prosze o rade

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

prosze o rade

Post autor: orzelcia »

Hej, dzisiaj wypuscilam moje samiczki na wybieg u Zuski zauwazylam porfine na nosku, przy podnoszenie piszczala, gdy drugi szczur na nia wchodzil tez piszczala, nagle zaczela utykac na tylna noge, dotkniecie lapy spr jej bol i podbrzusza tez, potrafi isc na tej lapie, ale jest osowiala. wylizuje lape i ogon. Jurtro po pracy jade z nia do weta ale wrocilam ostatnio do malej miejscowosci- weterynarz cos sie zna ale nie do konca.. wiec prosze o jakies sugestie zeby nie wiem zasugerowac mu cos jakie moga byc przyczyny, co do lekow to powinien miec odpowiednie ma jakas ksiazke z lekami dozwolonymi dla szczurow. Czy to objawy neurologiczne?
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: prosze o rade

Post autor: orzelcia »

Samiczka ma ok roku, rao jeszcze biegala normalnie, urazu lapy raczej nie ma nie zauwazylam opuchlizny, nie wiem czy lapa promieniuje jej na brzuch czy dzieje sie cos w brzuchu
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: prosze o rade

Post autor: Paul_Julian »

To nie sa raczej objawy neurologiczne. Bardziej może jakiś upadek, skrecenie łapki ? Koniecznie niech wet obmaca brzuszek też.
A ma miękki brzuszek czy twardy ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: prosze o rade

Post autor: orzelcia »

No więc tak, rano dalej kulała na łapkę i taka osowiała chodziła, dalej piszczała. wracałam z pracy autobusem więc tata mi przywiozl zuzke i pojechalismy do weta ( w sumie przed chwila od niego wrociłam) u weterynarza zuzia ozdrowiala -na lapke nie kulala, jak ja obmacywal tez nie piszczała jedynie pozniej z frustracji... brzuszek miekki u weta byl. Moja mama powiedziala ze moze miala wzdecia i po jezdzie samochodem/stresie sie "wypierdziala". Wole dmuchać na zimno bo raz mi jedna szczurcia szybko sie zwinela... bede dalej obserwowac.
Dziękuej za odpowiedź jakby ktos miał jakies pomysły mozna napisac a jak nie to do zamkniecia
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: prosze o rade

Post autor: majulina »

Orzelcia, a co dawalas jej jesc w ostatnim czasie?
Może zmienialas karme?
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: prosze o rade

Post autor: orzelcia »

Sorki,że dopiero odp ale jakoś nie miałam czasu. Zuzi przeszło od powrotu od weta zachowuję się normalnie, a to już ponad tydzień-apetyt dopisuje, jest aktywna, siersc w porzadku. Nic nowego nie wprowadzałam- dostają gerberki = plus ryż/kasza/makaron/ziemniakil;łosos ; musli, płatki owsiane, orzechy, kaszke, nieraz im się skapnie słodka kukurydza jak mama salatke robi ale napewno ne jadla jej przed swoja "chwilowa" choroba. A co sądzisz,ze wzdęcia? ale czy mogly byc tak mocna ze kulala na tylnia lapke?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”