Ile karmy na jednego szczurka..?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ada.
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:12 pm

Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Ada. »

Robię zakupy na zooplusie.
JR farm jest na promocji, 27zł/3kg lub 27zł/2.5kg uczta szczura.
Chciałabym wziąć 2x3kg i 1x2.5kg. Planuję dwa ewentualnie 3 szczury, płci jeszcze nie wybrałam w sumie obojętne mi to.
Tylko czy te 8.5/9kg to nie przesada. Wyczytałam gdzieś, że szczur zjada 15g dziennie, nie wiem czy to prawda, a jeżeli obliczając to na 2szczury 9kg karmy starczy na około 300dni. Chyba się coś nie zgadza.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Flaumel »

U mnie 2,5kg karmy dla 6sciu samców (3ch moich i 3ch na DT) starcza na +- miesiąc, więc wychodzi pi razy oko 14 gram na szczura + dodatki typu ryż z gerberkiem, warzywa itp oczywiście :) Więc jak najbardziej dane się zgadzają. Ale to dużo zależy od wieku szczurków, apetytu, tego ile biegają i ile ich tak naprawdę jest :)
Obrazek
Ada.
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:12 pm

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Ada. »

O czyli dane nie kłamały :)
Karmy wystarczy mi na długo. Sama też ją urozmaicę, bo właśnie warzywa się suszą i owoce też dodam. Wiadomo, że codziennie coś dostaną tak jak napisałaś :).
A przy okazji co do gerberków to można je zamrozić?
Podaję je mojemu chomikowi, zamrażam takie małe porcje (kosteczki), odmrażam do pokojowej temperatury i podaję. Czy u szczurków też się to sprawdza? Nie wiem czy są w stanie zjeść (i czy mogą) pół gerberka? Tak samo jogurt naturalny.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Flaumel »

Plus to też zależy od karmy (zapomniałam zupełnie jak pisałam :) ) - te z których szczury mogą sobie powybierać szybciej się 'zużywają', bo się nad pupilami litujemy i przecież nie zostawimy ich z tym czego tak strasznie nie lubią i coś dosypiemy :)

U mnie jeden gerberek (ten mniejszy obiadek) schodzi spokojnie, na 2-3 szczury byłby na pół. Ludzie często robią swoje gerberki (gotują warzywa, mięsko i miksują np. z kaszą gryczaną) i jak najbardziej da się to zamrażać :)

Jogurt też mogą.

Ale białko (jak już przestaną rosnąć) to tak mniej więcej 2 razy w tygodniu. Poszukaj na forum. Gdzieś jest dokładniej napisane, ja piszę z pamięci :)
Obrazek
Ada.
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:12 pm

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Ada. »

Gerberki takie "swoje" wiem jak się robi. Mam dużo młodszą siostrę i jeszcze dwa lata temu babcia jej robiła przy okazji mychy się zajadały :P.
Ada.
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:12 pm

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Ada. »

Ale gdy szczur będzie więcej jadł niż 15g (nie chodzi mi trochę więcej, a wiele więcej) nie dawać mu tyle jedzenia?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: noovaa »

Szczur je tyle, ile potrzebuje :) .. nie powinnaś mu zabraniać, ale jeśli szczur któryś zaczyna obrastać tłuszczem, można pomyśleć o zmianie karmy ( np. mój Adaś strasznie tył przy Timmie ). W okresie wzrostu będą jadły więcej niż dorosłe. Moje młodsze pochłaniają takie ilości jedzenia że nie nadążam sypać ;|.

Mrozić gerberki możesz... z tym, że zabijasz przy tym witaminy ... już chyba wystarczy że się je gotuje :P.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pollia
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 11, 2012 9:35 pm

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Pollia »

A ja mam pytanie. Nie chciałam robić nowego tematu, więc pytam się tu.
Jeśli kupi się te 2,5 kg Uczty na 2 szczury .. no to czy ta karma nie popsuje się albo nie zalęgnie się w niej coś ?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile karmy na jednego szczurka..?

Post autor: Malachit »

Jeśli będzie leżała może zwietrzeć, ja jeśli trzymam w worku to zapinam spinaczem, a najlepiej mieć zamykane wiaderko - jeśli karma nie ma robaków i jeśli nie masz moli żywieniowych w domu (u mnie swojego czasu były, bo kupiłam odrobinę polecanej mi przez znajomego karmy na wagę, która mi się przypadkiem rozsypała po pokoju, dlatego teraz też jestem przewrażliwiona) to nic nie powinno się zalęgnąć.
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”