Powiększenie stadka

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Powiększenie stadka

Post autor: Morgana551 »

Kupiłam 2 szczurki. Po kilku tygodniach kupiłam większą klatkę i chciałam zakupić trzeciego szczurka. Jednak Oskar zaczął gryźć Maksia -----> http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=41162
(jest coraz lepiej ale dla bezpieczeństwa na kilka następnych nocy je rozłączę). Czy gdyby Oskar się uspokoił byłaby możliwość połączenia 2 moich szczurków (samce nie kastrowane) z nowym małym ogonkiem?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: sciurus vulgaris »

Taaak? Dlaczego nie? Jeśli to bedzie samiec i jeśli poczytasz tematy o łączeniu to nie rozumiem po co w ogóle to pytanie...
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Powiększenie stadka

Post autor: emi2410 »

Tak, poczytaj tylko odpowiednie wątki o łączeniu jeśli masz obawy.
I nie kupujemy, to napędzanie interesu przez który cierpią zwierzęta (mnożą je w sklepach dla zysku, przez co rodzą się zwierzęta z bardzo dużymi wadami genetycznymi). Adoptuj ogonka tu na forum. To nic nie kosztuje, pomagasz potrzebującym szczurkom. A transport też w razie co możesz znaleźć jakby nie było ogonków z Twojej okolicy.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: Morgana551 »

Znalazłam hodowlę szczurków fuzzy w mojej okolicy i to raczej tego przygarnę do swojego domu.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: sciurus vulgaris »

Taka domowa, niezarejestrowana hodowla wcale nie jest dużo lepszym wyjściem niż sklep.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: Morgana551 »

Kobieta jest zootechnikiem i myślę, że zna się na rzeczy.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Powiększenie stadka

Post autor: smeg »

Morgana551, nieważne, czy ktoś jest zootechnikiem, czy kominiarzem - jeśli rozmnaża szczury bez rodowodów, czyli bez udokumentowanego pochodzenia, to jest to pseudohodowla. Nie wiadomo, jakie choroby takie szczury niosą w genach. Chętnie adoptujemy takie szczurki za darmo, pomagając im, ale nie popieramy takiego rozmnażania, więc nie chcemy płacić osobom, które to robią. Poszukaj hodowli zrzeszonej w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce. Jest ich tylko kilka i na szczurka trzeba czasem poczekać kilka miesięcy, ale przynajmniej masz pewność, że do kilku pokoleń wstecz nie było wśród przodków danego szczurka dziedzicznych chorób i agresji. Hodowla nie musi być z Twojej okolicy, bo z pomocą hodowcy można załatwić transport zwierzaka ;)

A jeśli nie zależy Ci na rodowodzie i chcesz szczurka szybciej - adoptuj z działu "Oddam" na forum :) Wtedy przynajmniej pomożesz jakiemuś bezdomniakowi, zamiast wspierać pseudohodowców ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Powiększenie stadka

Post autor: madziastan »

Morgana - jesli by znała na tych rzeczach to by zapisywała do związku SHSRP :) Niestety każda hodowla - bez względu na 'umiejętności' i 'wykształcenie' jest pseudeohodowlą jeśli nie jest zrzeszony w SHSR :) Trzeba znać wiele pokolenia wstecz i na genach oraz szczury muszą być rodowodowe czyli które mają papiery :)

I to co pisze smeg - cała prawda.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: Morgana551 »

Zakupiłam już planowego szczurka. Obawiałam się przed połączeniem go z 2 moimi łobuzami. Na fotelu zachowywały się bardzo spokojnie. Moje starsze szczurki (ok. 6 miesięcy) są bardzo delikatne wobec malucha ( 1 miesiąc ). Obecnie dałam je razem do klatki. Maluszek czasem popiskuje w konfrontacji ze starszym szczurkiem ale nic poważnego się nie dzieje. Myślicie, żeby maluszka na noc dać do innej klatki? Maluszek jest rasy fuzzy (hairless) ma bardzo delikatną skórę więc boję się, że szczurki nawet przez przypadek mogą mu krzywdę zrobić :(
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Powiększenie stadka

Post autor: madziastan »

Zakupiłaś... i do tego fuzzka bo 'cudowny'...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: sciurus vulgaris »

I do tego zalożyłaś KOLEJNY temat ukierunkowany na to samo pytanie, kopiując wiadomość z tego... wiesz, jeśli chcesz dobrych porad na forum to ich SŁUCHAJ. mówimy ci, NIE POPIERAJ ROZMNAŻANIA SZCZURÓW, ty swoje.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: Morgana551 »

Nie możecie zakładać, że każda prywatna hodowla jest zła. No ludzie. Widać było, że dziewczynie zależy na swoich szczurach. Ma ich w sumie kilkanaście w domu. Ja nie mam zamiaru rozmnażać szczurków. Bardzo mi zależało właśnie na fuzzy. Wolę kupić szczurka prywatnie niż w zoologicznym... Wiem, że jesteście bardziej doświadczonymi ludzmi jeśli chodzi o szczury dlatego chciałam się dowiedzieć kiedy mogę na stałe dać malństwo do klatki z moimi dwoma 6 miesięcznymi szczurami.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Powiększenie stadka

Post autor: Imbira »

Dlaczego ja mam wrażenie, że ludzie ciągle korzystają tylko z tych rad, z których im wygodniej i zawsze liczą na cudowne rozwiązanie z internetu.. Ehhh...

Na forum jest cały dział o łączeniu, jak tak ci zależy na fuzzach i szczurkach to przeczytanie kilku stron nie powinno stanowić problemu, tym bardziej, że jak czytam większego problemu w łączeniu nie ma...
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Powiększenie stadka

Post autor: madziastan »

My, jako doświadczeni - wiemy że hodowle prywatne jest złe ponieważ tam nie patrzą na geny, zdrowie oraz pochodzenie szczurów (nie ważne co mówi hodowczyni). I za to my mamy płacić? Lepiej kupić szczura z hodowli SHSRP mając stuprocentową gwarancję, że mamy szczura z prawdziwej hodowli.

No i niestety nie lubię ludzi - którzy nie słuchają mądrzejszych.

Poczytaj dział o łączeniu - my nie będziemy od ręki odpowiadać na pytania :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Powiększenie stadka

Post autor: Morgana551 »

Nie ma problemu tylko czasem jeden ze szczurkow łapnie małego za mocno, potem piszczy i ucieka. Nie wiem kiedy pozwolić żeby w nocy były razem. W dzień wiadomo bezpieczniej, bo zawsze mogę wkroczyć gdy atmosfera się zaostrzy. Za szczurka majątku nie dałam było to 30zl w tym przewóz dla dziewczyny, bo dość daleko mieszkała (10zł) + sporo karmy.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”