Pomocy prezent!!!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
aqha
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 12:36 pm
Kontakt:

Pomocy prezent!!!

Post autor: aqha »

Hej. Przedwczoraj dostałam prezent. Szczurka. Wszystko mu sprawiłam, hawirę i inne bajery. No, ale nie mógł być sam więc z tego samego miotu wzięłam drugiego. Okazało się jednak, że to dziewczynka i chłopak 0.o rodzeństwo. Mam więc pytanie, jak rozpoznać ich wiek (są jeszcze małe, ale nie wiem jak małe) i kiedy mogę wykastrować Peppera? I ile dzieś tak ten zabieg kosztuje ;)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: mini »

Rozdziel koniecznie! Nie ma co nawet czekać i sprawdzać czy już mogą mieć dzieci.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
aqha
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 12:36 pm
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: aqha »

ale one płciowo chyba jeszcze rozwinięte nie są, no dobra ale jak rozdziele i wykastruje (i trochę odczekam) to już będę mogła ich trzymać razem?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: mini »

Jeśli szczury mogą już żyć samodzielnie to najczęściej są zdolne do rozrodu.
Do kastracji jeszcze dużo czasu, więc oba szczury będą musiały być same.. Szkoda ich..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: klimejszyn »

najlepiej oddaj jedno z nich i przygarnij malucha płci, której będzie ogonek, którego zostawisz.
bo do kastracji musiałabyś czekać jakieś 4 miesiące, przez ten czas ogony będą wynudzone no i samotne..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
aqha
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 12:36 pm
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: aqha »

Aha. A jak rozdzielę je tylko gdy mnie nie będzie? One się dobrze dogadują i bawią, po prostu jak będą razem będę uważać. Ujdzie tak? no i ile one gdzieś tak mają? http://img5.imageshack.us/img5/6620/takj.jpg
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: klimejszyn »

rozdziel natychmiast !
szczury nawet pod nadzorem mogą się rozmnożyć, trwa to dosłownie kilka sekund i potem bedziesz miała problem - bo samica urodzi nawet kilkanaście młodych, a jest tak młoda, że może ciąży nie przeżyć.

rozdziel, oddaj któreś z nich i zaadoptuj drugiego, tej samej płci, co ogon, którego zostawisz, jak już pisałam.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: Niamey »

Mówiąc szczerze szczurki wyglądają na bardzo malutkie, nie sądzę, żeby mogły się już rozmnożyć, choć lepiej je na wszelki wypadek rozdzielić. Są tak malutkie, że nie powinno się ich jeszcze odłączać od matki! Co to za miejsce, gdzie oddają tak małe szczurki? To barbarzyńska praktyka...

Samiec musi osiągnąć odpowiednią wagę do kastracji - będzie to ok. 3-4 miesiąc życia. Tak czy siak chyba lepiej oddać jedno z nich i wziąć drugie, odpowiedniej płci. Szczury nie powinny siedzieć same przez 2-3 miesiące. Tylko nie bierz kolejnego szczurka z tego samego miejsca, bo to bardzo złe źródło - tylko bardzo nieodpowiedzialni ludzie, którym zależy wyłącznie na zysku oddają tak młode szczurki.
Awatar użytkownika
aqha
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 12:36 pm
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: aqha »

Już. One były razem co najmniej 3 godziny. Tylko teraz to już nie wiem, bo nie mogę oddać naprawdę. Jednego dostałam, potem zapytałam się skąd i wzięłam ostatniego już. Nie ma to jak prezent xD a jakby co to jak poznać czy jest w ciąży? muszę coś zrobić do jutra, bo rano wyjeżdżam na dzień a mama się zna mniej ode mnie. Tak zostawić je w oddzielnych klatkach? i może do weterynarza pójdę się zapytam tylko nie wiem o co help nie chce mieć ich na sumieniu ;d
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: klimejszyn »

ciążę poznasz po rosnącym brzuchu, okrągłym, rozchodzącym się na boki ;) na razie o to się nie martw, dobrze, ze nie są już razem.

tak, zostaw je w osobnych klatkach i powiedz mamie, żeby pod żadnym pozorem ich ze sobą nie spotykała.

zastanów się, którą płeć chcesz zostawić, drugiemu ogonkowi załóż wątek adopcyjny w dziale zwierzaki -> oddam/sprzedam i rozgladnij się tu za ogonkiem dla siebie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: dusiaczek »

aqha pisze:Już. One były razem co najmniej 3 godziny. Tylko teraz to już nie wiem, bo nie mogę oddać naprawdę. Jednego dostałam, potem zapytałam się skąd i wzięłam ostatniego już. Nie ma to jak prezent xD a jakby co to jak poznać czy jest w ciąży? muszę coś zrobić do jutra, bo rano wyjeżdżam na dzień a mama się zna mniej ode mnie. Tak zostawić je w oddzielnych klatkach? i może do weterynarza pójdę się zapytam tylko nie wiem o co help nie chce mieć ich na sumieniu ;d

Ale nie oddawaj tej osobie tylko na forum załóż wątek o adopcji.
Do weterynarza na zwykły przegląd można isć, po prostu, zapytać o stan zdrowia. no i rzeczywiście sa okropnie malusie, mój Dżon był większy a i tak wzięty za wczesnie...
No i tez radzę na wszleki wypadek rozdzielić.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
aqha
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 12:36 pm
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: aqha »

czyli raczej nie jest w ciąży? powiem żeby wzięli chłopa z powrotem do mamy. Nie będzie różnicy jak zamienię, bo jest dużo identycznych i raczej przez dwa dni nie zdążył się mocno zadomowić nie? znaczy ja go tak mocno już pokochałam, że nie wiem, czy to dobre rozwiązanie zamienić na identycznego?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: dusiaczek »

jesli możesz "zamienić" to byloby dobrze. Choć wciaż mi się wydaje że sa w ogóle za małe na branie od matki. Ile one tygodni mają? I w ogóle to co to za osoba od której je dostałaś i wzięłaś?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
aqha
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 12:36 pm
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: aqha »

już, jakiemuś tam znajomemu się porodziły
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomocy prezent!!!

Post autor: dusiaczek »

porodziły... :/
No więc zrób tak, jesli mozesz i napisz jak posżło (i zapytaj ile mają tygodni, jestem ciakawa) a znajomemu poleć tę stronę, jesli ma jeszcze inne maluchy do oddania.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”