[Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Damiann
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 20, 2012 8:37 am

[Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: Damiann »

Kinia i Gryzka to dwuletnie, sympatyczne szczurzyce. Niestety nie potrafię dla nich zorganizować odpowiedniej ilości czasu i nie zajmuję się nimi na tyle, ile powinienem. Dodatkowo w październiku planuję wyjechać za granicę i nie będzie nikogo, kto mógłby się nimi opiekować :( .

Gryzka jest ciekawska i wszędobylska (czarno - rude futerko) , a Kinia (białe w szare łatki) jest typem statycznego domatora.

Przekażę je w dobre i zaradne ręce. Proszę o kontakt tutaj, albo o prywatne wiadomości.

Temat będzie aktualny, dopóki nie podam tutaj informacji, że znalazł się jakiś odpowiedzialny właściciel.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: Nina »

Zdajesz sobie sprawe z tego, że dwuletni szczur to już dziadek? Owszem, mogą żyć jeszcze pół roku, ale mógł im zostać tylko miesiąc. Stres związany ze zmianą miejsce może pogorszyć ich kondycje.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Damiann
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 20, 2012 8:37 am

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: Damiann »

Zdaję sobie z tego sprawę. Niestety, w październiku muszę wyjechać. Nie mieszkam u rodziny, więc nie mogę ich zostawić.

Widzę, że próbujesz mnie umoralniać, ale sytuacja tego wymaga.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: noovaa »

Nina, nie przesadzajmy. 2 letni szczur, nie jest stary. Fakt, wiele szczurów nie żyje wiele ponad 2 lata, ale nie z powodu starości a chorób. Zdrowy szczur dożyje i ponad trzech lat, żywy dowód na to mam w domu ;). Wszędzie się czyta o tym, że 2 lata to dziadek, a później ludzie wychodzą z założenia, że skoro już ma 2 lata, to nie ma sensu leczyć, a przecież nie jeden 2,5 letni szczur przeżywa operację i żyje sobie w najlepsze jeszcze kilka miesięcy.

Damiann, w ogłoszeniu dużą rolę grają zdjęcia.
Na wielki odzew nie licz, bo w tym wieku szczury nie cieszą się zbytnią popularnością. Mi nie udało się znaleźć domu dla 1,5 rocznego, dlatego został u mnie. Ale do października jest sporo czasu, więc może akurat znajdzie się ktoś, kto szuka starszych szczurków do stada.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: Nina »

Owszem, dwulatek to jest dziadek ::) Nawet pomijając choroby, dwuletni szczur jest już fizycznie dziadkiem i mówie to na doświadczeniu ze swoją prawie 40-tką ogonów. Niewiele z nich po skończeniu 2 lat było nadal fajnie rześkich, z dnia na dzień sie postarzały, siadały im łapki, więcej spały. Stres tylko przyspieszał te zmiany.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Damiann
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 20, 2012 8:37 am

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: Damiann »

Noovaa, dziękuję Ci za radę, postaram się później wrzucić tu zdjęcia.

Nina - moje szczury może nie są już takie "fajne i dziarskie", jak wtedy, kiedy były młodsze. Wspomniałem o ich wieku w ogłoszeniu i mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba, która potraktuje je jak żywe stworzenia, a nie jak nowe, nieużywane zabawki. Chciałbym, żeby jeszcze trochę pożyły pod dobrą opieką.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: alken »

Nina, a co Damian ma zrobić zeby nie zestresować tych szczurów? Obojętnie czy zostawi je u znajomych/rodziny, weźmie ze sobą to i tak się zestresują. Nawet jak się przestawi klatkę do innego pokoju albo kupi nową kanapę to niektóre szczury przeżywają to jak atak bombowy ::) Chyba lepiej żeby znalazły dom u zaszczurzonych osób które bedą potrafiły jakoś ten stres złagodzić swoją opieką, i w razie czego będą rozpoznawać objawy starosci i choroby i udzielać pomocy...
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Kinia i Gryzka - 2 letnie szczurki

Post autor: Wikunia »

Jeżeli nadal aktualne to jestem zainteresowana ich adopcją :D
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”