2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Toruń

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Toruń

Post autor: Frugo_Frugo »

Na wstępie powiem - tak chodzi o Dudka i Iryska. O moich chłopaków, skarbów najkochańszych.
Szczurki muszę oddać, bo z mamą kłócę się o nie od samego początku. Ona mówi, że śmierdzą.
Sprzątam prawie codziennie, ale i tak "śmierdzi" . Dziś z rana znów się z mamą pokłóciłam. Powiedziała, że albo je oddam albo ona je wypuści . Poddałam się. Muszę je oddać tu chodzi o życie moich szkrabów . Jeśli je wypuści to sobie nie poradzą. Wiem, że jestem beznadziejna, że się poddałam, ale boje się że ona je wypuści. :'( Chłopaki mają 6 miesięcy. Nie liczy się kolejność zgłoszeń (jeśli jakieś będą :( ) Szukam dla nich jak najlepszego domku. Dobra koniec gadania, czas na zdjęcia .

Irys - Słodki, kochany pyszczek. W porównaniu do Dudka straszna ciapa ;D Lubi ludzi, chociaż na początku się boi , ale potem jest ok.
Obrazek
Obrazek - Słabe to zdjęcie, ale mi się podoba.
Obrazek
Duduś - On też jest kochany. Również lubi ludzi , ale jest odważniejszy. Zawsze znajdzie "drogę ucieczki"
Obrazek - zjem Ci te książkę :P
Obrazek - "No puść mnie puść do braciszka!"
Obrazek - "Wreszcie mnie puściła ta zołza"

Pytania:

1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.I prosiłabym o zdjęcia klatki
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: klimejszyn »

poinformowałaś osoby, od których adoptowałaś szczurki, że je oddajesz ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: Frugo_Frugo »

klimejszyn pisze:poinformowałaś osoby, od których adoptowałaś szczurki, że je oddajesz ?
Nie, bo Nietoperrr chyba nie ma ( ma w opisie " Nie ma mnie"czy coś) ale już wysyłam jej pm, zapomniałam o tym tak wgl, dzięki, że napisałaś. :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: klimejszyn »

więc bez jej odpowiedzi nic sama nie rób, bo może Nietoperr sama będzie chciała zająć się ich adopcją, albo zabrać do siebie. taka jest zasada, ze ja chcemy oddac szczury - pierwsza powinna się dowiedzieć osoba, od której je adoptowaliśmy ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: Frugo_Frugo »

klimejszyn pisze:więc bez jej odpowiedzi nic sama nie rób, bo może Nietoperr sama będzie chciała zająć się ich adopcją, albo zabrać do siebie. taka jest zasada, ze ja chcemy oddac szczury - pierwsza powinna się dowiedzieć osoba, od której je adoptowaliśmy ;)
Aha, no to narazie zawieszam i czekam na odpowiedź Nietoperrrka. ;)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: Nietoperrr... »

Po pierwsze powiem tak - denerwują mnie nieodpowiedzialne małolaty,które zamiast oświecić rodziców w kwestii szczurów,że śmierdzą,gryzą,hałasują w nocy - przed ich przygarnięciem,mają zwykły kaprys,biorą szczurki do siebie,kompletnie bezmyślnie.I nagle zwalają całą odpowiedzialność na rodziców mówiąc,że mama kazała mi się pozbyć,bo śmierdzą... ::)
Dziewczyno,śmierdzą,to sprzątaj więcej!Ja mam 8 ogonów,w tym 7 samcoli i zapraszam do mnie na wąchanie.Nic nie śmierdzi,bo sprzątam dzień w dzień,dokładnie.Zwierzęta mają swój zapach,owszem,ale nic u mnie nie śmierdzi.Przychodzą znajomi i nikt mi nigdy nie powiedział "fu,ale śmierdzi". A Ty masz tylko 2 ogonki...
Wybacz,ale wkurzona jestem,w sumie bardziej sama na siebie,bo już drugi domek z Tosiakami okazał się być niewypałem i druga nieodpowiedzialna osoba oddaje moje wychuchane,wypieszczone u mnie maluszki.
Gdybym tylko mogła,wzięłabym obu,ale nie mogę.Mam małe dzieci,dwa koty i 8 szczurów,trzeba mierzyć siły na zamiary.
Mam jeszcze prośbę - poinformuj mnie komu będziesz oddawała moich chłopców,gdy znajdzie się chętny.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: last.drop.of.blood »

No niefajnie. Zawsze można wykastrować maluchy, ale jak wolisz... Oby chłopcy znaleźli wspaniały domek. Na zawsze. :)
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: devlish »

