Jak odkarmić oseska?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: noovaa »

Powiem tak...

Nikomu jeszcze nie udało się odkarmić tak małych osesków. Jeśli samiczka nie karmi, umrą z głodu .... to bardzo bolesna śmierć. Co więcej, jeśli z samiczką jest źle, możesz stracić i ją. Gdybym miała wybierać, uśpiłabym miot i zaczęła leczenie mamy. W ten sposób przynajmniej jeden szczur przeżyje.

Mamka zastępcza to dobry pomysł, ale małe nie mogą czekać jeśli nie ma żadnej w okolicy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: Agik »

dlatego zaczeliśmy maluchy karmić sami i zaczęły reagować. Pixi jak nie poczuje się do południa lepiej do popołudniu odwiedzamy ponownie weta. Próbować będziemy może się uda i cały czas liczymy że znajdziemy mamkę
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: noovaa »

Problem w tym, że jak mówiłam ... nie udało się to z tego co wiem nikomu. A wiele osób próbowało. Nawet starsze maluchy ciężko jest odkarmić.

Nie mniej trzymam kciuki ... głównie za mamę, bo jeśli jej się nie poprawi, to cała trójka na tym ucierpi :/
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: IHime »

Mieszanka z mlekiem dla kociąt lepsza, ale tak jak mówi Noova, praktycznie nikomu nie udaje się odkarmić takich maluchów bez pomocy szczurzycy. Po każdym posiłku trzeba maluchom masować brzuszki.
Mam nadzieję, że szybko poczuje się lepiej i podejmie opiekę.
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: Agik »

Mama czuje się już dobrze, grandzi po całym pokoju i zupełnie jakby zapomniała o przykrych zdarzeniach ale... niestety do dzieci wrócić nie chce-obchodzą ją tyle co zeszłoroczny śnieg :( Więc chyba już do nich nie wróci ale będę jeszcze próbować Jedno z maleństw je bez problemu-nawet 0,5 ml przy jednym karmieniu, z drugim są problemy-niejadek straszny, może mu się zmieni. Miłe jest tylko to że rękę kojarzą z karmieniem i wystarczy że włożę rękę do inkubatorka (tak nazwaliśmy ich miejsce gdzie mają podgrzewany domek) a lgną do niej jak do matki. Zdaje sobie sprawę z małych szans lecz póki ona jest będę próbować, może do tego czasu znajdą mamkę ale z tym jest problem.
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Oby się udalo, bo to naprawdę kłopot, i czasem po sukcesach nagle następował kryzys :(

Poszukaj też tematów na Allo http://forum.szczury.biz/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: Agik »

Szukałam chodź nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie proporcji mieszanki jaką im podaje-najbardziej smakuje im mleko dla kotów z glukozą i odrobiną żółtka jaja. Jeśli znacie jakiś dokładniejszy przepis to będę wdzięczna. Oto jedna z naszych Kluseczek: http://imageshack.us/photo/my-images/7/zdjcie0688z.jpg/
wstawiam link gdyż jestem zmęczona po nieprzespanej nocy o 9h pracy. Zdjęcie nieostre gdyż tylko mam do dyspozycji telefon.
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: missia »

Trzymam kciuki! Pamiętaj o częstym karmieniu (co pare godzin), ciepełku, miękkich polarkach i spokoju by mogły się wysypiać :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: noovaa »

oseski powinny jeść co najmniej co 2 godziny.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: ann. »

ja żadnej rady nie napiszę, bo się nie znam na oseskach, ale trzymam kciukasy z całych sił!
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: Agik »

Staram się je karmić jak najczęściej, chyba zaczynają nabierać więcej sił bo pełzają po swoim "Inkubatorku" że aż miło popatrzeć. Ich domek jest zbudowany ze styropianu, który się nie kruszy (krojony na gorąco czy coś takiego) obity polarkiem i z małym kocykiem pod który wchodzą jak im zaczyna być chłodno wtedy dogrzewamy je żarówką zawieszoną nad daszkiem lecz nie razi w oczka. temperatura 26-28st (nie za mało?).
Mam dylemat bo znalazłam u siebie w zoologicznym dwa mleka dla kociąt: jedno z większą zawartością wapnia a drugie wzbogacane żelazem, reszta składników bardzo podobna. Co ważniejsze dla maleństw? wapń czy żelazo?
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: missia »

Jeśli się myle to proszę mnie poprawić, ale raczej ważniejsze jest wapno - wspomaga rozwój kości i zębów. W ogóle podziw za wytrwałość i mam nadzeje, że malce przeżyją :) Narazie z tego co piszesz wszystko ok i niech tak będze dalej. Aktualnie ile dziś mają?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: missia »

Aha zapomniałam, pamiętasz o podgrzaniu mleczka przed podaniem?, powinno być ciepłe, ale nie parzące (dokładnie ile °C nie wiem?)

Co do lampy to nic je narazie nie razi bo są ślepe - jak już się ofutrzą i gałki otworzą to lampke można zdjąć. Bo od tego momentu mama już wgl mniej karmi i ogrzewa. Jak oseski Tajgi te paczałki otworzyły to się nagle upierdliwe bystrzaki zrobiły, bo mame zaczęły ganiać po klatce i męczyć; dlatego mniej je już karmiła. Wogóle robią się takie śmieszne bobki wszędzie zaglągające i trzeba je pilnować ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: smeg »

Pamiętaj, że to musi być mleko dla kociąt zastępujące mleko matki, nie takie "mleko dla kotów" (dorosłych) whiskasa z zoologa. To pierwsze najczęściej można dostać u weterynarza, no, chyba że masz bardzo dobrze wyposażony sklep zoologiczny ;) Szczur ma temperaturę ciała wyższą niż człowiek (37-38 stopni? nie pamiętam), a matka cały czas grzeje młode, więc moim zdaniem powinniście je dogrzewać przez cały czas, ja postarałabym się utrzymać w gnieździe temp. taką, jak macie, ale bez przerw.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 dniowe oseski potrzebuja pomocy

Post autor: Agik »

przed i po jedzeniu są myte ciepłym wacikiem z wodą (ulubiona czynność tej większej Kluski). Mleczko ma temperaturę pokojową ok 22-23st nie chce podgrzewać bardziej bo szczerze-boje się że je poparzę. Co do sklepu-to sprowadzają takie mleczka na zamówienie więc taki znowu super nie jest ale ma możliwości. Kluski urodziły się w Czwartek nad ranem wiec wychodzi na 4dni- od 2 są na moim karmieniu. Jak można zachęcić tego niejadka do jedzenia? jeden zjada ok 0,5ml lub jak ma apetyt to nawet więcej a drugi ok 0,2-0,3ml i rzadko więcej. U mnie w pokoju nie jest zbyt ciepło więc lampka jest konieczna więc jak trzeba to zostawie ją na stałe (teraz głównie zostawiałam na noce), nie chce by się wyziębiły. Póki jest nadzieja póty będę się starać, w końcu to żywe małe i bezbronne stworzenie. Gorzej, że ja już padam z nóg po 3 nieprzespanych nocach ;) odbiję sobie później
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”