Odgłosy wydawane przez szczury

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: abaporu »

moja Kukers nie zgrzytała wcześniej, ale dziś jej przyciełam u weta przydługie dolne zębiska i zaczęła zgrzytać jak najęta - dlatego przeszukuję to fantastyczne forum w celu doszkolenia się w tej materii.

mam nadzieję, ze u Kukersicy owo zgrzytanie to i scieranie ząbków (teraz ma krótsze i na pewno jej ulżyło) i wyraz zadowolenia - przed chwilą zgrzytała wiercąc się na moim karku pod bluzą. A teraz spi jak suseł, cichutko...

najchętniej to bym z nią spała tak przytuloną...
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

"Strzelanie" z?bami

Post autor: kpik »

mój szczurek wogóle nie tryka, nie piszczy, nie rozmawia ...
jakaś cicha kruszynka mi się trafiła 8)
tylko czasem chrumka jak chce się pobawić
nutka & ola
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: agacia »

Moje lobuziaki strasznie zgrzytaja zebami,zwlaszcza Maly
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Fam »

abaporu, nie zgrzytala wczesniej bo nie mogle, za dlogie zeby miala, teraz musi wyzgrzytac zaleglosci :D
za tęczowym mostem: Karolcia
abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: abaporu »

ja już nie wiem, co robić.... Kukers dalej nie je twardego, a kaszki i inne ciapki je w coraz mniejszych ilościach. Wygląda ok - szczupło, ale oczko czyste i żwawe, futerko dość lśniące, test odciągania skóry wykazał, że nie jest odwodniona (choc nie pije z poidełka - ale ma nieco mleka w tych kaszkach...). Ale czuję, że ona słabnie...

Byc może racja - zgrzyta teraz, bo wczesniej nie mogla. Ale też jest opcja - ze ja tego zgrzytania nie slyszalam, bo ona wczesniej tak duzo na mnie nie siedziala. a zgrzytac moze i trzonowcami, niekoniecznie siekaczami...

jestem u kresu sił... mój weterynarz -ten, który jej podciął zęby, przekazał mnie dalej, bo uznał, że nie zna sie wystarczająco dobrze na zębach szczurów. Jestem teraz umówiona na wizyte u dra Kurskiego, na Grzybowskiej. Sroda wieczór. Zobaczymy, co się będzie do tej pory działo. Kurski kazał mi kategorycznie podkarmiać ją miękkim, nie głodzić, skoro nie je ziarenek.

pójdę z torbami... ale nie moge jej tak zostawic. wole zaplacic 50 zlotych i sama nie jeść potem przez miesiac, nawet jesli okaze sie, ze panikuje i sprawa jest drobna (a czuje - gut feel taki mam - ze nie jest to coś błahego), niż potem pluć sobie w brode, ze mogłam coś zrobić. nie mam kompletnie kasy - dziś sie spłukałam zupełnie, zostawiłam wszystkie oszczędności u notariusza (mieszkanie) i teraz będę bidować. ale wygrzebie te 5 dych...chocbym miala pożyczyć...

Kuki siedzi teraz w moim kapturze - mam taki jeden polar z kapturem, poświęciłam go dla Kukersa, bo jest cieńki i daje rade w nim wytrzymac jakoś mimo ciepełka. Jest zapluty maksymalnie serkami, jogurtem, etc. bo często próbuję ja karmić z palca lub łyżeczki gdy sobie tam siedzi.

jest względnie żwawa, to mnie dziwi i podtrzymuje na duchu. Czyści się dziarsko, troszkę dziś eksplorowala kanapę na której siedziałyśmy. Ale, na boga, skąd ta siła? od wczoraj zjadła może płaską stołową łyżkę kaszki ryzowej z mlekiem i nieco jogurtu. Nie widze, zeby przetraciłą czymś suchym z klatki...

zwariuje...
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Fam »

kup sobie neospasmine, bo na nerwy nie wytrzymasz i spokojnie czekaj co powie wet, on napewno pomoze, bowiesz sie co i jak. podkarmiaj ja mleczkiem sojowym, moja za nim przepada, a ono jest bardzo pozywne, jakby nie chciala pic to dodaj miodku i 3majcie sie obie cieplutko
za tęczowym mostem: Karolcia
abaporu
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:22 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: abaporu »

[quote="Fam"]kup sobie neospasmine, bo na nerwy nie wytrzymasz i spokojnie czekaj co powie wet, on napewno pomoze, bowiesz sie co i jak. podkarmiaj ja mleczkiem sojowym, moja za nim przepada, a ono jest bardzo pozywne, jakby nie chciala pic to dodaj miodku i 3majcie sie obie cieplutko[/quote]

hehe... spokojnie czekaj... Ja mam juz takie wory pod oczami, że mogłabym założyć sklep z torebkami (z krokodylej skóry) i zbić fortunę... Moze faktycznie nabędę coś na uspokojenie, hm...

a na razie - mleczko sojowe. Good idea, dzięki Fam!

papa
abaporu


w świecie żyjątków nic prócz wyjątków... [O.N.]
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: ber_ry »

moja szczurcia strzela zębami kiedy sie złości :wink:
ja i zetka :D
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Mimysia »

Moja Mimuńcia tryka kiedy jest jej naprawdę dobrze :) Np.śpi na moich kolanach i ją głaszcze ty tryka że aż miło :wink: Słyszałam gdzieś że jak szczury tak zgrzytają to albo ze złośći albo są zadowolone i odprężone :|
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Sylvii_i_Fredek
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:04 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Sylvii_i_Fredek »

Fredzik często zgrzyta. Najczęściej jak go drapie za uszami i nagle przestanę. Zupełnie jakby się domagał jeszcze drapania. Po prostu się bulwersuje :D .
Mój kochany Fredek i ja podpisujemy to co wyżej wybazgralismy ;).
Emila
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 25, 2005 4:11 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Emila »

a moja szczurka jak pstryka ząbkami to oznacza że zaraz będzie coś gryźć tak samo było gdy pogryzła mi bluzke najpierw zaczeła pstrykać zębami a potem wzieła sie do roboty :wink:
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

"Strzelanie" z?bami

Post autor: hanoverka »

może chciała ostrzec ,że zaczyna sie akcja pt."Bluzka" :lol:

Błędy zmienione/edit [ESTI] mod
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Yoshike »

A u mojego albo zadowolenie z głaskania, albo gdy poczuje 2 inne szczurki[w moim pokoju]. To zupełnie sprzeczne...
Grzanka
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 24, 2006 4:52 pm
Lokalizacja: Łódź

"Strzelanie" z?bami

Post autor: Grzanka »

Moje ciurki szczekaja wtedy gdy sa bardzo zadowolone, odprezone, moga sie wyciagnac i smyram je za uszami lub pod broda :). Byc moze szczekałby ty tez kiedy sa złe, ale jak na razie u mnie w domu nie maily powodu sie denerwowac, chyba ze na siebie podczas bojek :roll:
mrówkaZ
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 30, 2006 11:05 am

"Strzelanie" z?bami

Post autor: mrówkaZ »

w wydaniu mojej szczurki to brzmi raczej jak cykanie :D
a robi tak jak sie ją drapie za uszami ;) i czasami tak smiesznie nmruży oczka :thumbleft:
Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności.
A. Czechow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”