Myszka Szyszka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kadzik
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Numer GG: 39225509
Lokalizacja: Sulechów/Zielona Góra

Myszka Szyszka

Post autor: kadzik »

Witam, oto zdjęcie pani myszki Szyszki(akurat nieco zaspanej), która za niedługo skończy rok ;D
Niestety na razie jest trochę samotna, ale już niedługo planują wprowadzić się do nas dwie nowe siostry, na które czekamy z utęsknieniem.

Obrazek
;D
Tu są fotki z samego początku, chyba tydzień po kupnie, we wrześniu. Szyszka stety niestety, jest szczurkiem z zoologa, więc trwało dłuuugo zanim się oswoiła i przestała bać człowieka ::)
Dopiero po pół roku mi zaufała zupełnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu jeszcze dwa z tej zaspanej sesji na płótnie, z czerwca :D
Obrazek
Obrazek

Szyszka jest prawdopodobnie jakąś śmieszną mieszanką zwykłego albinosa ze szczurem łysym, bo krótka, przeźroczysta i rzadka sierść utrzymała się do teraz, poza tym Szysza jest bardzo małych rozmiarów, ma 23cm z ogonem, ale weterynarz stwierdził, że to tylko i wyłącznie genetyczna sprawa, bo ze zdrowiem jest ok :)
Jest bardzo nieśmiała, ale odpowiednio zmotywowana i zapewniona, że nigdzie kota nie ma, potrafi wywijać najwyższe salta na łóżku.
W tym, lub przyszłym tygodniu zaś, dostanie wielki prezent, bo dwie małe siostrzyczki, od znajomego :D
Nie mogę się doczekać dnia przyłączenia, mam nadzieję, że już niedługo będziemy czekać ;D
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Myszka Szyszka

Post autor: pipilotti »

Jest piękna! Trzymamy kciuki za pomyślne łączenie.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
kadzik
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Numer GG: 39225509
Lokalizacja: Sulechów/Zielona Góra

Re: Myszka Szyszka

Post autor: kadzik »

Dziękuję w jej imieniu! ;D
Swoją drogą, macie jakieś pomysły na imiona dla dwóch samiczek?
Kompletnie nie mam pomysłu.
Zaznaczam, że niezbyt lubię dawać zwierzętom imion ludzkich, więc coś w stylu ZIEMNIAK, ale bardziej wpadające w ucho, będzie ok XD
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Myszka Szyszka

Post autor: szop »

śliczna szczurzynka i rzeczywiście śmieszne ma to futerko :D
a imiona? mi nie dawno przyszło na myśl, że mogłam nazwać moje szczurcie Avada i Kedavra, ale to kiepski pomysł jeśli nie jesteś fanką Harrego :P
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Myszka Szyszka

Post autor: Arau »

Jakie maleństwo słodkie:)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Myszka Szyszka

Post autor: akzi »

faktycznie jest bardzo maleńka ale te maleńkie są zazwyczaj duzymi łobuziakami :)
oby kolezanki szybko się zaprzyjaźniły z małą Szyszunią :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Myszka Szyszka

Post autor: julek2000 »

Śliczny szkrab ;D .
Awatar użytkownika
kadzik
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Numer GG: 39225509
Lokalizacja: Sulechów/Zielona Góra

Re: Myszka Szyszka

Post autor: kadzik »

Szop, w istocie, jestem fanką, ale jeśli już wybierać zaklęcia, to czemu nie jakieś weselsze XD
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Myszka Szyszka

Post autor: szop »

w końcu to szczury, pasują do nich niewesołe i przerażające imiona >:D

ale z takich lżejszych to może;
Alohomora i Feraverto albo Sectumsempra i Serpensortia, Wingardium i Leviosa, Lumos i Nox,

fajnie się będzie wołało szczury zaklęciami ;D
albo Bellatrix i Nimfadora, żałuję że nie miałam takiej lawiny pomysłów jak nazywałam moje :P
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Myszka Szyszka

Post autor: BlackRat »

szop pisze:w końcu to szczury, pasują do nich niewesołe i przerażające imiona >:D
A to dlaczego? Szczurki to przesłodkie, przecudowne i przekochane stworzonka, wypraszam sobie takie stereotypowe stwierdzenie, jakoby szczurki były przerażające :P ::)
A Szyszka jest piękna, ale jakaś taka smutna :( Oby nowe 'siostrzyczki' ją rozweseliły, wymiziaj i wycałuj nochala ode mnie ;D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
kadzik
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Numer GG: 39225509
Lokalizacja: Sulechów/Zielona Góra

Re: Myszka Szyszka

Post autor: kadzik »

MAMY SIOSTRY DLA SZYSZUNI!! :'DDD
Dwie piękne panny husky, jedna większa, druga mniejsza.
WIEM, wiem, że nie powinnam była kupować z zoologa mea culpa, ale... gdybyście je zobaczyły D: te mordki i to...gó*** w którym mieszkały :( tak mi się żal zrobiło... (patrzcie na te zakupane, biedne ogonki)
Niestety szczurki na razie muszą przebyć kwarantannę, bo trochę kichają i mają rzadką kupkę, w sumie się nie dziwię, po warunkach jakie tam miały, powiedziałam to i owo sprzedawczyni (która notabene nawet szczura nie chciała DOTKNĄĆ, żeby sprawdzić jaką ma płeć), ale czy ją to ruszyło? D:
Dziś, a jak się nie uda to jutro, idziemy z dziewczynami do weterynarza, zbadać kał i zobaczyć czy z tym kichaniem wszystko ok.
Poza tym jest jeszcze jedna niespodzianka, bo jedna z siostrzyczek wydaje mi się podejrzanie gruba i ma twardszy brzuszek... mam nadzieję, że nie będę miała wylęgu za kilka dni, a może tylko tak histeryzuję? Sama nie wiem :/
Na razie są odizolowane od Szyszki, póki się nie wykurują (a jak się na jedzenie rzuciły! Jak dałam marchewkę to oczy z orbit wyszły)
Daję tu zdjęcia dziewczyn, jeszcze z auta, z pudełka transportowego. Są o wieeele odważniejsze niż Szyszka gdy ją kupiłam i są bardzo żywotne. Spędziły sporo czasu w aucie i teraz odsypiają wrażenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kadzik
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Numer GG: 39225509
Lokalizacja: Sulechów/Zielona Góra

Re: Myszka Szyszka

Post autor: kadzik »

Dołączam jeszcze fotkę hamaku, który uszyłam wczoraj dla rodzinki, tylko czeka na to, aż szczurki tam wejdą we trójkę ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Myszka Szyszka

Post autor: BlackRat »

Huuuuuuskiiiieeeeee! ;D Bulwa, jak ja kocham Huskie ^^' Śliczne dziewczyny, daj znać, co wet powiedział, no i najlepiej to jak najszybciej, skoro kichają. Wycałuj nochale :D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Myszka Szyszka

Post autor: Venice »

Fajna. ;) Pomyślnego łączenia... ::)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
kadzik
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Numer GG: 39225509
Lokalizacja: Sulechów/Zielona Góra

Re: Myszka Szyszka

Post autor: kadzik »

Więc tak. Diagnoza weta całkiem korzystna.
Dziewczyny są zdrowe, ale zaniedbane, więc jedyną rzeczą do zrobienia jest dobrze wykarmić.
Żadna nie jest w ciąży.
Poza tym miały wszy, więc zostały odrobaczone + profilaktycznie odrobaczona została też Szyszka.
Jutro, jak wszystkie robale zejdą z tego świata, wieczorem łączymy dziewuchy ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”