Kosci, uszy do chrupania

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Kosci, uszy do chrupania

Post autor: iwciunia11 »

Widzialam tylko kilka razy, jak ludzie pisali o kosciach, ale postanowilam zalozyc 1 watek, w ktorym kazdy bedzie mogl o tym pisac.

Probowaliscie kiedys szczurowi dac ucho wolowe, albo wieprzowe ? Albo kosci ? A moze penisa wolowego (w moim sklepie zoologicznym taki jest :p) ??
Wiem, ze kosci z kurczaka nie mozna dawac, jedynie wolowe i wieprzowe.
Nie zaszkodzi sprobowac ? Bo mam szczurke wszystkowielbiaca i ciekawa jestem, jakby to wcinaly.
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mrocznykaktus
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 3:54 pm
Numer GG: 9750986
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: mrocznykaktus »

Szczerze to nigdy nie próbowałam dawać moim szczurom kości... ale jestem ciekawa czy wgl mogą je jeść. Także dołączam się do pytania ;D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: noovaa »

Wieprzowina jest tłusta i nie zdrowa nawet dla ludzi, a co do jakości tych wędzonych/suszonych "przysmaków" raczej bym nie była zbyt pozytywnie nastawiona. Szczury tego w diecie nie potrzebują i można im to zastąpić dużo zdrowszymi przysmakami, które dają tyle samo radości.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: iwciunia11 »

Kupilam im dzisiaj 13-cm kosc ze sprasowanej skory wolowej - wiec mysle ze tragedii nie ma. Latek na poczatku bardzo namietnie gryzl, ale gdy Pusia na to usiadla, to pozniej mu sie odechcialo ::)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: BlackRat »

Fuj... :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: saszenka »

Mój weterynarz bardzo niepochlebnie wypowiadał się na temat tych przysmaków i zdecydowanie odradzał. Chodziło wtedy o psa, ale zasada jest chyba ta sama. A wieprzowina faktycznie nie jest zbytnio zdrowa, przede wszystkim ze względu na wysoką ilość tłuszczu.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: BlackRat »

A jak dla mnie przede wszystkim dlatego, czym taka przyszła wieprzowina jest karmiona, by szybko i "ładnie" rosła :/
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: saszenka »

To swoją drogą, ale to odnosi się do każdego mięsa, a nawet warzywa (nie wiadomo czym podlewane, nawożone, ile chemii w wodzie i powietrzu...). Ale nawet najbardziej ekologiczna wieprzowina jest najmniej zdrowym mięsem ze względu na to, że sama w sobie zawiera dużo tłuszczu. I to nawet lekarz-goj powie :P
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: BlackRat »

Masz rację.
Jak dla mnie to w ogóle mięso nie jest zdrowe ani potrzebne, zwłaszcza takie dla zwierząt... W życiu pięknym bym takiego świństwa moim dzieciakom nie dała...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: Nietoperrr... »

Tylko że temat dotyczy kości,a nie mięsa ;) Ja myślę,że takie wygotowane,wołowe czy wieprzowe kości,nie takie jakieś suszone czy wędzone,czy cokolwiek tam serwują w tych zoologach,to całkiem fajny sposób na ścieranie zębów,a szpik kostny jest dosyć odżywczy i sądzę,że akurat tam tłuszczu jest niewiele ;)
Uszu i tym podobnych bym chyba szczurakom nie dawała,bo i po co?Manii żucia nie mają ;)
A tego,że świństwo jest WE WSZYSTKIM,nie unikniemy.Nawet ziarenka,którymi karmimy swoje szczuraki,nawet kasze,ryże,które sami jemy - większość z tych rzeczy jest genetycznie przetwarzanym przez człowieka tworem...
O mięsie już nawet nie wspomnę. ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: saszenka »

Ja psu swemu kupowałam takie prawdziwe kości, od rzeźnika. Po tych wędzonych czy w jakiś inny sposób preparowanych miał problemy z żołądkiem i 'niezdrowe' kupy robił ;)
A szczurom do gryzienia wolę dać jabłoń z ogrodu (podgryzają zawzięcie korniki jedne ;) )
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: iwciunia11 »

Sama jestem wegetarianka, ale od czasu do czasu szczurom to nie zaszkodzi, a moze pomoc w scieraniu zebow, prawda ?
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: BlackRat »

Nietoperrr... tu
iwciunia11 pisze:Kupilam im dzisiaj 13-cm kosc ze sprasowanej skory wolowej...
nie chodzi o kość z kości, tylko ze skóry....
Ale kości jako takiej również w życiu bym nie dała.
iwciunia11, od ścierania ząbków jest sucha karma, wapno czy gałązki, a nie kości dla psa.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: noovaa »

Problem w tym, że to nie jest zdrowe i może okazać się szkodliwe ( może w tak niewielkim stopniu, że nie zobaczysz ), a do ścierania jest dużo dobrych rzeczy, które mało tego że nie zaszkodzą, ale są zdrowe. A szczury cieszą się tak samo, bo im wszystko jedno czy dostaną chipsa czy kawałek papryki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosci, uszy do chrupania

Post autor: saszenka »

Z tym, czy szczurom wszystko jedno to bym polemizowała :) Jedne rzeczy ewidentnie lubią, inne mniej a niektórych za Chiny do paszczy nie wezmą. Problem w tym, że niektóre smaczne (z naszego punktu widzenia) rzeczy są niezdrowe i tuczące...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”