[Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły kastrat! Oddam!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

[Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły kastrat! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

Do oddania jest bida uratowana z paszczy węża w zoologicznym.
Jest to dorosły samiec w wieku niewiadomym bo niezbyt rozgarnięty personel nie był w stanie szczura nawet wyciągnąć...
(Rękawice, panika dziewczyny która miała to zrobić oraz wielkie zdziwienie jak poprosiłam żeby ok 600 gramowego szczura nie wyciągać za ogon)
Pochodzenie nieznane, szczurek jest u nas bardzo krótko ale wrażenia są takie:
-szczur dorosły, mający własne zdanie
-nie wiem czy to poprzedni właściciel czy wpływ zoologa ale boi się ręki
- szczurek musiał mieć również złamany ogon lub inną kontuzję bo w jednym miejscu ogonek jest delikatnie wygięty
- daje się podnieść etc ale czasem zapiszczy (jest to czysty strach)
- ogólnie odważny (wypuszczony biega wszędzie nie ukrywa się)
- zamknięty w klatce/ transporterze ma "zawiechę" - nie rusza się i nie wychodzi nawet przy otwartych drzwiczkach
- w klatce i transporterze bardzo lubi kizianie, na wybiegu bardziej interesuje sie otoczeniem ale na swoich zasadach pozwala na pieszczoty
- ma dziwny nawyk "próbowania" z palców czyli gryzie lekko a przy braku reakcji próbuje mocniej (ugryzł mojego chłopaka do krwi ale nie mocno, mi tak nie zrobił bo głośnie "pii" hamuje większość takich działań)
- no i sprawa ostatnia i najgorsza przez którą szczurek nie zostanie z nami - nie toleruje innych samców... a dokładniej rzuca się na wszystko co ma sierść i łysy ogon. Efekt łączenia to krew pisk i ogólna panika. Szczury ogólnie zmieniają się w ryby rozdymki i patrząc na siebie np. zza krat atakują, piszczą, fukają, machają ogonkami. Czyli nienawiść w pełnej krasie.
Dodam że naszego 2 miesięcznego malucha też próbował atakować. Ogólnie szczurek jest zdrowy, w dobrej kondycji i karmiony jest aktualnie po królewsku coby wkupić się w jego łaski :)

Podsumowując szczurek jest dla kogoś kto już miał szczury, zna się na nich i nie boi się trudniejszego przypadku.
Nie chcę tu straszyć, po prostu to nie jest zwierzak dla laika. Raczej nie da się go połączyć z innymi szczurami.
Mamy do niego wielki sentyment bo widać jak powoli zaczyna ufać że ręka która go podnosi nie robi krzywdy.
Tak samo dzieje się gdy jego pyszczek wyraża błogostan gdy drapie się go po boczkach a zgrzytanie ząbkami rekompensuje inne niedogodności. Szczurek musiał dużo przeżyć na co wskazuje jego zachowanie i prawdopodobnie złamany ogon (pewnie od podnoszenia). Mimo szczerych chęci nie możemy go zatrzymać. Ja mieszkam z rodzicami i moja liczba szczurów jest przez to ograniczona. Mój chłopak ma już 3 szczurki a z powodu wojny między samcami i mieszkania na stancji również nie zagwarantuje mu domu stałego.

Dlatego zwracam się do was moi drodzy! Kto mógłby przygarnąć naszą bidę?

(po powrocie do domu wstawię kilka zdjęć - szczurek to nie mocno wyblakły husky)
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: alken »

to czy nie jest do połączenia to nie jest kwestia przesądzona, najpierw trzeba go wykastrować.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

To nie jest takie proste :] Nie wiem w jakim wieku jest ten szczurek a narkoza zdrowa nie jest. Poza tym jeśli spadnie mi z nieba 300 zł na kastracje 3 samcolów potworów to pomyślimy. Problem był z łączeniem moich szczurów i mojego chłopaka i do tej pory nie ma szans na wsadzenie ich do jednej klatki bez nadzoru a krew w tym wypadku się nie polała ani razu. Na nic metody transporterkowe albo "pranie szczurów" tu misja jest cięższa bo ten nowy potrafi się bić...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: alken »

ale ja nie mówię, że Ty masz go kastrować, tylko przyszły dom, jeśli się takowy znajdzie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

