Jakie smakolyki?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tiger696
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:46 pm
Lokalizacja: Łódź

Jakie smakolyki?

Post autor: Tiger696 »

Witam,
Jestem nowy tu na forum. W Czwartek kupilem szczurzyczke dumbo na gieldzie i mam problem.
Mianowicie Szczurzyczka nie je smakolykow. Kupilem jej kolby, rozki, karakerski, biszkopciki, buraczki, jogurciki, paluszki, rurki, precelki, slonecznik oraz czipsy bananowe i nic jej nie interesuje. Fakt zjada karme dla gryzoni oraz sucha bulke ale zadne "przekupywacze" ja nie interesuja. Probowala wszystkiego ale nie widze wiekszego zainteresowania niczym. Czy jest jakas rada jak trafic lepiej w jej gust? Oswajam ja codziennie nosze pod bluzka, daje mi sie glaskac i zgrzyta zabkami jak to robie ale nie mam jak jej nagradzac a bardzo chcialbym.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: Wilczek777 »

Najlepszym smakołykiem byłaby sierść koleżanki którą mogła by iskać ;)
Może mała dba o linię? Albo zrobiła strajk głodowy sądząc, że w ten sposób pokaże, że sama być nie może?
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Evilka
Posty: 171
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 12:01 pm
Numer GG: 6273947
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: Evilka »

Wilczek777 pisze:Najlepszym smakołykiem byłaby sierść koleżanki którą mogła by iskać ;)
Może mała dba o linię? Albo zrobiła strajk głodowy sądząc, że w ten sposób pokaże, że sama być nie może?

ah gdyby ttylko można było kliknąć 'lubię to!'^^

zalatwiaj jej lepiej kolezanke:)) a jak lasa nie jest na smakolyki to cieszyc sie tylko ze nie bedzie jadla wszystkiego co podleci jej pod nosek!:)
'I należysz do mnie, choć to nie kwestia posiadania.'
Neo, Doc i Aki
Tiger696
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:46 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: Tiger696 »

Kolezanka juz zamowiona i ma jutro lub po jutrze do nas dotrzec gdyz moja dziewczyna zamowila :) Wiec moja Dżuma bd miala kolezanke napewno. Wolalbym zebym jednak mial mozliwosc "przekupienia" jej :) Polecicie cos?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: Sky »

Widocznie nie trafiłeś na coś, co by jej zasmakowało. I na prawdę, wiem, że to smakołyki, ale paluszki, chipsy bananowe, precelki, rurki - to nie jest jedzenie dla szczurów, nawet w takiej roli - nie podawaj jej tego. Poszukaj czegoś bardziej naturalnego - świetnym przysmakiem może być owoc czy warzywo.
Być może, jeżeli mała jest z jakiejś giełdy, czyli jakiejś kiepskiej pseudohodowli, nie dostawała niczego takiego przez całe życie, zna tylko karmę i suchy chleb - nie darzy zaufaniem takiego 'nowego' jedzenia i trochę minie, żeby się przyzwyczaiła do normalnych rzeczy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Tiger696
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:46 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: Tiger696 »

Te paluszki precelki rurki i chipsy bananowe sa dla gryzoni specjalnie kupowane :) z "ludzkiego" jedzenia dostala tylko krakersy i sucha bule :) Hodowalem wczesniej z powodzeniem Szynszyle wiec wiem ze "Ludzkie" jedzenie trzeba ograniczac ;)
MaĆko234
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 20, 2013 11:42 am

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: MaĆko234 »

Witam mam pytanie mianowicie czy smakołykiem może być słonecznik bo próbowałem już kilku i tylko tolerują obie dziewczyny. z wcześniejszymi smakował tylko jednej
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: Osna »

Tiger696 pisze: z "ludzkiego" jedzenia dostala tylko krakersy (...)
Ale chyba nie chodzi o te mega słone, tłuste krakersy, które można kupić w każdym sklepie spożywczym? O.o
MaĆko234 pisze:Witam mam pytanie mianowicie czy smakołykiem może być słonecznik bo próbowałem już kilku i tylko tolerują obie dziewczyny. z wcześniejszymi smakował tylko jednej
Oczywiście, że można dawać szczurom pestki słonecznika. To z resztą standardowy składnik wielu karm.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Jakie smakolyki?

Post autor: nienazwana »

Tylko przypadkiem nie prażony i solony ;) . Trzeba też pamiętać, że pestki słonecznika mają dosyć dużo tłuszczu i białka i nie są polecane w większych ilościach dla szczurków co nieco przyciężkawych ;) i przy konieczności ograniczania białka.
Ale generalnie szczury je uwielbiają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”