Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: missia »

Ile małe już mają? I co tam u nich słychać ;) ?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Dziękuje wam za wiadomości. Dziś zagladalam do małych i wszystkie robią sie ciemne a jest ich około 7. Zrobiłam kilka zdjęć jednak nie umiem ich dodać :( U matki i młodych wszystko super :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: emi2410 »

Zdjęcia wrzuć na imageshack/fotosik lub inną stronkę tego typu, a tu wrzuć miniatury. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: missia »

Zobacz np. w moim wątku zdjęcia. Wrzucam je na fotosik.pl i tu daje link do zdjęcia ;)

Ile już maluszki mają? Zaczynasz brać na ręce?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: missia »

Są ślicznie ubarwione! U góry są ciemne, a dół mają jasny :D prześliczne. Zobacz tu masz umaszczenia http://ogonek.org.pl/category/odmiany-szczurow. Moim zdanie mogą być to: Berkshire, Wariegated, a nawet niektóre mogą być husky ;) Są śliczne.
Bierzesz już do rąk? Ja swoje zaczęłam brać właśnie kiedy pojawiły się kolorki. Nie wiem w którym dniu szczurki zaczynają rozpoznawać zapach, ale już powinnaś je z zapachem człowieka oswajać i z braniem w ręce :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Kazda odmiana kolorystyczna mieszana z odmiana dzika ( Agouti ) daje 100% miotu tylko i wylacznie agouti. Wiec tutaj nic inneg nie bedzie jak typowy szary dziki kolorek :) Nie biore jeszcze ich na rece czekam kiedy beda mialy futerko.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: missia »

Każda odmiana kolorystyczna mieszana z odmiana dzika ( Agouti ) daje 100% miotu tylko i wyłącznie agouti.
Skąd to wyczytałaś? Ja nie byłabym tak 100% przekonana, przecież po matce zwierze też zachowuje jakieś geny ;) Ale co po co nad tym myśleć; okaże się samo za jakiś czas :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Dzwonilam i rozmawialam z ludzmi ktorzy zajmuja sie tym w alboratoriach. Wszyscy powiedzieli to samo u mnie widac ze maja racje bo male faktycznie robia sie wszystkie szare.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: smeg »

Półdzikie szczury nawet mimo oswajania od urodzenia mogą sprawiać problemy i być trudnymi szczurami w przyszłości. Powinnaś poinformować wszystkie osoby chętne na ich przygarnięcie o ich pochodzeniu, a najlepiej oddawać je tylko do doświadczonych domów. Sama miałam dzikiego szczura, miał 3 tygodnie kiedy został znaleziony i żył ok. 2,5 roku - nie był najłatwiejszy w obsłudze ;)

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10549&start=0 - tutaj jest cały temat o dzikuskach, poczytaj. Na tym forum też jest sporo informacji - zwłaszcza w tematach krwiopij i merch.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: emi2410 »

missia pisze:
Każda odmiana kolorystyczna mieszana z odmiana dzika ( Agouti ) daje 100% miotu tylko i wyłącznie agouti.
Skąd to wyczytałaś? Ja nie byłabym tak 100% przekonana, przecież po matce zwierze też zachowuje jakieś geny ;) Ale co po co nad tym myśleć; okaże się samo za jakiś czas :D
missia, nie pisz bzdur jak się na genetyce nie znasz choć trochę. :P Nawet na zdjęciu widać, że wszystkie są agutami. Nie wiem gdzie Ty się tu dopatrujesz husky, wszystkie mają ciemne łebki. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: ssylvusia »

Biala Mewa, wg mnie już teraz powinnaś zacząć socjalizację i oswajanie maluchów z człowiekiem (o ile oczywiście mamusia pozwala). Nie robiąc tego prosisz się o nie lada kłopoty. To będą jednak półdzikie zwierzęta, zupełnie nie to samo, co nasze rozpieszczone kanapowce. Nie ma na co czekać, trzeba maksymalnie zniwelować skutki dzikich genów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: missia »

Emi przecierz po matce też coś będzie? ??? No dobra może ne husky :D Ale z tego co widze pare ma jasne brzuchy i łapki.
A z resztą wszystko samo się pokaże wraz z futerkiem ;)

Biała Mewa tak jak pisze ssylvusia socjalizację i oswajanie czas zacząć! Pomyśl domowe maluchy są z począku nieco płoche, a co dopiero pół- dzikisy? Kciukam za jak najlepsze oswajanie ;) misisz od kliusek wpajać im co to człowiek, po co człowiek i że człowiek chce dobrze :)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: emi2410 »

Poczytaj o genetyce u szczurów. :P
A aguty mają szare, jaśniejsze niż reszta szczura brzuszki. :D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: smeg »

Agouti to gen dominujący, więc nie będzie żadnych albinosów. Na zdjęciach też widać same agutki ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”