[ŚWIERZBOWIEC] strupki na uszach, drapanie - cz. 2

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Krostki na uszach

Post autor: noovaa »

Poczytaj o świerzbie. Idź do weterynarza i dostaniesz na to lekarstwo....Jak szczurka wyleczysz, pomyśl o sprawieniu mu towarzysza, bo szczury muszą być co najmniej 2.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Krostki na uszach

Post autor: syntonia »

To świerzb i to już dość zaawansowany. Nie obędzie się bez wizyty u weta i leczenia. Świerzb najlepiej się leczy ivermektyną, działa ogólnie na pasożyty i jest bardzo skuteczna.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Krostki na uszach

Post autor: pariscope »

Tak, to wygląda na świerzb. Domowego remedium na to nie ma. Najlepiej podejdź z nią do weta i poproś o zastosowanie środka o wielostronnym działaniu (Ivermektyna - nie jestem pewna, czy tak się to pisze) Załatwi jednocześnie wszelkie pasożyty skórne i jelitowe. Warto to zrobić nawet profilaktycznie, zwłaszcza jeśli szczurek jest ze sklepu lub pseudo hodowli.
Pozdrowienia dla Ciebie i mizianie dla Twojej szczurki :D
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Krostki na uszach

Post autor: Paul_Julian »

noovaa pisze:Poczytaj o świerzbie. Idź do weterynarza i dostaniesz na to lekarstwo....Jak szczurka wyleczysz, pomyśl o sprawieniu mu towarzysza, bo szczury muszą być co najmniej 2.
A raczej towarzyszki :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: obgryzione uszy co robic??

Post autor: Chyna »

Paul_Julian pisze:Szczurki zarazają sie miedzy sobą, pasozyty tez siedzą w trocinach, dlatego czesto jak kupujesz ze sklepu, to są od razu zarazone.
Właśnie, ja mam pytanie odnośnie tych pasożytów.
Moja sofa jest duża, niestety pokrowca zdjąć się nie da. Kiedyś zrobiłam głupotę i zaczęłam ją oblewać wrzątkiem na co mi szybko powiedziano, że tak nie można bo mi może zacząć gnić... no a zatem ostra akcja: suszenie.
Co tu się działo to...
Wszystko co mogłam zrobić to wyczyścić dobrze klatkę (a właściwie klatki), poprać narzuty z koszulek etc. które na nią kładę ale przecież sofy do pralki nie włożę. ;)

Martwić się?

Co robić?

Czy pasożyty, jeśli przez jakiś czas nie mają styczności ze zwierzakiem mają szansę na przeżycie?
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Mój szczur ma krostki na skórze, co to??

Post autor: motylekann23 »

Cześć wszystkim od niedawna moja szczurkowa ma krostki w okolicach szyi i nie wiem co to może być, jednakże zaobserwowałam oprócz tych krostek, tak jakby łupież:/
Dostaje ode mnie jogurty i nie ma ściętych pazurków, nie wiem co może być przyczyną, bo nigdy tego nie miała:(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Mój szczur ma krostki na skórze, co to??

Post autor: syntonia »

Pewnie pasożyty, najprawdopodobniej świerzb. Bez wizyty u weta się nie obędzie. Wpisz w forumową szukajkę "świerzb", zobacz jak to wygląda u innych szczurów i sobie porównaj.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

POMOCY!!!

Post autor: motylekann23 »

Cześć wszystkim, jak pisałam wcześniej moja szczurkowa za uszami ma malutkie,czerwone krostki i trochę białych grudek jakby łupież, na ogonie ma też czerwone plamki.Na szyi w sierści też ma takie czerwone krostki.
Dziś jak ją wykąpałam zauważyłam jakby coś jej wygryzło trochę sierści za uszami i w małżowinie usznej widziałam białe, małe grudki, nie wiem co to, może pomożecie mi.
Czy świerzb szczurzy przechodzi na ludzi, czy nie??
Doradźcie mi też, gdzie w Warszawie jest sprawdzona klinika weterynaryjna, bo nie mam u siebie na Bemowie zaufania do wetów niestety:/

Pozdrawiam
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Re: POMOCY!!!

Post autor: motylekann23 »

Cześć, to znowu ja przejrzałam internet i natrafiłam na zdjęcie na którym były te czerwone kropki na skórze u szczura i okazało się że to wszoły, które przyczepiają się do skóry żywiciela żeby wypić krew, wie ktoś może czym się to leczy i czy to przechodzi na ludzi albo na psy??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: POMOCY!!!

Post autor: lovekrove »

Idź do weterynarza, liste wetów masz na forum. Na człowieka nie przejdą, na psa - nie wiem. Dla bezpieczeństwa nie trzymaj ich w jednym pomieszczeniu.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Re: POMOCY!!!

Post autor: motylekann23 »

Czyli powinnam wymyć dokładnie klatkę w której ją trzymam i wyrzucić trociny, tak??
A czy istnieje jakiś tani środek,żeby pozbyć się tych wszołów, jeśli nie mam kasy na weta??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY!!!

Post autor: alken »

motylekann23 pisze: A czy istnieje jakiś tani środek,żeby pozbyć się tych wszołów, jeśli nie mam kasy na weta??
Pozdrawiam
chyba sobie żartujesz ::)

popytaj na forum może ktoś ma w domu ivermektynę to ci użyczy.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: POMOCY!!!

Post autor: ol. »

nie kąp chorego szczura bez zalecenia lekarza, w ogóle nie ma potrzeby kąpać szczurów, o ile się niczym nie umorusały

iverektyna nie kosztuje wiele - idź do weta
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY!!!

Post autor: Kameliowa »

i nie wyleczysz wszołów bez odpowiednich leków domowymi sposobami. Iver. serio nie kosztuje majątku.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMOCY!!!

Post autor: Hanka&Medyk »

Absolutnie nie należy leczyć pasożytów domowymi metodami, bo można zaszkodzić zwierzakowi. Wizyta u weterynarza razem z zastrzykiem powinna kosztować nie więcej niż 20zł.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”