[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziury na łózku :(

Post autor: zocha »

Moje kochane łobuzy jakiś czas temu też wygryzły dziurę tylko, że w skórzanej kanapie :) i co najgorsze nie mojej. Na początku jak to zobaczyłam to myślałam, że zawału dostanę ;), teraz już o tym zapomniałam, no ale trzeba będzie to jakoś załatać :). Tak to jest jak się nie upilnuje, mam nauczkę :).

scalone./ mod.Telimenka
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
makola
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 21, 2010 11:27 am
Lokalizacja: Łódź

GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: makola »

Witam,
mam problem z moimi dziewczynami,
mają dopiero ok 9-10 tygodni,
rosną jak na drożdżach.
Od kilku dni zaczęła się faza "gryzę wszystko co wpadnie mi w łapki"... :/
Wcześniej tego nie było. Teraz mam pogryzione bluzki, koc, poduszkę itp.
Dziewczyny mają na czym tępić ząbki, w klatce są dwa wapienka i sól,
do tego ciasteczka do ścierania.
Nie mam pomysłu... W tym tygodniu idę na pazury do weterynarza, może on coś wymyśli...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: klimejszyn »

szczury z natury wszystko gryzą. z tym nic nie zrobisz, możesz co najwyżej próbować zapobiec - chować ubrania do szaf, zabezpieczyć kable. moje jak były małe to gryzły nawet hamaczki w klatce tak, że zostawały tylko zaczepy. z czasem im przeszło i poza klatką gryzą mi tylko kołdrę i kable, ale to bardzo rzadko i udaje się zareagować.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: Paul_Julian »

Oprócz tego co mówi Klimejszyn , daj im gałązki do klatki, owocowe . Lepsze od wapienka (moje grymaszą na wapienka). Niestety, szczury maja w naturze gryzienie wszystkeigo, i robią to w tempie iście expresowym.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
fram
Posty: 110
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: fram »

Przyzwyczaić się ;D . Z doświadczenia wiem ,ze tylko to jest skuteczne. Można, a nawet trzeba starać się zapobiegać ale...
"Zginę w skrzydłach, przeżyję w praktycznych pazurkach..."

Ze mną FIFI
Za TM TOSIA [*] i MILA [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: klimejszyn »

...ale nie ma sensu, bo i tak bedą to robić :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: Karenn »

Moje trole też gryzą strach je wypuścić .Mam strasznie dużo strad przez te szczurasy . Meble ,kable ,ubrania,panele na podłodze. Wymiękam jak widzę kolejną dziurę w pościeli. Czy naprawdę nie ma sposobu na te łobuzy przecież one zdemolują mi mieszkanie. Niby powinny biegać w samopas cały dzień a klatkę mieć tylko do załatwiania i jedzenia .U mnie tak się nie da wypuszczam je na 2 godzinny i to pod kontrolą jak wejdzie za szafkę z tv od razu odsuwam i go wyciągam bo zaraz chrupnie jakiś kabel. Musze ciągle mieć je na oku.
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: basta »

Doświadczenia z gryzieniem? Nie mam żadnych - miałem chyba dużego farta - Homer zniszczył jedną koszulką, jedne spodnie, jeden kabelek za 9 miesięcy.
miama
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 12:32 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: miama »

To rzeczywiście ewenement masz - moje smrody do tej pory specjalizowały się w tkaninach i np. od jednej narzuty na łóżku została został odciapany na całej długości kawałek może 20 cm. Ostatnio przestawiły się na plastik i dosłownie chwila nieuwagi kosztowała mnie dwa klawisze laptopowe ;D Tak więc to, że wcześniej czegoś się nie czepiały nie znaczy, że jest to na zawsze bezpieczne.
Ja sobie na to mówię:sama chciałaś. Gryzonie przecież, trzeba się tego po nich spodziewać.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: StasiMalgosia »

proponuje też skoro to Panienki dać im do klatki trochę ręczników papierowych albo papieru toaletowego, może to zaspokoji ich instynkt robienia gniazdek i mniej będą gryzły rzeczy na wybiegu

U nas to się lekko sprawdza tj jak są ręczniki strat jest znacznie mniej ale straty będą zawsze
Obrazek
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: Karenn »

Dalam im dzisiaj ręczniki wsypałam też dużo makaronu , kaszy , ryżu dodałam galązke z drzewa wiśniowego mam nadzieje ze to trochę pomoże .Niby taki małe słodziuśkie pyszczki kochane misiaki ale kurcze szkód potrafią narobić .
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: kao »

Hmm... moje ubrań nie gryzą, co najwyżej zrzucają z pólek;)
Gryzą chętnie swój ręcznik, może przeznacz jakiś dla swoich? Ponadto polecam podsunięcie im kartonów, papierków, gazet - zostają wiórki lub zaciągają do gniazdka i mają czymś zajęte ząbki :)
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: kamilka »

hey
Ja tez mam problem z moja starsza Fifi gryzie lozko ale gabke w srodku :D Co do poscieli jak kto juz tyu wspomnial radze poszukac innego miejsca na nia. Ja swoja wpycham do szafy bo tez mialam pogryzione, szczurki nawet jak zaczelam rozkladac wyrko i myslalam ze nie wejde i tak znalazly sobie wejscie wygryzaly kolejne dziury w lozku na szczescie wszystko jest od tylu wiec nie widac ;p;p
Kompika tez juz zabudowalam krata a nawet cale biurko zeby do kabli sie nie dobraly bo myszla [rzegryzana bylka kilka razy i perzedluzacze, chociaz ostatnio zapomnialam o 2 ladowarka i niestety poszly w ich zeby :(
Tak jak wyzej pisza nie da sie nic zrobic ja probuje do Fifi gadac pokazywac jej a ona w dupie mnie ma ze tak powiem i robi swoje ;p nawet do dywanu sie ostatnio zabrala.
Mam tylko nadzieje ze nowa szczurka sie nie bedzie uczyla od niej ;p bo jest nie dobra ;p heh
AA i nawet jak gryzie a ja slysze i zawołam FIFIIIII to ona juz wie ze ja wolam i chce jej przerwac bo juz wtedy piszczy haha :) smieszna jest strasznie :)
Pozdrawiam Kamilka
POWODZENIA :)
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: Astry »

Najpierw Koka i Hera nie gryzły nic. Ale potem przyszly dwa gryzaki i się zaczęło... wszystko pogryzione. A Emi kocha te klawisze na pilocie od telewizora :P
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: GRYZIENIE - co robić kiedy one gryzą wszystko w domu?!

Post autor: Kameliowa »

Mój pilot stracił część klawiszy niestety :/
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”