Co ile chodzicie ze swoimi ogonkami do weterynarza ?

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Co ile chodzicie ze swoimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Potteromaniaczka »

Chodzi mi o taką wizytę kontrolną sprawdzenie czy wszystko gra. Ja zamierzam chodzić co miesiąc ( najwyżej dwa ). A wy co ile chodzicie ?
Obrazek
Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Hanka&Medyk »

Jeśli nic szczególnego się nie dzieje, można i co kwartał-pół roku.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: madziastan »

Szczury to bardzo chorowite zwierzeta. To zależy od szczura. W lutym w 2 tygodnie wydalam 400zl bo 2 szczury mialy guza. Nie jestem w stanie określić ile razy w miesiącu chodze do weterynarza, minimum 2 razy w miesiącu a zdarza sie nawet 5 razy. Co do wizyt kontrolnych, raczej jak zauwaze że jest coś nie tak i wtedy ide. Czasami jest tak ze wszystko jest ok to nie ide parę miesięcy.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Potteromaniaczka »

Ja chcę chodzić tak często, bo czytałam, że początki chorób u szczurków są prawie bez objawowe.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Wilczek777 »

Nie wiem czy Twój weterynarz bierze za "oględziny" ale jeśli tak to będziesz jego najlepszą klientką. Choroba zawsze daje objawy. To szczury ukrywają swoje mankamenty. Udają, że są zdrowe by np. pozostałe osobniki ze stada nie starały się ich zrzucić z danej półki w hierarchii. Z drugiej strony zdarzają się ogonki które przy lekkim katarku tak wyglądają jakby miały ducha wyzionąć. Jeśli codziennie wypuszcza się szczury, zna się ich nawyki i charakter nie jest trudno zaobserwować, że np. z rana budzą się z porfiryną w nosku co świadczy o osłabieniu. Albo jedna z łapek jest nieco mniej używana. Dobry obserwator to widzi i to jest wtedy dobry powód żeby iść do weterynarza.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Sky »

Chodzę, kiedy widzę, że coś jest nie tak. Nie ma sensu, żeby niepotrzebnie stresować zwierzaka, lub narażać go na bakterie/przewianie, kiedy nie ma potrzeby.
Najważniejsza jest obserwacja i poznanie zwierzęcia. Dzięki temu łatwo wychwycić moment, kiedy coś zaczyna się dziać i odpowiednio wcześnie zareagować. Bo tak na prawdę nie wiem, czy wizyty kontrolne dadzą coś prócz wybulenia pieniędzy O0
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Hanka&Medyk »

Dla spokojnej głowy raz na pół roku można zabrać stado na przegląd :) Ja sama nie potrafię wymacać, czy stwór nie ma jakichś guzów w brzuchu albo powiększonych węzłów, ale lepiej takie rzeczy wyłapać wcześniej niż później.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co ilę chodzicie ze swojimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: Paul_Julian »

Co pół roku wystarczy. Warto samiczkom zrobić sterylizację ( do 7-9 miesiaca, ale nawet starszym), bo to zapobiega guzom macicy i sutków. Jak szczurek ma juz półtora roku, to wtedy można np. co 3 miesiące.

No i oczywiscie, jesli coś nas zaniepokoi, to wtedy idziemy, kiedy trzeba.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co ile chodzicie ze swoimi ogonkami do weterynarza ?

Post autor: katkanna »

Na pewno zawsze warto iść z nowymi (świeżo zaadoptowanymi) szczurami, szczególnie jeśli są nieco starsze. A potem tylko z niepokojącymi objawami. Szczerze mówiąc odradzam spacery co 2-3 miesiące, zwłaszcza jesienią i zimą. Częste wietrzenie szczura na powietrzu przy niskich temperaturach może wywołać chorobę zamiast jej zapobiegać. Moje doktorki zawsze przy pożegnaniu mówią mi, że bardzo nas lubią, ale życzą, abyśmy się spotykały jak najrzadziej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”