Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

Witajcie. Mam pytanie, czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze (np. czy jakiś jest bardziej agresywny itp.), bo gdy chłopak kupował kilka lat temu szczurka, pani napomknęła o tym, jednak on nie pamięta, co dokładnie mówiła. Czy moglibyście mi odpowiedzieć :)? Jeśli to prawda, to byłabym wdzięczna, gdybyście mi napisali jaka sierść o czym świadczy :). Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: noovaa »

Jest zdanie, ale nie potwierdzone badaniami że niebieskie szczury bywają bardziej agresywne. Hodowcy szczurów rasowych wybierają takich rodziców, by wyeliminować niepożądane cechy ... na przykład agresję. Dlatego właśnie warto zastanowić się, zanim się rozmnoży zwierzęta bez wiedzy ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

noovaa pisze:Jest zdanie, ale nie potwierdzone badaniami że niebieskie szczury bywają bardziej agresywne. Hodowcy szczurów rasowych wybierają takich rodziców, by wyeliminować niepożądane cechy ... na przykład agresję. Dlatego właśnie warto zastanowić się, zanim się rozmnoży zwierzęta bez wiedzy ;).
Aha. Dziękuję :). Mi głównie chodzi o takie nierasowe szczurki, o zwykłych kolorach: czarnych, białych, szarych, "łaciatych" itp ;). Czy z takich niektóre mają prawdopodobieństwo, że są np. groźniejsze od innych?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: noovaa »

U szczurków bez rodowodu, urodzonych w sklepie, hurtowni, domu, pseudohodowli .. jest to totalna loteria.

Na pewno łatwiejsze są szczury z dobrych hodowli (zrzeszonych) albo wpadkowe, ale takie, które urodziły się w dobrym domu, gdzie od początku były przyzwyczajane do człowieka ( takich mamy zawsze na forum sporo do adopcji za darmo ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

noovaa pisze:U szczurków bez rodowodu, urodzonych w sklepie, hurtowni, domu, pseudohodowli .. jest to totalna loteria.

Na pewno łatwiejsze są szczury z dobrych hodowli (zrzeszonych) albo wpadkowe, ale takie, które urodziły się w dobrym domu, gdzie od początku były przyzwyczajane do człowieka ( takich mamy zawsze na forum sporo do adopcji za darmo ).
Właśnie zastanawiałam się kiedyś nad adopcją z forum, jednak nie ma żadnych szczurków z Wałbrzycha i okolic, a nie mam za bardzo jak gdzieś dojechać ;/.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: noovaa »

Szukaj z dużych miast ( we Wrocławiu zawsze jest dużo szczurków ) ... transport się znajdzie :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

noovaa pisze:Szukaj z dużych miast ( we Wrocławiu zawsze jest dużo szczurków ) ... transport się znajdzie :).
Hm, rzeczywiście xD. Popatrzę, jednak póki co mamy starego szczurka (ok. 3 lat), jednak po nim mamy zamiar zaadoptować dwa. Będę szukać ;).
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: Kluska123 »

Ja czesto jezdze do Walbrzycha, Boguszowa-Gorc, nie byloby problemu z transportem, mam samochod :)
Co do koloru siersci i charakteru nie slyszalam nigdy takiej teorii, zreszta czasem i z agresorka mozna zrobic potulnego misia, trzeba miec tylko duzo cierpliwosci ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

Kluska123 pisze:Ja czesto jezdze do Walbrzycha, Boguszowa-Gorc, nie byloby problemu z transportem, mam samochod :)
O, to jakby coś mogłabym na Ciebie liczyć, jeżeli byłby problem z transportem :)? O ile, oczywiście, by Ci to nie przeszkadzało ;). (Mimo to, póki mamy Jumpera, nie poszukuję nowych ogonków, ale jak wiadomo, ma te swoje prawie 3 latka...)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: Kluska123 »

Pewnie, ze mozesz na mnie liczyc :) I nie przeszkadzaloby mi to, bo po pierwsze jezdze tam do Dziadkow z dwa, trzy razy w miesiacu, a po drugie, KOCHAM szczury, zawioze je nawet na Sahare (jesli bede miala po drodze ;D ) :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

Kluska123 pisze:Pewnie, ze mozesz na mnie liczyc :) I nie przeszkadzaloby mi to, bo po pierwsze jezdze tam do Dziadkow z dwa, trzy razy w miesiacu, a po drugie, KOCHAM szczury, zawioze je nawet na Sahare (jesli bede miala po drodze ;D ) :D
O, no to bardzo Ci dziękuję, strasznie się cieszę :D. Jeśli będę mieć na oku jakiegoś szczurka itp, to napiszę do Ciebie ;). Póki jednak jest Jumper, to możesz śledzić jego postępy w moim temacie w "oswajaniu" ^^.
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

Słuchajcie, nie chcę zakładać już nowego tematu, więc spytam już tutaj...
Czy szczury zwykle znoszą te odpowiednie dla nich "smyczy", w których można z nimi wychodzić na dwór, czy zwykle trzeba je jakoś do nich przyzwyczajać (jeśli tak, to jak)?
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: Iguta87 »

Smycz dla szczura to męczarnia, a do tego istnieję niebezpieczeństwo że złapie jakąś chorobę albo ucieknie- nie wymyślono chyba smyczy z której przestraszony szczur nie umiałby się wyplatać ;)
Niektóre z moich szczurzyc lubią wychodzić na dwór siedząc na ramieniu, nie są to jednak długie spacery, raczej takie kilko minutowe, jak idę po coś do pobliskiego sklepu. Ale to zależy od szczura, niektóre bardzo tego nie lubią, a po co narażać szczura na stresy?
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: PiM »

Iguta87 pisze:Smycz dla szczura to męczarnia, a do tego istnieję niebezpieczeństwo że złapie jakąś chorobę albo ucieknie- nie wymyślono chyba smyczy z której przestraszony szczur nie umiałby się wyplatać ;)
Niektóre z moich szczurzyc lubią wychodzić na dwór siedząc na ramieniu, nie są to jednak długie spacery, raczej takie kilko minutowe, jak idę po coś do pobliskiego sklepu. Ale to zależy od szczura, niektóre bardzo tego nie lubią, a po co narażać szczura na stresy?
Spytałam, bo widuję często zdjęcia szczurków na smyczy tutaj :). Ale rzeczywiście, lepiej nie będę wydawać kasy po to, by stresować szczurka. Chyba, że zrobię coś smyczo-podobnego i najpierw zobaczę, jak się by czuł, a dopiero później pomyślę nad smyczą ;).
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czy kolor sierści szczura świadczy o jego charakterze?

Post autor: Iguta87 »

Po to jest forum żeby pytać, a jeszcze lepiej użyć szukajki bo takie tematy już były, tam się więcej dowiesz :)
Co do zdjęć, to jesteś pewna że widziałaś je tutaj? Bo wydaje mi się że na forum raczej nie znajdziesz zwolenników używania smyczy... niektórzy są przeciwni nawet spacerom na ramieniu, w ogóle wychodzeniu ze szczurem na zewnątrz.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”