Świerzb

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Świerzb

Post autor: piotrekmr »

pfff hard :P
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Świerzb

Post autor: akzi »

no niestety, ja tak robiłam, przerabiałam juz to :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Ebiana
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 08, 2012 1:23 pm

Re: Świerzb

Post autor: Ebiana »

A jak jest np. z praniem ubrań, w których braliśmy szczurka ze świerzbem na ręce/kolana? Wystarczy wyprać w automacie w zwykłym proszku? I czy trzeba codziennie prać bluzę, w której szczurka nosimy? Nie chcę przestać go nosić, bo dopiero się oswaja.

I jaka jest możliwość zarażenia się człowieka świerzbem? Zachowujecie jakieś szczególne środki ostrożności?
Ebiana
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 08, 2012 1:23 pm

Re: Świerzb

Post autor: Ebiana »

I czy trzeba prać pościel, po której szczur "przeszedł się" przez 1-2 minuty?
Wie ktoś może, po jakim czasie świerzb sam obumiera na przedmiotach? Boję się, że mogłam zapomnieć coś porządnie wymyć
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: Hooda »

Właśnie! Podpinam się do powyższych pytań, bo moje szczury od wczoraj leczą się na świerzb i nie bardzo wiem co robić.
Po wczorajszym przyjechaniu od weta musiałam wywalić 90% rzeczy z klatki, przetrwała tylko rura i koszyk. Całą klatkę dokładnie wyczyściłam (co zajęło mi jakieś dwie godziny). Coś a'la hamak zrobiłam im z nogawki od starych spodni, gdzie teraz śpią. I jeżeli dzisiaj po kolejnym zastrzyku przywiozę je do domu, to będę musiała ten hamak wyrzucić i zrobić nowy? I całą klatkę razem z prętami znów czyścić? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”