Wchodzi pod innego szczura

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sweethoney
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 08, 2010 12:08 pm

Wchodzi pod innego szczura

Post autor: sweethoney »

Zaadoptowaliśmy Naszej Tusi nową koleżankę, od razu się zaprzyjaźniły ale Tusia robi dziwne rzeczy min wchodzi pod małą!? i ciągle tak robi , nie mam pojęcia co to oznacza , może ktoś z Was wie ?
Małej to nie przeszkadzam jej zresztą nic nie przeszkadza ;D Tusi po niej chodzi , tuli się, gryzie? po plecach a mała w ogolę na to nie reaguje.
Pani Tutkowa z Nami od 03/05/10
Chrupka z Nami od 13/05/10
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Wchodzi pod innego szczura

Post autor: Astry »

U mnie też tak jest, z tym że u mnie nowa włazi pod kastrata a pod inne nie :P. Po prostu może się boi i czuje się przy tym szczurku bezpiecznie. Wszystko jest ok :)
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Wchodzi pod innego szczura

Post autor: con3x »

Astry, chyba nie doczytałaś, bo to ta większa szczurka wchodzi pod "nową".
Może to być oznaka dominacji. U większości zwierząt przecież odsłonięcie przed drugim osobnikiem części brzusznej jest okazaniem "poddaństwa". Podgryzanie może być tego potwierdzeniem. (ktoś przecież musi być tym ważniejszym w stadzie ; )
bless ya.
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Wchodzi pod innego szczura

Post autor: Astry »

Łee faktycznie, ale wcześnie wtedy było, więc musicie mi wybaczyć :P. A to nie wiem, nie spotkałam się z takim zachowaniem.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Wchodzi pod innego szczura

Post autor: Becia23 »

con3x pisze:Może to być oznaka dominacji. U większości zwierząt przecież odsłonięcie przed drugim osobnikiem części brzusznej jest okazaniem "poddaństwa". Podgryzanie może być tego potwierdzeniem. (ktoś przecież musi być tym ważniejszym w stadzie ; )
Myślę, że gdyby mała chciała zdominować starszą (o to Ci chodziło, tak?) to raczej próbowałaby ją wywalić na plecki.

A może mała się po prostu boi i musi się pod czymś schować? :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Wchodzi pod innego szczura

Post autor: Becia23 »

Pfu, gdyby starsza chciała zdominować młodszą. Sorry.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wchodzi pod innego szczura

Post autor: alken »

chodziło o to, że mała okazuje uległość :P poza tym to też zaproszenie do zabawy i iskania.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Elevation
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 4:32 pm

Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: Elevation »

Witam. Mam od 3 miesięcy jednego szczura. Kilka dni temu nabyłam drugiego (młodszego o jakiś miesiąc). Nie dochodzi jak na razie do dotkliwych pogryzień ale zauważyłam, że nowy 'zabrał' mu domek. Na początku schował się, a jak starszy podchodził to ten piszczał na niego. Ponadto starszy zaczął pod niego wchodzić. Dodam, że nowy jest spokojny, a drugi straszny dzikus. Co może oznaczać taka sytuacja względem obu panów?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: zuzka-buzka »

Starszy po prostu chce go obwąchać, "pomacać", poznać, a ten panikuje. ;) To jak najbardziej normalne zachowanie. Pilnuj tylko, żeby nie doszło do rozlewu krwi, bo może tak być, że "stary" będzie zaczepiał "nowego".
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Elevation
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 4:32 pm

Re: Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: Elevation »

No właśnie jest wręcz przeciwnie. Nowy zaczepia tego starszego, wszystko mu wyrywa, zabiera, gryzie go.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: zuzka-buzka »

No to najwidoczniej młody chce się bawić, a starszy nie ma na to ochoty, dlatego jak się bierze młodziaki do starszego, to zawsze lepiej wziąć dwa :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Elevation
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 4:32 pm

Re: Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: Elevation »

Między nimi jest jakieś max. 2 miesiące różnicy.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: zuzka-buzka »

Może być też tak, że młody chce zdominować starszego i czuje się panem. Obserwować ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Szczur wchodzi pod drugiego.

Post autor: monisiaxp »

Dzisiaj połączyłam dwa szczurki. Długo zwlekałam ale ich klatki stały obok siebie.
Młodszy wchodzi pod starszego i wącha mu jajka. Przytula się do niego itd. Starszy go iska, bo maluch się przy nim kładzie na wiórach więc ten go iska.
Maluch jest straszną przylepą i okazuje mu miłość.
Na początku starszy odpychał go tylną nóżką jak karateeee gdy ten wchodził mu pod brzuch teraz jest ok.
Ale nie wiem co to znaczy.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”