Szczur kicha (?)

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Szczur kicha (?)

Post autor: pika84 »

Ostatnio nabyłam nowego ogonka :) Na pewno nie jest chory, ani nic. Jestem na 100% pewna. Ale mój ogonek co chwile to może nie, ale co jakiś czas kicha. Co to znaczy?? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
atira
Posty: 61
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 12:07 pm
Lokalizacja: Płock/ Warszawa

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: atira »

Może być uczony na ściolkę
Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32533
na zawsze w serduszku Zeusek 01.03.2009-27.08.2011 (*)
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: pika84 »

Myślisz ? Jej poprzedniki tez tak miały, ale jakoś mniej niż ona teraz ..
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: Flaumel »

żeby się dowiedzieć po prostu na parę dni wymień ściółkę jakiej używasz na ręczniczki papierowe. Jeśli przestanie kichać - to wina ściółki. Proste :)


Ps. Czy Twoj zwierzaczek jest sam...?
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: Paul_Julian »

Zobacz w dziale chorób - drogi oddechowe. Tam jest duzo tematów o kichaniu i alergii.

I jesli jest sama - adoptuj szczurka z forum, zresztą jesteś tu już troche czasu.

No i w lutym w tym roku sama pisałas o możliwosci uczulenia na trociny ... http://szczury.org/viewtopic.php?p=756824#p756824
Wprawdzie u innego szczurka, ale to identyczne sytuacje. A jesli nie masz już trocin, to poczytaj o kichaniu ze stresu.
No i prosba o pisanie w odpowiednich działach :d Kichanie nie jest zachowaniem ani nawykiem ;p
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: pika84 »

Paul_Julian pisze:Zobacz w dziale chorób - drogi oddechowe. Tam jest duzo tematów o kichaniu i alergii.

I jesli jest sama - adoptuj szczurka z forum, zresztą jesteś tu już troche czasu.

No i w lutym w tym roku sama pisałas o możliwosci uczulenia na trociny ... http://szczury.org/viewtopic.php?p=756824#p756824
Wprawdzie u innego szczurka, ale to identyczne sytuacje. A jesli nie masz już trocin, to poczytaj o kichaniu ze stresu.
No i prosba o pisanie w odpowiednich działach :d Kichanie nie jest zachowaniem ani nawykiem ;p
Haha no racja : )
Poczytałam już i mniej się martwię .. Na szczęście ..
Zadbam o szczurka jak należy i się nieco uspokoję : )
Dzięki wszystkim za odp i wgl rady : D A zwłaszcza tb Paul_Julian ; )
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

KICHANIE, znowu :(

Post autor: pika84 »

Witam!
Jak już wcześniej gdzieś pisałam, mój szczurek dosyć często kichał.. Wywaliłam mu trociny i zostawiłam sam żwirek, w domku dałam chusteczki, osikane wymieniam. Dla wzmocnienia podaje jej Cebion, czasem do jedzenia, tylko raz doustnie, a zazwyczaj do poidełka. No i kochany ogonek dalej kicha ! : ( Co robić .. ? :/
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: KICHANIE, znowu :(

Post autor: Flaumel »

Już Ci pisałam - wywalić CAŁĄ ściółkę - żwirek też. Dać na ręczniki papierowe (takie białe, bez nadruków) na parę dni. Jak nie przestanie kichać - może warto pójść do weta i osłuchać...?
Obrazek
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KICHANIE, znowu :(

Post autor: pika84 »

Okej... Zrozumiałam .. Dzięki za radę ; ) : *
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KICHANIE, znowu :(

Post autor: Paul_Julian »

"Gdzieś" pisałaś. Więc nie twórz nowego tematu, tylko dopisuj sie do tamtego. Bo inaczej robi sie śmietnik.

I jak nie przejdzie to do weta. Moje ogony dostały od trocin zapalenia oskrzeli.

Połączyłem ten temat z istniejącymi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

CHYBA JEDNAK CHORY :(((((

Post autor: pika84 »

Wyzbyłam się wszelkiego rodzaju ściółki. Ma szmatki, które są wymieniane. Jednak się nie uspokoiłam ani trochę. Moja Czesia ma koło oczu takie jakby ciemne, czerwone ropki. Myślę, że to chyba coś poważniejszego niż uczulenie. Podaje jej Cebion w jedzeniu i do poidełka. Jestem załamana... Jutro idę do weta, bo dziś nie jestem w stanie (szkoła), a jutro mam duuużo czasu. Ja nie wiem... Dla mnie to jakiś koszmar, żeby mój kochaniutki szczurasek był chory.... :(
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: Paul_Julian »

Te czerwone strupeczki to zaschnięta porfiryna, poczytaj tu :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=32626

Szczury często chorują. Obserwuj szczurka czy nie chrumka, jak kichanie , i czy z nosa nie ciekną mu zielone smarki. I jutro ją cieplo opatul i weź do weta na porzadne osłuchanie. Jesli dostanie jakies leki, zapisz co to. Jeśli bedzie miała mieć zastrzyk , zapytaj o nazwę. Jesli to Enrobioflox / enro / baytril (najczesciej stosowane), to wtedy popros o rozcienczenie zastrzyku, bo inaczej moze sie zrobić martwica w miejscu ukłucia ( taki paskudny strup).

No i nie panikuj. W Krakowie są dobrzy weci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: pika84 »

Kamień spadł mi z serca... Jednak dziś byłam u weta i moja malutka dostała zastrzyk, a reszta jutro i pojutrze :) Jestem mega szczęśliwa, ten antybiotyk, który dostała to jakiś inny, nie ten co powyżej, postaram się jakoś rozszyfrować co pani doktor napisała hehe ;) No i wreszcie aż tak bardzo już się nie stresuję i dzięki Bogu :D

Serdeczne dzięki wszystkim za rady ! Pozdrawiam ;)
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: Paul_Julian »

Antybiotyk powinna dostac min. 10 dni, bo musi mieć czas , zeby zadziałać. Chyba , ze to jakiś inny antybiotyk, Sniezynka kiedys dostawała Convenia ( 1 zastrzyk dziala chyba 14 dni).
Jak nie rozszyfrujesz, to jutro zapytaj.

Kup jej też jakiś probiotyk dla dzieci ( w aptece) i podawaj jakieś 1-2 h po antybiotyku. Czesto probiotyk jest w formie proszku, rozrób jak pisze na ulotce i podaj jakieś 1/3 łyzeczki. Jak dostanie wiecej to nic sie nie stanie. Dzis jak nie dostanie to tez nic nie będzie.

A Czesia ma sie lepiej ?
Jak wyzdrowieje (oby jak najszybciej) , adoptuj jej koleżankę , z Krakowa łatwo o transport.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczur kicha (?)

Post autor: pika84 »

Dalej podaję Czesi Cebion. Wet powiedział, że dobrze i żeby nadal podawać. Tak moja kochana kruszyna ma się już lepiej na szczęście, tylko po antybiotyku była troszku ospała :) Ale teraz normalnie bryka heh ;) No właśnie muszę się zapytać jaki to antybiotyk, bo tragedia jak ci wszyscy doktorzy piszą :D
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”