Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Post autor: izoldka »

wyprobowalam pierwszy z przepisow na mojej szczurzej gromadce:) zajadaly sie ze az hej:) a wiecie komu smakowal najbardziej?? mojemu dwunoznemu synkowi;) odkrylismy na nowo smak owsianki z dodatkami:) a dla mojej szczurzej gromadki najwiekszym rarytasem odkrytym do tej pory jest pomidor:) wkladam do klatki polowke pomidora to tak sie zajadaja ze....
izka
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: klimejszyn »

Matylda pisze:Ja w ksiazce o szczurach znalazlam przepis na szczurze placuszki:
SKŁADNIKI:
1 caly banan
1 jajko
2 lyzki do zupy maki
oliwa z oliwek

PRZEPIS:
banana obrac ze skorki, zetrzec na tarce, do tego wrzucic jajko i 2 lyzki maki. Wymieszac(najlepiej widelcem), na patelnie mozna wlac olej ale nie trzeba zreszta bez oleju - zdrowsze, rozgrzac patelnie i lyzka klasc male porcje, czekac az sie zarumieni i przewrocic na druga strone, sciagnac z patelni, poczekac az ostygnie i podac szczurkowi( samemu tez mozna zjesc, mi bardzo smakuja). SMACZNEGO DLA WAS I DLA SZCZURKOW(nie poparzcie sobie palcow ;) )
te placuszki to nr 1 wsrod moich panienek :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: Wensha »

Pewnie Wy też, czasami zamiast iść do sklepu, robicie jedzonko swoim szczurkom z tego co macie w lodówce. Może posiadacie smaczny przepis na danie dla ogonków? Jeśli tak to podziel się Nim, albo po prostu napisz opinię, na przepis wykonany przed drugą osobę. Ja zacznę.

Kromka w ciepłym topionym serku.
Moje szczury to uwielbiają, ale rzadko jedzą.
Potrzebujesz; Dwa serki "trójkąciki (smak dowolny). Kilka łyżek mleka (im więcej tym ser będzie rzadszy). Pół kromki białego pieczywa, garnuszek i łyżka.

Do garnka wlewamy troszkę mleka i dodajemy dwa serki. Wszystko mieszamy tak aby masa była jednolita. Gdy już nie będzie żadnych grudek rozrywamy pieczywo na małe kawałeczki i dodajemy do sera. Mieszamy i odstawiamy z palnika do ostygnięcia. Gdy potrawa będzie letnia, jest gotowe do spożycia przez nasze maluszki.

Uwaga!; Ser roztapiamy na małym ogniu!
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: BabeOfJazz »

Mam wrażenie, że to wybuchowa mieszanka dla szczurów... : p
A smak serka chyba też nie jest obojętny - np paprykowy odpada ze względu iż jest ostry...

Poza tym - http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=7826
Lub - http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=15580&start=0
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: Wensha »

Ja wiem, że są inne tematy na niby "ten" temat, ale chciałam założyć swój. Moim szczurkom właśnie to dzisiaj robiłam i dałam im serek o smaku pieczonego kurczaka, a ostatnio ziołowy. Czy ja wiem? Serek paprykowy ostry? Nie jadłam, bo nie cierpię papryki.
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: lovekrove »

a to smaczne jest? Bo brzmi apetycznie, ale nie dla szczurków, a dla mnie ;D Bo im to bym raczej nie dawała, ze względu na to, że za zdrowe to to nie będzie ;D Chcoiaż od czasu do czasu cos niezdrowego się od życia należy ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: BabeOfJazz »

Tłusto, a do tego jeszcze mleko... Ale to moje zdanie.
Ja swoim napewno nic takiego nie zaserwuję ze wzgędu na przebiałczenie... ; )
Są zbyt podatne na alargie i tego typu rzeczy...
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: pariscope »

Rzeczywiście, dla szczurów to tylko "od święta", ale dla mnie...czemu nie? To coś a la fondu, tylko z topionego. Może być fajne. Już to widzę: odrywam kawałek bułeczki, nabijam na widelec, zanurzam w rondelku. Gorący, półpłynny serek okleja pieczywko, które po chwili ląduje w moich ustach drażniąc kubki smakowe. Już mi ślinka cieknie.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: sr-ola »

No nie wiem. Raz- świeże pieczywo nie wskazane maluchom. Dwa- ser topiony. Samo "E" w składzie i esencja chemii. Sama tego nie jem i tym bardziej nie dałabym szczurkom. Trzy- mleko: możliwość alergii, przeczyszczenia, bólu brzuszka, biegunki.
Jest przecież tyle innych możliwości wywołania smakowego entuzjazmu u ogonków.

Dla mnie bez sensu. Jest temat z przepisami, ale nie, "bo chcesz założyć swój własny". Jak wszyscy tak zaczniemy to forum stanie się nieczytelne i bezużyteczne.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: greenfreak »

Mi się ten przepis podoba. Nikt nie mówi, o podawaniu im tego co tydzień, raz na pół roku po takim kawałeczku nie powinno zaszkodzić, a podejrzewam, że byłyby wniebowzięte ;)
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: Wensha »

I właśnie o to tutaj chodziło. Chciałam znać wasze opinię. Moje szczury mam od roku a jadły to dwa razy? Może macie swoje pomysły na danie? Właśnie zaraz zrobię im lekką kolacje to dam przepis.
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: Wensha »

Z tego przepisu nici. Po prostu na tarce (największe oczka) starłam trochę jabłka, marchwi i buraka, a następnie pomieszałam i z miską szczurów włożyłam do lodówki.
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: lovekrove »

Ja swoim robię gotowany ryż i do tego dorzucam starte jabłko, startą marchewkę i można jeszcze coś, to pod ręką zetrzeć :D Moje ogony to uwielbiają.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Szczurze "mamy" gotują!

Post autor: `naatka »

a moje to uwielbiają gotowany makaron, starty z gotowaną marchewką i łyżką śmietany lub jogurtu
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
boet
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:23 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakoł

Post autor: boet »

Ja dziś swoim dziewczynka zrobilam ciaseczka :)
3 lyzki cieplej wody
pol lyzeczki oliwy z oliwek
maka
suszone warzywa (takie jak w wegecie jeno bez soli :) )

wyrobic na ciasto cieniutko rozwalkowac i na to posmarowac:

troche slonecznika, banana i miodu (zrobic papke)

placuszki zawinac zeby farsz byl w srodku i polozyc na rozgrzana patelnie.
Smazy sie doslownie minutke ; )

poczekac az wystygna i podawac :) Moje ucieszone jak niewiadomo co. Siedza juz ponad godzine czasu i podgryzaja ile moga ,nie opuszczaja na krok swojego ciasteczka zeby ktoras nie ukradla : )
'- Przepraszam, hmm, ma pan banana w uchu.
- Przykro mi, ale nie wiem, o co panu chodzi.
- Ma pan banana w uchu!
- Głośniej, proszę, bo mam banana w uchu! '


Przebudzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”