Wata dla gryzoni

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mikun
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2011 6:27 pm

Wata dla gryzoni

Post autor: Mikun »

Mam pewne pytanie, a mianowicie pierwszy raz mam w domu szczurki :3 dwie dziewczynki. W zoologicznym kupiłam watkę dla gryzoni ale nie jestem pewna czy mogę ją włożyć do klatki. Chodzi o to czy nie mają jakiejś alergii lub czy się nie uduszą próbując ją zjeść.
P.S Miałam kiedyś myszki i jak dostały watke to się w nią pozawijały na noc (bo była zima), im nic nie było ale szcury są dużo większe :\ ???
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wata

Post autor: valhalla »

Jeśli to specjalna wata dla gryzoni, to chyba nie ma ryzyka... ale nie wiem, nie używałam nigdy ???

Alergii raczej nie dostaną tak czy siak.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wata dla gryzoni

Post autor: Kluska123 »

Musze przyznac, ze za kazdym razem przechodze w zoologu kolo tej waty i kusi mnie wygladem i... kolorem (sa dostepne rozne kolorki), ale jakos nie moge jej kupic. Daj znac, jak sie sprawdza ;)
Ciurki nie powinny miec alergii, jesli firma twierdzi, ze to wata specjalnie dla gryzoni to nie widze przeciwwskazan ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Wata dla gryzoni

Post autor: zyberka »

Ja mam taką watę do myszki z firmy TRIXIE. Nie wiem czemu ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby zwierzak miał ochotę ją zjeść. A nawet jeśli, producent napisał:
W pełni strawna, wykonana z flauszowych biowłókien kołderka dla chomików.
Tylko wydaje mi się, że jak dla szczurów to jest bardzo drogi interes. 5zł za kołderkę, która zostanie od razu zasikana i zacznie śmierdzieć, i której nie można wyprać, to jak dla mnie zbyt wysoka cena :P

Ale nie powiem, pierwsze co zrobiłam po wyjęciu jej z opakowania to się do niej przytuliłam ;D cieplutka, mięciutka, gdybym to ja miała takie posłanie- to bym z niego nie wychodziła :D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wata dla gryzoni

Post autor: Flaumel »

Ale nie powiem, pierwsze co zrobiłam po wyjęciu jej z opakowania to się do niej przytuliłam ;D cieplutka, mięciutka, gdybym to ja miała takie posłanie- to bym z niego nie wychodziła :D
I dziwisz się szczurom, że nie idą do kuwety, a sikają pod siebie :)?

Ja taką watę czas jakiś miałam, niestety w kontaktcie ze szczurem bardzo szybko robi się zasikana i nieprzyjemna w dotyku, a co dopiero do sprzątania....
Obrazek
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wata dla gryzoni

Post autor: paula94 »

Natknęłam się w zoologicznym na bawełniane podłoże dla gryzoni Chaba. Jest o wiele tańsze od tej waty, jednak wygląd mniej zachęcający, bo zawiera kawałeczki drewna(?). Wypróbował ktoś?
Mikun
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2011 6:27 pm

Re: Wata dla gryzoni

Post autor: Mikun »

Puki co watka się sprawdza. W sensie, że szczury mają się dobrze ale trochę się kołtuni i miesza ze ściółką więc nie wygląda za dobrze.
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Wata dla gryzoni

Post autor: SugarbabyLove »

tez sie na to natknelam ostatnio :) ale nie kupilam.. :P czy ktoś to ma w ogóle...???
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”