Dwie samiczki w ciąży

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

Witam!

Dwa tygodnie temu mąż sprezentował mi dwie szczurzyce - niebieską Aryę i Sansę-syjamkę. Arya ma ok 10 miesięcy, Sansa ok. 6 miesięcy. Niestety, szybko okazało się, że prawdopodobnie - o ile mogę to określić - obie samiczki są w ciąży, w tej chwili dość zaawansowanej - brzuch jest bardzo wydęty, wyraźnie widać u nich sutki. Zdjęłam z klatki wszystkie hamaczki/rury i dałam im dużo polarowych szmatek. Moje pytanie brzmi - czy samiczki mogą rodzić razem? Wydaje mi się, że mogą być na podobnym etapie ciąży, nie są wobec siebie agresywne, śpią razem. Kolejne: Sansa wydaje się za mało ważyć (300 g, bardzo zaawansowana ciąża, dla porównania - Arya: 430g), czym powinnam ją karmić, aby młode ją nie wymęczyły? Na razie do karmy daję im ryż na nieprzyprawionym bulionie rosołowym ewentualnie ryż z dodatkiem mleka skondensowanego...

Uprzedzając pytania - mieszkam w Holandii. Uśpienie młodych nie wchodzi w grę, chyba że w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia samiczek, po prostu nie jest zgodne z moimi przekonaniami.
Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

A i jeszcze jedno - czy żwirek silikonowy może im zaszkodzić? Takiego używam...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Malachit »

Dobrze byłoby oddzielić samiczki do różnych klatek, bo chociaż teraz nie są do siebie agresywne, to mogą takie się stać w obronie młodych lub mogą zrobić krzywdę młodym tej drugiej. Żwirek silikonowy ja bym wymieniła na jakiś inny, a co do jedzenia to warto podawać produkty zawierające białko, takie jak gotowane jajko, jogurt naturalny, gerbery (w Rossmanie są dobre i tanie :P)
Wyszukiwarka nie gryzie
Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

Dziękuję za uwagi, na pewno napiszę, gdy wszystkie szczury.rar już się rozpakują :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Nietoperrr... »

To małe przedszkole Ci się szykuje...Znajdziesz domki dla powiedzmy - 20 szczuraków,tam,gdzie mieszkasz?
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Jay-Jay »

jak nie no to na forum ktoś się znajdzie
Obrazek
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: wiewi »

No z Holandii może być kłopot z transportem... ;)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Nietoperrr... »

I ktoś przewiezie 20 szczurów z Holandii... ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

Mam nadzieję, że znajdę domki, jak na razie jestem dobrej myśli. Małych nadal nie ma.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: smeg »

A może sterylizacja samiczek jak najszybciej?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: BlackRat »

Jay-Jay nie rób nadziei niepotrzebnie, bo na forum niekoniecznie "ktoś się znajdzie"... gdyby tak było, w tym momencie nie byłoby szczurków do adopcjii...
Enchantress, może przemyśl sterylizację (jak smeg radzi), lub uśpienie miotu... Straszne, ale może najlepsze wyjście :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

Na sterylizację chyba za późno, wydaje mi się, że Sansie zaczyna się poród... Jakieś 15 minut temu zauważyłam na szmatkach krwawą wydzielinę, a teraz dość intensywnie liże się po kroczu... Małych jednak na razie nie widać.
Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

Jednak fałszywy alarm - małych nadal nie ma. Za to boję się o Aryę, wygląda jak balon... Szczurki w jej brzuchu ruszają się tak, że czuć je przed skórę.
Enchantress
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 7:37 pm

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: Enchantress »

Arya dzisiaj w nocy urodziła osiem małych, w tym jednego martwego...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwie samiczki w ciąży

Post autor: IHime »

Martwe młode się zdarzają, to przykre, ale dość częste. :( Możesz dyskretnie sprawdzić, jak młoda mama radzi sobie z karmieniem. Jeśli maluchom przez skórę na brzuszkach prześwitują białe półksiężyce, to znaczy, że w żołądkach mają mleko. Masz szczęście w nieszczęściu, miot nie jest szczególnie duży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”