Złamana tylna łapka

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

Dziś rano zauważyłam, że jeden z moim szczurów ciągnie za sobą tylną łapkę. była bezwładna,więc od razu ruszyłam do weta. Dr stwierdziła złamanie.To miała być szybka operacja. Jednak okazało się, że Szelma złamała kość piszczelową i strzałkową, obie również były pęknięte wzdłuż.Standardowe składanie nie wychodziło, więc postanowiła zastosować plastikową rurkę do usztywnienia nogi. Rurka ma spełniać funkcję kości, a także umożliwić złamanym kościom ewentualne zrośnięcie.Szczur jest zopatrunkowany,nie może się ruszać,mam jej podawać antybiotyk,leki przeciwbólowe. Wetka zaleciła mi trzymanie Szelmy w pudełku w którym nie będzie mogła się obracać. Przeraża mnie ta perspektywa. Poza tym boję się, że reszta dziewczyn zapomni jej zapachu( Szelma jest dość nisko w hierarchii) i będę musiała je od nowa łączyć. Maci jakieś rady bądź pomysły?
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: akzi »

nejlepiej postaw to pudelko z Szelmą obok klatki, napewno bedą czuly swój zapach,
możesz też zamieniać im szmatki, szmatki od szelmy do reszty bandy , od reszty do szelmy, taka wymiana szmatek myślę że jest dobrym pomyslem.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

a czy ona mi nie zwariuje w pudełku w którym nie będzie mogła się poruszać?
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: akzi »

a dlugo ma tam być ?
sluchaj powiem ci tak, ja mam dwa szczury wlaśnie po sterylce , wczoraj mialy i dziś spalam może 3 h , bo pilnowalam, ciebie też to czeka, poprostu siedź z nią caly czas i pomagaj jej to znieść .
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

ok 10 dni. Mam taki zamiar,serce mi pęka jak na nią patrzę.Jeszcze ten opatrunek ją ogranicza i próbuje pełzać . Poza tym nie wiadomo czy ta rurka spełni swoją funkcję i być może łapkę trzeba będzie amputować.
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: akzi »

ja wzięlam sobie urlop do konca leczenia moich ogonów, czyli do wtorku w przyszlym tyg nie w tym ;) bede siedzieć i paczeć. nie mam wyjścia muszę po to by wszytsko przebieglo jak nalezy.

tobie radzę tak samo. szkoda by lapkę szczurek stracil bo wtedy jak :/
musisz z nią siedzieć .. jak nie bedzie spala to ty tez nie spij jak na usnie to wtedy i ty uśniesz. bedzie dobrze tylko trzymaj z nią stalky kontakt zeby nie czula się samotna

biedny maluszek :(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: noovaa »

Pierwsze słyszę o operowaniu szczurów przy złamaniach i o usztywnianiu czymkolwiek ... Miałam 2 złamania u siebie, oba ładnie się zrosły w ciągu trzech tygodni bez żadnych dodatkowych usztywnień. Jeden ma wykrzywioną łapkę i taka mu zostanie, ale wet mi mówił, że dla szczurka nic więcej nie da się zrobić ...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

To złamanie by się nie zrosło. kości były pogruchotane tak, że wetka wyjmowała luźne odłamki długości ok 20-30 mm
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: noovaa »

Dziwne złamanie jak na szczurka w klatce ..

Malutka biedna, ale jeśli to usztywnienie jest dobrze założone i łapka faktycznie jest sztywna, to takie pudełko raczej nie powinno być potrzebne ... więcej sił zmarnuje na wydostanie się z niego niż na dreptanie po chorobówce.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

łapka nie jest sztywna. Szelma jest owinięta bandażem którego się co chwila pozbywa. Nie wiem teraz czy trzymac ją faktycznie w tak malutkim pudełku(włożyłam ją tam na 10 min to chciała je roznieść) czy włożyć ją np do transportera,w którym będzie zdejmować ten opatrunek.
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: Paul_Julian »

Zefir od Ogon Wisielca miał paskudne złamanie, łapka wpadła między prety klatki i się mocno wykręciła. Miał montowany pręcik w łapce.
Może najlepiej by było założyć szczurkowi "abażurek". I może być w transporterku, bo jak bedzie miała zepsuć opatrunek to i tak da radę. A chodzic nie bedzie jesli łapka boli.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

na razie jest na lekach przeciwbólowych więc chodzi i ciągnie tą łapkę za sobą. Poza tym nie chce ani jeść ani pić i to mnie coraz bardziej martwi.
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj jej dawac z łyzeczki, albo z palca. Jakieś kaszki, nutridrink jesli masz, gerberki, jogurt, twarożek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: płomyczek »

Trochę wypiła z korka od butelki. Dałam też jej trochę jogurtu z antybiotykiem. Postawię ten transporter za klatką dziewczyn, żeby się czuły.Dałam też jej do transportera szmatkę z dużej klatki.eh,przykro na nią patrzeć:(
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Złamana tylna łapka

Post autor: akzi »

z dnia na dzien z godziny na godzinę bedzie coraz lepiej :)
też mam maly szpital w domu ^-^
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”