Jajka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Jajka

Post autor: Dixi »

Hmmm tak myślę, lepiej dawać krążek jajka z białkiem i żółtkiem czy może więcej żółtka, albo białka? Bo wiecie co....głupio to mówić, ale jak robię sobie jajka na miękko czy na twardo albo nawet sadzone, to zjadam tylko żółtko :D bo reszta jest dla mnie nie zjadliwa...hihi..
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jajka

Post autor: WildMoon »

Dixi...
Jest tu mowa o Twoim jadlospisie i upodobaniach czy raczej o szczurkowym jadlospisie? ;)
Wiec ja podaje CALE jajko w skorupce, ugotowane na twardo ale nie za twardo. Tak, zeby zoltko bylo mieciuskie ;) (815110minut gotowania)
Po gotowaniu chlodze jajko zimna woda, aby nie bylo za gorace, stukne jajkiem raz lub dwa, tak co sie skorupka pokruszy i zeby szczury miala o co zapczepic zabki ;) Ogonki same sie do jajka dobiora. A jaki maja przy tym ubaw! :lol:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Jajka

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

No własnie i zostaje tylko skorupka ;)
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Jajka

Post autor: Dixi »

Oooo..no to super mi pomysł poddałaś...żeby w skorupce im podawać :D
Pozdrawiam,
Aguśka
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Jajka

Post autor: Sandrex »

Kurcze, w skorupce jeszcze nie podawalam, nastepnym razem sprobuje.
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jajka

Post autor: WildMoon »

Tylko nie zapominajcie odlupac kawaleczek skorupki lub stuknac jajkiem tak co skorupka popeka. Inaczej bedziecie oberwowali jak sie szczur zmaga z jajkiem a ostatecznie bedzie wygladac, jakby chcial je polknac w calosci, bo tak sie mu bedzie paszcza rozwierac ;)
Jeszcze jedno... Po kolacyjce moich panienek to ani skorupek nie trzeba zbierac. I te zostaja zjedzone ;) Szczury zebami zetra je na proch... wiec wapienko rowniez maja ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Jajka

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

A moje nie chcą skorupek ?!
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
daria
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 02, 2004 6:14 pm

Jajka

Post autor: daria »

a czy podanie całego jajka na dwóch młodych chłopców (ok. 6 tygodni) to nie za dużo? :roll:
na świecie żyje ok. 6 miliardów ludzi i ok. 10 miliardów szczurów... i kto tu rządzi? :-)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Jajka

Post autor: Meggy »

jak zostawią, to napewno za dużo ;) (moje w tym wieku całego by nie zjadły na raz, a jajko nie powinno leżeć, bo śmierdzi)
zaraz wypowiedzą się pewnie inni, ale jak powiem, jak było u mnie, moje ogony mam od kiedy skończyły miesiąc, i w sumie nie miałam wsześniej szczurów, tylko świniaki, więc dokładnie nie wiedziałam, ile toto je. Więc po prostu dawałam im ileś tam czegoś i patrzyłam, czy znika w całości, czy zostaje. Jak zostawało, to następnym razem dawałam mniej, a jak znikało, to dawałam tyle samo, albo trochę więcej. I jak dla mnie jest to jedyny sposób by wiedzieć ile czegoś dać szczurom, jeśli chodzi o normalne jedzenie, bo jeśli chodzi o przysmaki, czy rzeczy mniej zdrowe czy tuczące, to najlepiej poszukać na forum. Ale tu i tak czasami nie ma zgodności, bo jajka na przykład niektórzy dają jak leci, a niektórzy tylko raz w tygodniu. Pozdrawiam
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Jajka

Post autor: Sandrex »

Dalam dzis dziabatom jajo w skorupce, jako ze dziewczyn jest sztuk dwie, dostaly pol jajka w skorupce, i co ... patrze a tu Szysza jednym ruchem zdejmuje skorupke i do domku zanosi, a Czarnusia... jajko w zeby i do kryjowki w postaci duzej plastkiowej doniczki hyc :wink:
Groszek jeden porzadny, zaniosl jajko na strych tzn do swojej klatkowej kryjowki czyli na najwyzsze pietro :roll:
Wake Up Little Sparrow
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Jajka

Post autor: maka »

musze tez to wyprobowac ,bo spodobal mi sie ten pomysl.............ciekawa jestem jak sobie moje poradza z jajem?
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Jajka

Post autor: Angua »

A propos szczurów i jajek: moja przyjaciołka przysiega, ze widziala szczury kradnace jaja z kurnika; odbywało sie to tak,ze jeden kladl sie na grzbiecie i trzymal jajo czterema lapami, a drugi go ciagnal za ogon po ziemi :shock: Mozecie wierzyc albo nie, ja sama nie do końca moge uwierzyc,ale na pewno chcialabym cos takiego zobaczyć ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jajka

Post autor: krwiopij »

ja slyszalam (czy czytalam :roll:) o szczurach wykradajacych jajka za pomoca ogonow... po prostu owijaly jajko ogonkiem i wyciagaly je z gniazda... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Jajka

Post autor: myszka »

No, to ciekawe :) chciała bym kiedyś cos takiego zobaczyć :D
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jajka

Post autor: WildMoon »

Hmm.. ciekawe.
Jeszcze tego nie zauwazylam i nie czytalam. Ale mieszkajac u dziadkow, zyjac wsrod zwierzat domowych i spedzajac duzo czasu na lonie natury wiem, ze niektore dzikie zwierzeta sa w stanie ukrasc jajko z kurnika i przeniesc je np. obok do stodoly po czym wyjesc zawartosc zostawiajac skorupki. Nie wiem czy to kuny, szczury czy szopy... a moze i koty...
Za to widzialam, jak dziki szczur wygryzl dziure w murze i zrobil tam gniazdo. (Niestety) Pies dziadka zebiskami powiekszyl dziure i zagryzl wszystko co zywe w srodku. Mam nadzieje, ze to nie bylo za drastyczne. ...Taka juz natura.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”