Szczurki na facebook - bezprawnie...

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
JuliuszCezarLove
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 02, 2012 9:18 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: JuliuszCezarLove »

powiem wam szczerze, że ta stronka jest po prostu niepoważna. ogólnie jej nie śledzę zbyt często, ale akurat Kane od BlackRat poznałam od razu. ten cały tomek wykłócał się o to, że Kane tylko mrugnęła na zdjęciu i nie dał sobie wmówić, że nie ma oczka. usuwał wszystkie moje komentarze, więc nie było rozmowy... a ogólnie się zaczęło od tego, że ta cała założycielka chyba skopiowała moją stronę (link poniżej). prowadzę też takiego fanpage'a, tylko, że na spokojnie. nie umieszczam tam zdjęć z forum, a jedynie wyszukane z publicznych stronek. i oczywiście, teqila czy tam tequila normalnie kopiowała te zdjęcia z mojej stronki i umieszczała na swojej. gdy jej to powiedziałam, że może jeśli by chciała to można nawiązać jakąś współpracę i żeby nie robiła tego tak po chamsku, bo to jest dosłownie kopiuj wklej, ale upierała się, że to naprawdę przypadek, że akurat wyszukuje je z internetu... dla mnie do duplikat mojej strony, przynajmniej na początku jej istnienia. ta stronka ma dużo zwolenników, ale to tylko dlatego, że stale udostępniają strony typu: dupy, cycki, co jak co, chlanie i ćpanie, umrzyj, bo jesteś za ładna... zero klasy.
ehh no co by nie mówić, te sondy pod zdjęciami były strasznie przykre.. dobrze, że trochę tam ten dzieciaczek ogarnął ;<
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: odmienna »

jak tylko wczoraj napisałam posta w tym temacie, zdałam sobie sprawę, jaką bzdurę napisałam. Nie miałam możliwości napisać od razu, ale lepiej późno....

Macie100% racji ; to jest afera i wcale nie wystarczy „zgłosić nadużycia” – należy właśnie w takich przypadkach robić afery.
Ja zlekceważyłam sprawę, bo pomyślałam: „wielkie rzeczy, tak przecież dzieje się nagminnie a szczurki śliczne i ich wizerunek nie ucierpiał” – głupio pomyślałam – przepraszam. :-[
Takie rzeczy dzieją się nagminnie, bo właśnie się je lekceważy.
A skoro były tam i zdjęcia ludzkich twarzy (ja nie widziałam), to już jest poważny skandal.
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Mihajla »

mhmmm....
zgłaszam, widzę dwie moje fotki
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: noovaa »

Juliusz zdjęcia z publicznych stron też do kogoś należą. Żeby móc umieścić zdjęcie na swojej stronie należy dostać albo pisemną zgodę ( np. w mailu ) albo licencję na zdjęcie. Czasem na stronach można znaleźć zapis, że właściciel zgadza się na użycie zdjęcia, ale jest też tam opisane na jakich zasadach i w jakich przypadkach. Jeśli tego nie ma, nie ważne skąd te zdjęcia są... są KRADZIONE. To jest czyjaś własność, to że można je sobie pooglądać nie znaczy że można sobie tego używać ot tak.

Jestem na tym punkcie ostro przeczulona i każda strona, każdy projekt jaki robiłam sobie czy swoim klientom, ma LEGALNE fotki a nie raz jest bardzo ciężko znaleźć coś odpowiedniego.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: valhalla »

Nie mam fb, czy ktoś mógłby zgłosić żeby wywalili fotkę moich ogonów?
Nie wyzywają mnie w komentarzach wprawdzie, ale dla zasady...
To ta z podpisem "co jak co ale szczurka to masz fajnego" ;) Z śp. Frodem i Czmyszkiem w młodości.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: handzia600 »

może lepiej podaj link do zdjęcia ;>
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: akzi »

moje zdjęcie już wykasowane ! :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: valhalla »

Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: handzia600 »

napisałam pod zdjęciem komentarz z prośbą o usunięcie zdjęcia w Twoim imieniu. Jak usuną dam znać
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: valhalla »

handzia600 pisze:napisałam pod zdjęciem komentarz z prośbą o usunięcie zdjęcia w Twoim imieniu. Jak usuną dam znać
Dzięki :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Nina »

Właśnie znalazłam tam zdjęcia połowy moich szczurów ???
W połowie komentowania wywaliło mi komentarz o spamie, musze poczekać z resztą fot :/
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
JuliuszCezarLove
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 02, 2012 9:18 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: JuliuszCezarLove »

noovaa spokojnie. biorę zdjęcia wyłącznie z jednej strony, na której jest jasno określone, że zdjęcia mogą zostać wykorzystane i nie ma z tym problemu. jest tam napisane, że po prostu jeśli ktoś umieszcza tam zdjęcia, to jest to jednoznaczne z tym, że inni będą się nimi dzielić. więc ja NIE KRADNĘ cudzej własności.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

Cholera! Aż się wkurzyłam...! Co za bachory mają tą stronę... Wydaje mi się oni rozmnażają szczury na potęgę... Najlepiej określa ich to: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =434%2C427
Paranoja, ile tam znanych szczurów! Nawet jest gromadka bodajże Afy z naszego forum... Co za bachory... I urządzają sobie konkursy na najładniejszego szczura, a te brzydkie odpadają... Aaaaaaaaaaa jak mnie dobija idiotyzm ludzi!! >:(
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

To foto jest stąd! Nie pamiętam czyje, ale z naszego forum kogoś napewno: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =320%2C240
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Agusta »

Sorry za post pod postem ale może po prostu zgłaszać non stop naruszenie i po jakimś czasie wywalą im tę stronę z facebooka? ...
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”