Dwie samiczki z klatką przygarnę

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Beezqp
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:09 pm

Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: Beezqp »

Planuję opiekę nad dwoma szczurzycami. Zanim jednak kupię - rozważam opcję przygarnięcia zwierzaków od kogoś, kto z różnych przyczyn musi się swoich pozbyć. Niestety, nie mam klatki w której dwa szczury miałyby wystarczająco miejsca, więc w grę wchodzi tylko opcja z klatką. Najlepiej taką, w której będzie dość miejsca by szczury czuły się komfortowo.

Mam 23 lata, w życiu wychowałem już ok. 5 gryzoni, a ze 2 razy więcej miałem powierzonych pod tymczasową opiekę. Moja ostatnia szczurzyca cieszyła się długim, prawie 4-letnim żywotem. Niestety, w związku z pójściem na studia nie miałem warunków do hodowania zwierząt, ale teraz to się zmieniło. Znam zasady hodowli, w razie czego wiem gdzie szukać informacji... Więc bez obaw, będę potrafił się zwierzami zaopiekować.

Mieszkam w Krakowie, w grę wchodzi więc tylko to miasto i jego okolice. Ewentualnie mogę podjechać gdzieś dalej, ale bez przesady. :P
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: carrie17 »

Na forum jest temat transportowy, więc szczurki mogą przyjechać do Ciebie z drugiego końca Polski ;) szukaj w dziale 'oddam', widziałam kilka ogłoszeń, gdzie zwierzaki są oddawane wraz z klatką, jednak nie ma ich dużo, więc przemyśl sprawę zakupu klatki. Na allegro, gumtree czy tablicy można wyłapać różne okazje ;)
Beezqp
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:09 pm

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: Beezqp »

Wiem, zgłosiłem się nawet w temacie "oddam" w okolicy, do której jeszcze mógłbym podjechać i nawet nie dostałem odpowiedzi. Niektórzy chyba nie do końca wiedzą, czego chcą ;)

Klatkę już sobie upatrzyłem. Nie chcę kupować, nawet tanio, jakieś małej, bo chciałbym, żeby mi starczyła na dłużej, czy to na więcej szczurów czy to na jakieś inne gryzonie, a z dużą jest ten problem, że trochę kosztuje a nie jestem w stanie takich pieniędzy wyłożyć ot tak w każdej chwili ;) Może ktoś ma a nie potrzebuje i mu zagraca... Jak nie znajdę to po wypłacie się będę mógł wykosztować.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: noovaa »

To zastanów się czy jesteś w stanie zaopiekować się szczurkiem.

Szczury chorują, a leczenie ich bywa bardzo kosztowne. Klatkę używaną dobrą dla 2 szczurów kupisz za 50-80zł .. W porównaniu do kosztów leczenia, które nie raz jest pilne i nagłe, to pikuś.

50zł na zastrzyki dla szczurka z problemami neurologicznymi.. + tabletki na stałe
150zł na leczenie i operację samiczki, którą i tak musiałam uśpić.. - nowotwór
50zł za RTG + leki dla samca który nagle osłabł.. - serce
50zł na RTG dla samiczki, której siostra zmarła na ropne zapalenie płuc..

Ja mieszkam w dość tanim mieście.. W większości miast leczenie jest dużo droższe. Każdy z powyższych przypadków był pilny i nie mogłam czekać aż załatwię pieniądze.

Nie chcę ani na Ciebie naskakiwać, ani zniechęcać. Ale skoro piszesz że zdobycie pieniędzy na "już" nie jest dla Ciebie łatwe, to zachęcam do przemyślenia sprawy i może przewertowania działu choroby, który pokaże Ci jak chorowite są szczury.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: noovaa »

Dobrym rozwiązaniem w sumie jest najpierw odłożenie pieniędzy ...

Powoli .. kupić klatkę, potrzebne akcesoria ... odłożyć na "fundusz weterynaryjny" i wtedy szukać szczurów. Mi też się nie przelewa ale na leczenie trzeba mieć zawsze ( albo mieć kogoś, kto może pożyczyć i poczekać na zwrot ) i trzeba mieć świadomość że szczury nie są tanie w utrzymaniu, co jest nie wiem czemu powszechną opinią ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Beezqp
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:09 pm

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: Beezqp »

Bez przesady, na leczenie zawsze się znajdą pieniądze ;) Ściółka, warzywa i zboże znów takie drogie nie są, akcesoria można samemu zrobić. Ale wydatek 200 zł na sam start to inna sprawa...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: klimejszyn »

noovaa pisze: 50zł na zastrzyki dla szczurka z problemami neurologicznymi.. + tabletki na stałe
150zł na leczenie i operację samiczki, którą i tak musiałam uśpić.. - nowotwór
50zł za RTG + leki dla samca który nagle osłabł.. - serce
50zł na RTG dla samiczki, której siostra zmarła na ropne zapalenie płuc..
noovaa, w Krakowie ceny są straszne - o czym wiesz. i tu też sama chcę uprzedzić autora wątku - jeśli 200zł (a i za 100 fajną, dużą klatkę kupisz) na start jest problemem, to pomyśl co będzie jak nagle szczur się rozchoruje ?
ja mieszkam w Krakowie, chodzę (a raczej chodziłam) do dr Lewandowskiej, bo jest najlepsza jeśli chodzi o ogony, sama wizyta (oglądnięcie, osłuchanie szczurka) to chyba 40-45zł, a z dwoma szczurkami zapłacisz już 80zł - do tego dopiero dochodzi koszt ewentualnych badań czy leków. za wizytę przed operacją i operację szczurki wyszło mnie 330zł. w ciągu 3 dni. wizyta z RTG kosztuje 100zł.

w Krakowie niestety wszystko jest drogie, trzeba się z tym liczyć - rozglądaj się na Gumtree, tam nieraz można bardzo fajne klatki za grosze dostać :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Beezqp
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:09 pm

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: Beezqp »

Nie chcę ani na Ciebie naskakiwać, ani zniechęcać. Ale skoro piszesz że zdobycie pieniędzy na "już" nie jest dla Ciebie łatwe, to zachęcam do przemyślenia sprawy i może przewertowania działu choroby, który pokaże Ci jak chorowite są szczury.
Nie piszę, że nie jest to łatwe ::) Pieniądze na pilną sprawę zawsze się znajdą. Ale to, czy kupię klatkę teraz czy za miesiąc nie ma przecież wielkiego znaczenia, zwłaszcza, że może się okazać że ktoś chce się swojej pozbyć albo tanio odsprzedać ;)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: noovaa »

To oczywiste... jeśli ktoś oddaje z odpowiednią klatką, to jak najbardziej możesz ją przyjąć ... ale jeśli akurat nikt klatki za darmo oddać nie chce, to warto poszukać używanej ... za nie duże pieniądze ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: dusiaczek »

szukaj na tablica, gumtree, allegro. ja kupiłam 3-szczurówkę za 57 zł na allegro w stanie idealnym, więc szukaj jeszcze raz :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Beezqp
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:09 pm

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: Beezqp »

Patrzę co jakiś czas, póki co nic ;)
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dwie samiczki z klatką przygarnę

Post autor: mania85 »

Dalej aktualne? W Legnicy są dwaj roczni panowie z klatką i całym dobytkiem do oddania. http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=36329
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”