No właśnie o ile się takowy znajdzie. To nie jest szczurek którego sobie można wychować jak się chce. Z kastracją bywa różnie czasami działa czasami nie. Jeśli ktoś go weźmie i wykastruje i nic to nie da... co wtedy?
Dlatego tak pilnie szukamy nowego właściciela ponieważ już niedługo nie będzie mógł u nas zostać (wakacje). i Co wtedy z nim :(?
Z tego co widzimy jeśli ewentualna kastracja nie poskutkuje szur jest idealny dla kogoś kto może mieć tylko 1 zwierzaka... Wiem mało jest takich osób, zwłaszcza mających jakieś doświadczenie jeśli idzie o szczury.
Dzisiaj wieczorem wypuściliśmy szczurka, jest odważny nie ma miejsca w które by nie zajrzał. Długo przebywał poza klatką ale niczego nie poniszczył, nie interesują go ani kable ani rzucone na podłogę ciuchy. Gdy ogonek znudzi się już zwiedzaniem włazi sobie w kołdrę/na półki gdzie oddaje się higienie osobiste i daje się bez problemowo kiziać miziać bo czuje się bezpiecznie.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto przyjmie do domu takiego szczurka. To nie jest ciężki nieuleczalny przypadek tylko szczurek który potrzebuje miłości.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: noxa »

Wilki, nie brzmi na fatalny przypadek moim zdaniem. Ale kastracja na pewno by pomogła tylko że ze względu na jego nieznany wiek myślę że lepiej było by z wziewką a w Szczecinie takowej nie ma.

Dodaj ogłoszenia na alloszczurze i SPSie (;

Wiesz że biorąc pod uwagę że on nie jest maluszkiem i do tego nie jest to bezproblemowy miziak, to może być ciężko znaleźć mu dom ???
Szczególnie że mamy teraz jakiś wysyp szczurów, nawet w Szczecinie...
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

Nie zawsze kastracja daje efekt. Naczytałam się w tej sprawie ostatnio. Jest wysyp sierot w szczecinie bo się szczury zrobiły modne jak nie wiem co. Szczurs nie jest typowym miziakiem ale ktoś kto umie zrozumieć że to zwierzak po przejściach etc. to da radę się nim zająć. Satysfakcja z jego miziania jest chyba większa niż ta gdy przylatuje kula futra którą masz od maleńkiego i wymusza na tobie drapańsko.

Wstawiam fotki. Na bieżąco będę wstawiać nowe.
http://fotus.pl/img/rgh1337071062i.JPG
http://fotus.pl/zobacz.php?id=viu1337071367z.JPG
http://fotus.pl/img/opt1337071478k.JPG
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

UWAGA!!!
W środę szczurek trafia do weta na kastrację.
Postanowiliśmy zaryzykować i pozbawić ogona jajek.
Zabieg odbędzie się w środę. Mamy nadzieję że nie będzie żadnych powikłań a agresja do innych szczurków zmniejszy się znacznie.
Podjęliśmy się tego ryzyka bo wiele szczurków czeka na domy mimo że są pro szczurze i pro społeczne. Kastracja daje szanse na to że można będzie dołączyć go do jakiegoś stadka.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a jeszcze nikt nie zaproponował DT...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

Ogonek jest po kastracji. Wszystko jest w porządku, szwów nie rusza a ranka wygląda dobrze. Czekamy aż się wyliże a 18tego zdejmujemy szwy. Na bieżąco postaram się opisywać jak wygląda sytuacja z agresją etc.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Agusta »

To husky, nie jest mocno dorosły moim zdaniem może mieć do pół roku...
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

Powątpiewam delikatnie mówiąc że szczur o wadze 520 gram, sierści typowo dorosłej - długiej i pomarańczowej od testosteronu skórze (minimum po 6-7 miesiącach zaczyna się dopiero tak mocne pomarańczowienie) mógłby mieć DO pół roku. Szczurek ma więcej na pewno. Wg mnie osiągnął przynajmniej rok a dojrzewanie ma już za sobą dawno temu.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: alken »

ja też tak na oko bym mu dała pół roku, szczerze mówiąc
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

Ale skąd ten pomysł? Mamy półrocznego samca i wiem jak wygląda taki ogonek. Po czym wnioskujecie taki wiek? Szczurek jest większy niż moje dorosłe samce. I o wiele bardziej pomarańczowy.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
metiss
Posty: 418
Rejestracja: sob gru 18, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: metiss »

Halo, co jest? KASTRATA NIKT NIE CHCE?! Mogę podrzucić go gdzieś na trasie Koszalin - Poznań ;) (przez Białogard bądź Stargard Szczeciński, Szczecinek, Piłę itd.)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin/Kołobrzeg] Dorosły samiec! Oddam!

Post autor: Wilczek777 »

Jak na razie nikt nie jest chętny. Czekamy jak sytuacja będzie wyglądała z innymi szczurami. Może po kastracji już nie będzie próbował wymordować własnego gatunku i się uspokoi. Puki co już mu to dobrze zrobiło bo ręka jest tym co ratuje. Ogonek tak ślicznie pulsuje oczkami że aż miło popatrzeć.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”