POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Trixie
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 18, 2013 6:16 pm

POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Trixie »

Do oddania są
- dwa łyse samce
- jeden włochaty biały samiec
- 3 włochate białe (wpadające trochę w beż) samice
w poznańskim sklepie zoologicznym.
Samce są dorosłe, samice młode - nie osiągnęły jeszcze swojej docelowej wielkości. Dokładny wiek nie jest znany ponieważ nie urodziły się w sklepie, przyniósł je klient który ma ok. 50 szczurów w domu i części chciał się pozbyć.

Zainteresowanym chętnie podam adres sklepu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: smeg »

Czy szczury są do oddania za darmo, czy na sprzedaż?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Trixie
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 18, 2013 6:16 pm

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Trixie »

Za darmo oczywiscie :) gdyby były na sprzedaż to nie zamieściłabym tutaj ;)
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: MichalKonstanty »

Co to za sklep i gdzie jest?
Obrazek
Trixie
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 18, 2013 6:16 pm

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Trixie »

Wiadomosc juz poleciala do Ciebie ;)
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: MichalKonstanty »

Czy ktoś z poznania mógłby wziąć chociaż część tych szczurków na DT? Ja pojadę tam w poniedziałek, bo z tego co widzę to ten sklep jest w niedzielę zamknięty i może jednego wezmę na DT albo na stałe. Nie mam możliwości wziąć więcej.

Byłby ktoś tak dobry ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Buba »

A do Warszawy udałby się transport? Wtedy jest szansa ( niewielka), że wezmę jedną samiczkę na DT
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Trixie
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 18, 2013 6:16 pm

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Trixie »

Jesli bedzie ktos tak uprzejmy i podrzuci szczurke to mysle, ze nie ma problemu :) Trasa Poznan - Warszawa raczej czesto jest uczeszczana takze mysle, ze znajdzie sie ktos pomocny.
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: MichalKonstanty »

Ja nie wiem czy dam radę któregoś wziąć, a niepokoi mniefakt zbliżających się dni wolnych i tego co sie bedzie z tymi szczurkami działo w tym czasie. Czy nikt nie da rady w Poznaniu wziąć ich na DT???
Obrazek
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Maszka »

Jeśli ktoś w Poznaniu chciałby udzielić DT - a nie ma wolnej klatki, proszę o wiadomość.
Trixie
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 18, 2013 6:16 pm

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Trixie »

Spokojnie, w dniach wolnych zwierzaki sa dogladane, niczego im nie brakuje. Nie wiem czy sa sklepy w ktorych olewaja zwierzaki w dni wolne, mam nadzieje ze nie :) w kazdym razie w tym sklepie zwierze nie jest traktowane jak przedmiot, stad tez decyzja o oddaniu ich za darmo, byle tylko mialy domy :)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: Maszka »

Do oddania jest więcej szczurków, w różnym wieku:
-starsze samce - 2 łyse z czerwonymi oczkami, jeden z jasną sierścią
-młodsze samce - cała gromadka, większość łysych, coś tam z jasną sierścią (więcej ustali Trixie po świętach)
-samiczki - 1 łysa ciemna, 4 samiczki z jasną sierścią

Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek starsze samce
Obrazek samiczki
Obrazek Obrazekmłode chłopaki
[Zdjęcia są własnością MichałaKonstantego]

Poszukują domów stałych jak i tymczasowych. Możliwy transport grzecznościowy do większych miast.
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: MichalKonstanty »

Hejka, pozwolę sobie napisać mały opis i jak to wszystko wygląda z tymi chłopakami. Dzięki Maszka za te foty :) bo ja jakoś nie ogarnąłem żeby je tutaj wrzucić :).

Szczurki widoczne na zdjęciach powyżej są obecnie w jednym z poznańskich sklepów zoologicznych. Nazwy ani adresu nie podajemy w wątku ze względu na ochronę maluchów przed terrarystami. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się po te informacje do Trixie, Maszki albo do mnie na PW.
Do tego sklepu przyniósł je jakieś 2 tyg temu klient, któremu szczury rozmnożyły się niekontrolowanie w domu - z opisu kierownika sklepu był to rodzic, który nie dopilnował zwierzaków swojego dziecka.

Szczurki są w 3 pojemnikach tak jak na zdjęciach:
* są 3 "starsze" - czyli ok 3-5 miesięczne na oko, samce (w tym 2 łyse i jeden biały)
* 5-6 samców maluchów na oko 1-2 miesięcznych - fuzzy i double rexy najprawdopodobniej, zarówno z czarnymi jak i czerwonymi oczętami
* 5 samiczek - ok 2-4 miesięczne


Szczurki na oko wyglądają zdrowo, nie mają żadnych widocznych zadrapań, strupów, wycieku porfiryny itd. Najbardziej żywe i zainteresowane były najmłodsze chłopaki.

Szukamy osób, które mogłyby się maluchami zaopiekować wziąć na stałe albo na DT. Sklep zoologiczny mimo najlepszej woli personelu nie jest miejscem dla tych zwierzaków i byłoby rewelacyjnie gdyby szybko znalazły swoje miejsce i kochające domy, albo chociaż domy tymczasowe. Nie pozwólmy, żeby te dzieciaki tam dłużej siedziały, tym bardziej że mamy święta.
Sklep będzie otwarty już jutro standardowo także można dzieciaki wziąć do siebie już niebawem.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt w PW do Trixie i kopię wiadomości do Maszki albo do mnie - Trixie ma obecnie problem z dostępem do netu :).

Wesołych Świąt Wam wszystkim! O0
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: zuzka-buzka »

Bardzo prosilabym o adres na pw. moze uda mi sie cos tam odebrac juz dzis. :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
grafi.hotel
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 8:05 am

Re: POZNAŃ - Do oddania łyse i zwykłe szczury

Post autor: grafi.hotel »

witam, chciałabym zaadoptować łysole 2, jeśli jeszcze nie mają domków i transport do częstochowy lub warszawy jest możliwy. ankietę adopcyjną chyba do was już wysyłałam, jeśli nie , powtórzę. proszę o info czy jeszcze Łysolki są aktualne.
Chciałabym zaadoptować parkę łysolków. oczywiście 2 dziewczynki lub 2 chłopaków, wiek nie gra roli.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”