Angela

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Angela

Post autor: Angela12 »

Chciałabym tutaj pochwalić się moją Angelą :)
Mam ją od lutego. Kupiłam ją w zoologiku. Wiem że zrobiłam źle, ale zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Nie mogłam jej tam zostawić, w tym małym akwarium z innymi szczurami chyba nawet różnej płci... Była ruchliwa, dużo bawiła się z innymi szczurkami, a do tego była cała szara chociaż większość tamtejszych szczutków to kapturki. Nie znając się w ogóle na szczurach kupiłam ją wraz z małą klatką i trocinami i poidełkiem.
W domu okazało się że Angela strasznie gryzie więc, trochę bojąc się, biorąc ją na ręce zakładałam grube rękawiczki.
Na dodatek Angela strasznie kichała. Bojąc się że kupiłam chorego szczurka znalazłam różne fora poświęcone tym zwierzakom. Dowiedziałam się,że mała kicha od trocin i że moja klatka jest za mała nawet dla niej, a ona jeszcze potrzebuje towarzyszkę...
Cóż miałam robić? Zmieniłam ściółkę i zaczęłam zbierać na nową klatkę...
Dopiero nie dawno udało mi się uzbierać odpowiednią kwotę i kupiłam dużą trzy piętrową klatkę.
Angela w między czasie przestała mnie już tak gryźć i chyba mnie lubi :)
Teraz zaczynam poszukiwania nowej szczurci by dotrzymywała towarzystwa mojej Angeli gdy mnie nie ma :)
Tylko że musi to być oswojona szczurcia, bo Angela czasami jeszcze potrafi porządnie ugryźć jak się jej coś nie spodoba, więc może nauczy się grzecznego zachowania od nowej :D
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Angela

Post autor: xiao-he »

Hej, bardzo się cieszę że dołączyłaś do szczurofanów ;D Dodaj zdjęcia Angeli!!!
Co do kolejnego szczurka to weź od kogoś z forum ( http://szczury.org/viewforum.php?f=163 ), od SPS albo od Vivy ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Re: Angela

Post autor: Angela12 »

właśnie siedzę na forum i śledzę oferty :P
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Re: Angela

Post autor: Angela12 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8da ... 56497.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd0 ... a9b94.html
Taka była jak ją kupiłam :) Aktualne zdjęcia mam na telefonie i nie mam teraz możliwości ich zrzucić...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Angela

Post autor: odmienna »

Angela12 pisze:.... Aktualne zdjęcia mam na telefonie i nie mam teraz możliwości ich zrzucić...
:-\ zrzuć! zrzuć!
śliczna ;D
Ja, jak kupowałam w zoologu szczurka (dwa razy to robiłam, a z zoologa miałam Trzech (cudnychcudnychcudnych :-* :-* :-* )), odwracałam się tyłem i marudziłam: "nie chcę widzieć, nie umiem wybrać, chcę ich wszystkich! ma być samczyk i tyle!!!!"
Zawsze tak mam: nie umiem wybrać- to raczej szczury wybierają mnie ( ja im tylko mentalnie "mantruję" czym ryzykują :P ).
Myślę więc, że skoro Angela zawładnęła Twoim sercem pokonując tylu rywali- będzie u Ciebie szczęśliwa i skutecznie "podpowie" gdzie znajdziesz dla niej towarzyszkę :)
Awatar użytkownika
Jupiter
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 06, 2012 7:19 pm
Numer GG: 17721838
Lokalizacja: Białystok

Re: Angela

Post autor: Jupiter »

śliczny kolorek.
i wrzucaj zdjęcia! :D
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Re: Angela

Post autor: Angela12 »

Kilka dni temu zauważyłam coś dziwnego u Angeli... I dzisiaj to się powtórzyło. A mianowicie, gdy wieczorem chciałam ją wyjąć z klatki to cała się trzęsła:(
Za pierwszym razem bałam się że mogła się przeziębić, bo poprzedniego dnia chodziła chwilę po mokrej trawie. Wytarłam ją, ale wszystko jest możliwe z takim zwierzątkiem. Następnego dnia już nic jej nie było.
Ale dzisiaj to się powtarza. Angela ma dreszcze, jakby połknęła mały wibratorek :P , przeważnie jak ją dotykam. A na dodatek czasami cała się wygina i przywiera brzuszkiem do ziemi...
Czy to jest ruja? W jakim wieku samiczki mają pierwszą ruję?
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Angela

Post autor: Lilien »

Wszystko wskazuje na rujkę :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Angela

Post autor: akzi »

To napewno Rujka :) dodatkowym objawem może być wyginanie ciałka w drugą strone takie sztywnienie :)
Angela potrzebuje koleżanki, zabrałaś ją ze stada prawdopodopbnie jej sióstr lub najlepszych kolezanek a teraz jest sama.
narazie może jeszcze jej nie doskwiera samotność ale szybko zauważysz że jest cos nie tak.

pozdrawiam !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Re: Angela

Post autor: Angela12 »

już jej znalazłam koleżankę :) Przybędzie w lipcu :) Już nie mogę się doczekać :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Angela

Post autor: xiao-he »

Trzymam kciuki żeby wszystko się udało :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Re: Angela

Post autor: Angela12 »

Ta moja Angela jest jakaś taka lekko szurnięta :P
Czasami jak coś jej odbije to biega góra-dół po całej klatce :D
Jedzenie dostaje na 1 i 2 pięterku, ale najlepsze kąski od razu zanosi do kuwety. Tam też zrobiła sobie 1 legowisko, z którego na szczęście coraz mniej korzysta, bo na 3 piętrze ma dużą koszulkę, w której teraz śpi. Wcześniej nie było to możliwe, bo wszystkie mniejsze szmatki znosiła na dół, a z dużą koszulką nie daje rady :P

Mam jeszcze pytanie: czy wasze ogonki jedzą coś takiego jak zioła dla gryzoni? Bo widziałam ostatnio taki produkt w sklepie i zastanawiałam się czy kupić. Wątpię żeby moja chciała to jeść bo jest strasznie wybredna... Na dodatek nie chce jeść mniejszych nasion niż kukurydza (oprócz słonecznika)... Zawsze wyjada tylko chrupki i duże nasiona typu dyni czy kukurydzy.... Chyba znowu będę musiała zmienić jej karmę bo za dużo zostawia...
Za to obgryzła mi krzaczek mięty z części liści... A niech jej idzie na zdrowie :) Przynajmniej nie musi myć zębów :P
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Angela

Post autor: xiao-he »

A jakiej firmy te "zioła dla gryzoni"?
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Angela12
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 09, 2012 1:56 pm

Re: Angela

Post autor: Angela12 »

szczerze to nie pamiętam..:(
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Angela

Post autor: xiao-he »

Może, Herbal Pets?
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”