Yhhh. Jestem w stanie zrozumieć, że śmierdzi i Twoja mama się wkurza bo mam dokładnie to samo! Jednak zawsze staram się sprzątać na tyle często, żeby nie było aż takiego fetoru. (Fakt, może troszkę ostatnio zaniedbuję szczurki, ale mam za dużo pracy, a mama oczywiście ostro przesadza ::) ). Może porozmawiaj jeszcze z mamą?- uświadom, że szczurki nie mają zapachu fiołków, a skoro już je przygarnęłaś to chcesz być odpowiedzialna, bo to żywe stworzonka, a nie zabawki! Użyj jakiś takich argumentów łapiących za serducho ;) A może po prostu pokaż mamie ten swój post i wpisy innych ludzi, dość rozsądne zresztą, w tym odpowiedź Nietoperrrka od którego brałaś szczurka...może to coś pomoże i uświadomi Twoich rodziców?
Wiem, że łatwo tak gadać, ale uwierz nie tylko Ty masz ten problem-moja matka wielokrotnie groziła mi wypuszczeniem moich pociech, ale po 1000000 rozmów wie, że tylko miałaby we mnie wroga po takiej akcji, a tego nie chce.


P.S. Mimo wszystko jeśli będziesz zmuszona do adopcji to życzę powodzenia. :)
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: emi2410 »

Nietoperrr..., doskonale Cię rozumiem. Igaśka oddawała swoje stado, a była tam Milka od Ciebie i Frania ode mnie. Nie poinformowała nas. Ja dowiedziałam się dopiero z tematu. Zanim się weźmie szczury trzeba się grubo zastanowić. Moja mama przy ośmiu ogonkach nie straszy mnie, że je wyrzuci, a zdarzy się dzień, że nie wyrobię się z posprzątaniem. A jak zasiurają hamaki, to owszem, czuć. Ale nie nie wiadomo jak. Przy szczurach trzeba na bieżąco sprzątać. Jednak to są wymagające stworzonka. Do wszystkiego trzeba podejść odpowiedzialnie.

No ale cóż, jak na razie życzę panom dobrego domu.

Frugo, tak w ogóle ile mam jeszcze czekać na przelew? Piszę tu, bo na PW nie odpowiadasz. Jeśli na przykład nie masz kasy, to wystarczy napisać. Czekam od początku maja i dalej nic...
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: Frugo_Frugo »

Staram się , dziewczyny z forum dały mi trochę rad i sądzę , że uda mi się ją przekonać zeby zostawiła chłopaków. :) Nie wiem co z nimi będzie ale jestem dobrej myśli . Dziś wysprzątałam, wyprałam hamaczki, wymyłam koszyczki itp. Matka powiedziała, że już lepiej i że "zobaczymy" . Może za szybko się poddałam. Może jeszcze coś zdziałam.
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: last.drop.of.blood »

To teraz pasowałoby się rozliczyć z Emi. Ona poświęciła swój czas na robienie tych hamaczków...
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
AleXa17
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 02, 2009 1:44 am
Lokalizacja: Zamość

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: AleXa17 »

Jeśli po wysprzątaniu powiedziała, że jest lepiej to według mnie naprawdę nie jest źle. Często jest tak, że rodzice narzekają na smród bo do czegoś przeczepić się trzeba. Wobec tego powodzenia w wyrobieniu sobie nawyku codziennego sprzątania klatki ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: alken »

http://www.zooplus.pl/feedback/shop/gry ... tek/189885 tu masz tez jakis spray do odświeżania bezpieczny dla gryzoni. albo szukaj innych tego typu. możesz też wycierać siuśki mokrymi chusteczkami dla dzieci. jest lato, to wietrz często pomieszczenie.
poza tym wymieniaj hamaki codziennie (nie musisz miec super wypasionych uszytych wystarczy ze kupisz koc polarowy i potniesz na kawałki) pierz je w pralce jak uzbiera się więcej na długim programie z gotowaniem.
jak robisz generalne sprzątanie to myj też kraty - zwykle są obsikane i nawet po posprzątaniu reszty klatki je czuć.

będziesz po prostu musiała bardziej się starać, ale to raczej niewielka cena za zatrzymanie chłopaków ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: Frugo_Frugo »

last.drop.of.blood pisze:To teraz pasowałoby się rozliczyć z Emi. Ona poświęciła swój czas na robienie tych hamaczków...
No wiem wiem. :)
AleXa17 pisze: Wobec tego powodzenia w wyrobieniu sobie nawyku codziennego sprzątania klatki ;)
Dzięki, heh :)
alken pisze:http://www.zooplus.pl/feedback/shop/gry ... tek/189885 [...] jest lato, to wietrz często pomieszczenie.
Jeśli moje sposoby nie podziałają to kupię ten spray, może coś da. Okno mam prawie cały czas otwarte (tylko dziś wiało więc miałam zamknięte) więc wietrzy się ciągle. ;)
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 54
Rejestracja: czw mar 01, 2012 11:25 pm

Re: 2 śliczne czrnuchy szukają domków :( Aleksandrów kuj/Tor

Post autor: Helcia »

Frugo i jak sytuacja?
W razie gdyby sprawa stała się pilna mogę dać DT.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”