A coś do picia oprócz wody?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: Osna »

noovaa pisze:Osna, nie mają owoców i warzyw w postaci soku ;) Ani przerabianych, ani dosładzanych.
A co to de facto za różnica, czy sok został wyciśnięty, czy czy dany w owocu? Tyle się napisałam powyżej, że moje najpierw liżą sługo owoc zanim go zjedzą. Liżą sok. Co z nim się takiego dzieje, gdy się go wyciśnie? Gdyby mogły, to by go pewnie same wyssały. Z resztą mój Kuba lubi bardzo dziamdziać w pyszczku maliny i wypluwa pestki. Co on robi, jeśli nie pije sok, skoro maliny to prawie sam sok nie licząc pestek? No ja wiem, że niby postać inna, bo trzeba trochę się namęczyć, by ten sok zdobyć, ale rezultat ten sam. No dobra, jeśli mają owoc, to i się najedzą przy okazji, więc rezultat będzie lepszy, ale rozmawiamy o piciu. Czy damy kawałek jabłka, czy wyciśniemy z tego kawałka sok- jaka różnica?
A że większość soków jest przerabianych i dosładzanych, to owszem, ale nie można od razu przez to skreślać każdego soku i wrzucać do wora "dziwactw"- o to mi chodzi.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: sliwkowapanna »

noovaa pisze:Osna, nie mają owoców i warzyw w postaci soku ;) Ani przerabianych, ani dosładzanych.
*żółwik*
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: sliwkowapanna »

Osna pisze: A że większość soków jest przerabianych i dosładzanych, to owszem, ale nie można od razu przez to skreślać każdego soku i wrzucać do wora "dziwactw"- o to mi chodzi.
nie każdy ma sokowirówkę, a nie z każdego soku się łatwo sok wyciśnie, a nie każdy będzie kupował taki drogi sok jak mówiłam, bo jest to mało ekonomicznę tak naprawdę, prościej dać wodę+owoc do jedzenia-lizania:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: Osna »

Spoko, źle zrozumiałam intencje. Myślałam, że nie akceptujesz nic prócz wody. Teraz rozumiem.
Wiadomo, sok drogi, dlatego też nie sugeruję kupowania docelowo dla szczura. Z resztą nie dałby rady nawet 1/5 butelki wypić, zdaje mi się. Podzieliłam się tylko pomysłem, że można. Nie kupuję tego jakoś często- w tym roku kalendarzowym tylko 4 razy i tylko 2 razy nalałam trochę swoim ogonom, wiec... xD To bynajmniej nie jest tak, że ich tym sokiem zalewam.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: sliwkowapanna »

no to dobrze, że doszłyśmy do porozumienia;P i wiadomo czasem trzeba naszych rozpieścić też:D
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: Buba »

smeg pisze:Zwykłej czarnej herbaty nie należy podawać, może być np. zielona.
Ja mam herbatę zieloną z opuncją. Podawałam ją szczurom w poidle na noc i za każdym razem sporo wypiły. Woda tak nie idzie, czyli herbatka im smakuje. Może ona w jakiś sposób zaszkodzić ogonkom? ???
Temat dawno nie ruszany, ale może ktoś odpowie ;)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: Ensui »

A co myślicie o takiej specjalnej wodzie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: smeg »

To zwykła woda mineralna z barwnikiem.

Skład: woda, glony morskie. Sód 40,0 mg, potas 3,6 mg, magnez 8,0 mg, wapń 73,0 mg. Barwione za pomocą substancji dodatkowych EG.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: A coś do picia oprócz wody?

Post autor: Buba »

Co z tą herbatą z opuncją? >:(
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”