak tam teraz jest? Do niedawna chodziłam tam z moim jamnikiem, ale niestety już nie ma takiej potrzeby, po siedemnastu latach odszedł kilka miesięcy temu. Wydawało mi się, że sama klinika jest super, ceny dosyć wysokie, ale jakość chyba bardzo dobra. Oczywiście mieliśmy swoją ulubioną panią dr, ale różnie to przecież z lekarzami bywa. Czy ktoś może wie czy teraz tam jest jakiś lekarz specjalista od gryzoni? Pytam się na wszelki wypadek, moim szczurkom na razie nic nie dolega. Pozdrawiam :)
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: dorloc »

A ja bym się chciała zapytać, czy ktoś może zna godnego polecenia weta na Ratajach ?

Bo rozumiem, że dr Sikorski już na Czecha nie pracuje i nie widziałam, czy ktoś podał jego nowe miejsce pracy.
Potem ktoś podał panią Sokołowską na Lecha, ale nikt tego nie potwierdził
I jeszcze, czy ktoś może potwierdzić kompetencje dr Winieckiego na Chwiałkowskiego ?

Po prostu szukam weta blisko siebie, a głównie rozmowa toczyła się wokół Homeopatii, ul. Sołtysiej i jeszcze pary wetów, ale wszystko to daleko od mojego rejonu.
Czy ktoś może mi pomóc, zanim zacznę potrzebować weta ? Bo wolałabym mieć już opracowaną strategię...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: MarMar »

Niestety w Poznaniu wetów polecanych jest jak na lekarstwo. Nie znam żadnego dobrego weta przyjmującego na Ratajach. Tak naprawdę wśród polecanych klinik przewijają się Homeopatia (z której usług korzystałam, ale niestety przestałam korzystać, bo znacząco obniżyli jakość swoich usług), Kobrawet na ul. Międzyborskiej (dr Lisiecka - do której chodzę z moimi potworami obecnie i polecam z czystym sumieniem) i wet na ul. Sołtysiej (nie byłam, ale są osoby, które korzystają i są zadowolone).

Brakuje w Poznaniu gryzoniowych specjalistów, jest problem z diagnostyką i narkozą wziewną.

Osobiście radziłabym ułożenie strategii pozwalającej skorzystać z któregoś z powyższych adresów (ja wybieram dr Lisiecką) - inaczej może się okazać, że zapłacisz za wizytę, która w niczym nie pomoże.
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: dorloc »

Dzięki za odpowiedź. Patrzałam już na te wpisy. Niestety Międzyborska jest trochę daleko ode mnie, dlatego szukam, czy może ktoś może polecić coś bliżej. W ogóle wszystkie polecane gabinety są gdzieś na Piątkowie, bądź Winogradach, no i ta Międzyborska.
Założyłam też temat na Allo i tam ktoś mi napisał, że z czystym sumieniem poleca dr Szymkowiak z gabinetu na AK 85a.
Ponoć sama miała szczury i się zna. Ale tylko ją, bo jest tam paru lekarzy.
Czy ktoś z forum był u niej ?
Swoją drogą, żeby w tak dużym mieście było tak mało dobrych gryzonioznawców ???
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Wikunia »

Mam pytanko do was, przeczytałam pierwsze trzy strony, bo poszukuje dobrego weta aby wykastrować mojego szczurka.
Zawsze chodziłam do Homeopatii ze zwierzętami, również doskonale Nelly wyleczyli jak była mała. Tak, że chyba przy tej lecznicy zostanę. Ale moje pytanie jest takie czy ktoś właśnie tam kastrował szczurka?? Jak wygląda to cenowo?? Wiem że mają bardzo tanio, bo przy leczeniu Nelly antybiotyki + wizyta i kontrola, zapłaciłam 25 zł. Ale mimo wszystko mam obawy :/
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] weci polecani

Post autor: Wikunia »

Dodam że byliśmy wtedy z Nelly u doktora Tomasza Niklewicza :)
Ale właśnie nie wiem do którego się umówić ??
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”