GERBER DESEREK-jaki smak?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szczurcia13
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 27, 2013 6:10 pm

GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: Szczurcia13 »

Witam ostatnio na stronie przeczytałam, że ogonom można dawać deserki gerberki. Na drugi dzień odrazu poprosiłam tatę ( akurat jechał na zakupy ;) ), żeby mi kupił. przywiózł mi o smaku jabułkowo bananowym z kremikiem jogurtowym. Moja pociecha chętnie zjadła, ale nie wiem do końca czy ten kremik może byc? pomocy!!!

ps: a wy jakie smaki kupujecie? z góry dzięki :D
Ze mną: Tutka, Pepper
W moim sercu: Bazylia [*]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: Morgana551 »

Ja zazwyczaj daję owocowe. Aktualnie mam banan, jabłko, brzoskwinia. Z Gerberkami ostrożnie. Tuczą no i zapach odchodów jest czasem przerażający.... W szczególności kiedy główny posiłek ogonkom dajesz w godzinach wieczornych i klatka znajduje się w Twojej sypialni.....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: nienazwana »

Gerbery są drogie i nieekonomiczne, chyba że ktoś ma duże stado. U mnie przy dwóch ryjkach na raz schodzą 2 łyżeczki a co z resztą? Otwarty można trzymać w lodówce 2 max 3 dni potem skiśnie. Próbowałam zamrażać ale po odmrożeniu robi się wodnista breja.... i szczury nie chcą jej jeść.Gerbery dobrze sprawdzają się przy podawaniu leków, ale tak normalnie lepiej kup ogonkom świeże sezonowe owoce i warzywa, będzie zdrowiej i taniej. A jeśli już upierasz się przy gerberach to bez cytrusów w składzie, nie słodzone i nie deserki typu budyń, ale przeciery owocowo-warzywne ewentualnie obiadki. Trzeba też pamiętać, że szczury muszą ścierać zęby, więc takie papki nie powinny stanowić podstawy menu.
Szczurcia13
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 27, 2013 6:10 pm

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: Szczurcia13 »

dzieki za odpowiedzi :) Pozdrowienia dla was i ogonków ;)
Ze mną: Tutka, Pepper
W moim sercu: Bazylia [*]
dogut
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 10:05 pm

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: dogut »

Też nie mogę gerberów polecić. Małe miewają po nich problemy z trawieniem chyba. Fakt jednak, że jako podkład do przemycania leków się sprawdzają.
kklock
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 06, 2014 9:50 pm

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: kklock »

Ja karmiłem dłuższy czas tym i nie było źle.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: nienazwana »

Moje małe miały lekką jakby biegunkę po niektórych gerberach. I wcale za nimi nie szalały Zrezygnowałam z nich, bo w sklepach przez cały boży rok są dostępne (i momentami bardzo tanie !) warzywa i owoce typu jabłka, gruszki, marchew, burak, ziemniak, pietruszka. Są również przecież mrożonki. Jestem zdania, że im mniej udziwnień w diecie szczurów i im prostsze jedzenie tym lepiej i zdrowiej dla zwierząt (i taniej i prościej). Szczury nie potrzebują naprawdę tych wszystkich papinek i ciapek dla dzieci, nie dajmy się zwariować. ;D
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: radioactive4 »

Odkurzę ten stary antyk, głównie po to, że gdyby ktoś to czytał szukając porady nie nabawił się negatywnej opinii o gerberkach :)

Gerberki są nieocenioną pomocą jak się szczurka oswaja, zwykły smakołyk szczurek weźmie i zwieje, gerberka musi zostać i zlizać.

Jaki smak? Owocowe są spoko, ale zawierają syrop glukozowo-fruktozowy (czego nie ma w "obiadkach"). Szybciej się psują. Ja zazwyczaj kupuję coś mięsnego (ze względu na mojego fuzza, potrzebuje więcej białka), i tak 95% z tego to jest marchewka i pomidor, więc myślę, że nie ma podstaw do obaw przed przebiałkowaniem :) Są też obiadki bezmięsne i myślę, że to jest najlepsza opcja dla zwykłego szczurasa.

Sama zadawałam pytanie czy tuczą, forumowicze twierdzą, że nie :) (oczywiście w umiarkowanych ilościach)

Jak radzić sobie z szybkim terminem psucia? Ja po zakupie dużego gerberka porcjuję go na gorąco do kilku małych słoiczków. Małe słoiczki wsadzam do komory 0 (jak ktoś ma takową w lodówce).

A kupka? Moje jakoś nie sadzą trujących "bomb", ale faktem jest, że gerberka zasmakowały bardzo wcześnie i są przyzwyczajone do trawienia ich.

Podsumowanie:
Z powodzeniem można zaserwować szczurkom świeżo przygarniętym lub chorym. Dorosłe już chyba nie potrzebują :) niech jedzą normalne warzywka i owoce.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: smeg »

ze względu na mojego fuzza, potrzebuje więcej białka
Skąd te rewelacje? Fuzzy nie potrzebują więcej białka, niż inne odmiany szczurów. Chyba, że Twój jest bardzo młodziutki i potrzebuje go ze względu na wiek ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: GERBER DESEREK-jaki smak?

Post autor: radioactive4 »

smeg pisze:
ze względu na mojego fuzza, potrzebuje więcej białka
Skąd te rewelacje? Fuzzy nie potrzebują więcej białka, niż inne odmiany szczurów. Chyba, że Twój jest bardzo młodziutki i potrzebuje go ze względu na wiek ;)
Ot choćby z tego forum :D

http://szczury.org/viewtopic.php?f=173&t=40609
Raila pisze: Tylko fuzzy (łyse szczurki) potrzebują więcej białka by móc utrzymywać stałą temperaturę ciała, inne odmiany nie mają takich wymagań.
Praktycznie jest o tym wspomniane na co drugiej stronie dot. żywienia szczurów
Są one bardziej podatne na choroby oczu, gdyż nie mają rzęs, które w przypadku szczurów z sierścią dbają o to, aby oczy były czyste. Oczy fuzz/hairless są dużo bardziej wrażliwe. Szczurki tej odmiany są również bardziej wrażliwe na zimno (z oczywistych względów). W ich diecie powinna się znajdować większa ilość białka niż w diecie „zwykłych” szczurów, gdyż mają szybszy metabolizm – ich organy muszą ciężej pracować, aby utrzymać ciepło. Ich skóra jest również bardziej wrażliwa, na otarcia, zadrapania itp. Fuzzy/ hairless jest cechą recesywną tak więc oboje rodziców musi mieć w sobie gen fuzzy/hairless, aby otrzymać takie szczurki.
http://www.apiterra.pl/index.php/pl/catalog/102 (może to niekoniecznie strona miłośników szczurów, ale... :D)

Generalnie wystarczy wpisać w google :)
Morgana & Vivimorte & Amarena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”