Kyrie Eleison!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

alexandram
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:26 pm

Kyrie Eleison!

Post autor: alexandram »

Tydzień temu kupiliśmy dwa szczurki. (to mój pierwszy kontakt z tymi zwierzętami, chłopak miał szczurka będąc dzieckiem.) Alex od pocątku była otwarta i ciekawska, Kami z kolei bojaźliwa, niespokojna i nieufna. Ostatnio zaczęła nas nawet gryźć. Wczoraj atakowałą nawet Alex i zagarniała ściółke do domku ( tak, teraz już wiem, że była to budowa gniazda, ale wczoraj to komicznie wyglądało, kiedy Kami to zagarniała a Alex sprzątała w domku bo jej przeszkadzało ;D ) cała noc słyszałam piski i szamotaninę. Noooo iiiii....budzę się rano, zaglądam czy się nie pozagryzały, a tu 5 różowych ciałek :o boję się tej sytuaji z uwagi, ze nie mamy doświadczenia, a później będzie problem ze znalezieniem jej domku :(
alexandram
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:26 pm

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: alexandram »

edit: maluchów jest jednak 7 :o
alexandram
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:26 pm

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: alexandram »

alexandram pisze:Tydzień temu kupiliśmy dwa szczurki. (to mój pierwszy kontakt z tymi zwierzętami, chłopak miał szczurka będąc dzieckiem.) Alex od pocątku była otwarta i ciekawska, Kami z kolei bojaźliwa, niespokojna i nieufna. Ostatnio zaczęła nas nawet gryźć. Wczoraj atakowałą nawet Alex i zagarniała ściółke do domku ( tak, teraz już wiem, że była to budowa gniazda, ale wczoraj to komicznie wyglądało, kiedy Kami to zagarniała a Alex sprzątała w domku bo jej przeszkadzało ;D ) cała noc słyszałam piski i szamotaninę. Noooo iiiii....budzę się rano, zaglądam czy się nie pozagryzały, a tu 5 różowych ciałek :o boję się tej sytuaji z uwagi, ze nie mamy doświadczenia, a później będzie problem ze znalezieniem im domku :(
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: Wikunia »

Po pierwsze sprawdź dokładnie czy na pewno Alex jak i Kami na pewno są dziewczynkami. Jeżeli tak to luz.
Czy masz je rozdzielić, to niech ktoś inny odpowie, bo ja raz słyszałam że nie trzeba rozdzielać dorosłych samic na ten czas co opiekuje się maluchami, a raz że trzeba.
Na pewno musisz mamie dzieciaczków podawać dużo jedzonka, zwiększyć troszkę ilość białka i pozwolić jej wychować je.
Za 4 tygodnie koniecznie musisz rozdzielić małych chłopaków od dziewczyn. Duże samice jak i małe mogą być razem w klatce, chłopaki muszą mieszkać w innej klatce.
No i najlepiej załóż temacik w dziale "Oddam", na pewno zajdą się domki, maluchy szybko je znajdują ;)
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: spinka2430 »

Witam :)
Wiem przez co przechodzisz bo byłam w identycznej sytuacji jak Ty :-\ Moja Szajba była zakupiona z siostra a po 2 tygodniach urodziła mi 12 maluszków. Zapisałam sie od razu do tego forum poznałam świetnych ludzi i domki dla nich się znalazły. Fakt nie było to łatwe bo szczurków do oddania jest bardzo dużo i zazwyczaj ludzie już się nie mogą doszczurzać.
Koniecznie musisz im założyć wątek adopcyjny a jak maluchy podrosną porobić zdjęcia i wkleić by każdy mógł sobie wybrać :)
Z jakiej jesteś części Polski??
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: spinka2430 »

Ja mamy z dziećmi nie oddzielałam od siostry ale to zależy jak ta druga samica będzie się zachowywała. Musisz poobserwować u mnie wszystko było ok i wszystkie zostały w jednej klatce.
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: spinka2430 »

I tak jak Wikunia napisała koniecznie trzeba po 4 tygodniach oddzielić chłopaków od samic :) one są szybkie jak błyskawica w tych sprawach ;) mamuśka teraz musi się dobrze odżywiać w szczególności nabiał tak jak Wika wspomniała.
Obrazek
alexandram
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:26 pm

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: alexandram »

Z tym oddzielaniem, to jest średnio, bo matka ma jakiś szok poporodowy i siedzi w koncie klatki skulona, a zajmuje się maluchami druga. Widziałam też posty w których ludzie mówią, że najlepiej jest uśpić młode i zostawić jej ze 2, bo młoda szczurzyca moze ich nie wykarmić. Co o tym sądzicie?
alexandram
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:26 pm

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: alexandram »

mam duże obawy, że jednak się pomoliłam co do matek. Alex dalej siedzi z maluchami, druga za to jest gruba jak bania i usypuje jakby druge gniazdo za domkiem. Ja nie wiem co zrobie z 14... :'(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: akzi »

moze zasugeruje jeszcze jedną opcję : eytanazja w pierwszej dobie życia kluseczek :( czasem jest to jakies wyjście, ale wiesz zawsze możesz spróbować nam je opchnąć ::) może dasz radę, musisz poprostu cykac foty odświerzac non stop temat by był zawsze na 1 stronie w nieprzeczytanych, ogłosić sie na alloszczurze ze masz kluchy do oddania.
wiesz 14 to mało, jednemu chyba w tamtym tygodniu sie urodziło 20 ....
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: spinka2430 »

Moja miała 2 miesiące jak urodziła młode i wykarmiła całą 12 :) Nie wiem cholerka, a wcale nie jest powiedziane ile urodzi druga samica młodych może urodzić ich znacznie więcej :o musisz na spokojnie się zastanowić i podjąć decyzję czy jesteś w stanie zaopiekować się taką gromadką, i czy znajdziesz czas dla nich,by znaleźć im nowe domki. Jeśli nie to niestety zostaje Ci eutanazja maluszków :(
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: akzi »

czasem to jedyna racjonalna decyzja :/
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
alexandram
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:26 pm

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: alexandram »

strasznie to brzmi... jak ewentualnie taką eutanazje wykonać? Weterynarz? Słyszałam też o hibernacji w lodówce
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: akzi »

słuchaj zalezy nam na dobrze i takich kluseczek, wyobraź sobie jak takie maluszki choc pewnie nawet nic nie czują zamarzaja powoli w zamrazalniku.. hmm dla mnie to straszne :(
najlepiej u dobrego weta który zrobi to tak by maluszki zasnęły bez bólu w ciszy i spokoju :(
najlepiej już nawiązać kontakt z kliniką.

zostaw mamusi ze 2 młode
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kyrie Eleison!

Post autor: spinka2430 »

alexandram pisze:strasznie to brzmi... jak ewentualnie taką eutanazje wykonać? Weterynarz? Słyszałam też o hibernacji w lodówce
NIE NIE!!! Mi chyba oczy już szwankują czy ty napisałaś o jakiejś hibernacji w lodówce ??????? >:( i miałabyś sumienie wsadzić te kluseczki do lodówki??? hmm...no na samą myśl włos mi się jeży !! Tu potrzebny jest doświadczony wet by maluszki mogły zasnąć spokojnie :(
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”