Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Limonka tak masz racje ale nie 100% miotu tylko do 80%.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: limomanka »

Biala Mewo, agouti mają kilka odmian kolorystycznych: http://www.szczurnieci.pun.pl/viewprintable.php?id=20
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: PaniCiurowa »

Mnie właśnie zastanawiać zaczęło to, że cały miot, cała 12 była szara (teraz już tylko 7 :( ). No, ale zobaczymy, jak futrem obrosną.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: emi2410 »

Tak jak pisałam wcześniej, agouti to nie tylko kolor dzikusów. To, że 100% miotu to aguty nie znaczy, że są po dzikim szczurze (to się na prawdę rzadko zdarza). ::) Równie dobrze matka może nieść gen agouti, który jest dominujący i stąd młode mają "dziki" kolorek. Z resztą genetyka i tak potrafi płatać różne figle. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: PaniCiurowa »

Ja nawet nie znam ojca miotu, dlatego to są tylko podejrzenia. :P
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Paul_Julian »

Biala Mewa pisze:Dzwonilam dzis i rozmawialam z jakims facetem ktory hoduje myszy ale ma tez szczurki. Przeczytalam na internecie ze mial kiedys pol dzikie szczurki i nie dawno mial po dzikie myszki. Dal mi pare wskazowek i nawet zarezerwowal dwie pol dzikie szczurki :) Widze ze ma on wiedze o genetyce bo mowil praktycznie to samo co wynalazlam w internecie. Tak wiec biore sie do oswajania maluszkow :)
A czy ten pan zamierza te szczurki od Ciebie dalej rozmnażać ? Bo tak naprawdę to nie wiadomo, co za wady genetyczne mają i "kundelków" nie powinno się rozmnażać. Już sama Biała Mewa jest kundelkiem o nieznanym rodowodzie ( jak zresztą większośc naszych szczurków, to tylko brzmi tak głupio). Więc nie wiem czy ten "hodowca" nie szuka po prostu szczurów do rozrodu.

Tutaj masz taki mały poradnik http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=33315
Warto tez podpisać umowę adopcyjną, tutaj jest wzór http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4926
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: PaniCiurowa »

Z tego, co wiem, to ten pan hoduje myszki, a szczurki tylko ma. Wczoraj z nim rozmawiałam na ten temat przy okazji odbioru myszek dla Vaco. :)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Tak dokladnie. On ma chyba 2 szczurki ale tylko po to bo je kocha. Ma je bo kocha tak mowi. Jest zarejestrowany w jakims zwiazku. Ale co i jak to nie wiem nie pytalam. Ponoc myszami i szcurami zajmuje sie od 15 roku zycia a ma cos okolo 30 wiec ma na pewno spore doswiadczenie i wiedze :)
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: paula14s »

Nie słuchaj mamy ! Twoja szczurcia ich nie zagryzie ! Tylko zobacz czy pozwoli Ci abyś dotykała jej młode , jeśli tak to dotykaj , głaszcz jak najwięcej ! Bierz na ręce i socjalizuj ! To są dzikuski i trzeba poświęcić im 2 razy więcej uwagi niż takim całkiem domowym ..eh ... Z tego co czytałam to nie tylko ja już Ci o tym pisałam ....
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: sciurus vulgaris »

Mewo, gwarantuję Ci, że nikt nie zdecyduje się (przynajmniej świadomie) na pół-dzikiego szczura, który nie był socjalizowany. To za duże ryzyko, nawet nie dla człowieka (który już biorąc takie zwierze musi zdawać sobie sprawę z tego jakie mogą być tego konsekwencje) a dla jego stada z którym w przyszłości chciałby połączyć malucha od Ciebie.
Jeśli tylko Twoja szczurzyca pozwala Ci ich dotykać (a skoro dodałaś już zdjęcia to podejrzewam, że pozwala) to musisz to robić. Inaczej wszystko pójdzie na marne, a ze szczurami nie wiem co zrobisz.
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Dziekuje :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: smeg »

Jeszcze co do kolorków, zacytuję:
nezu pisze:Szczury szczepu wistar (albinosy) to praktycznie bez wyjątku homozygoty na agouti, czyli po takiej samicy i samcu dowolnego koloru, nawet non agouti, a nie niosącym albino w genach urodzą się same aguty w miocie.
Wistary to szczep labo hodowany od pokoleń, który wyszedł z pierwszych albinotycznych dzikusów wyłapanycn z natury. Są trzymane w czystości odmianowej to i są pod tym białym agouti.

Wistary to popularne szczury w hodowlach karmowych. Dla mnie bardziej prawdopodobne jest, że te maluchy to dziecko wistarki (mama która zmarła) i dowolnego samca, może nawet i niebieskiego. To nie zmienia że cały miot wyjdzie wtedy agouti. ;)
Cały miot koloru agouti po matce albinosce jest czymś zupełnie normalnym, nie świadczy o tym, że maluchy to półdzikusy. Niemniej jednak jest to bardzo prawdopodobne, skoro samica uciekła i znajdowała się na zewnątrz, ale po kolorze się tego nie ocenia ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: PaniCiurowa »

smeg, dlatego ja na razie moich nie oceniam pod tym kątem, póki nie zaczną mi charakterków pokazywać. ;) Wtedy to już będzie widać...
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: IHime »

Wydzieliłam dyskusję na temat umów adopcyjnych TUTAJ. Proszę o kontynuowanie rozmów w odpowiednich tematach.
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Szczurza.Mama »

Chyba wiem, o jakiego pana chodzi. Nie jest on przypadkiem z Warszawy? widziałam u niego myszy, handluje nimi - jeśli to on.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”